4.maijs – Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena!

4. maijā  svinēsim Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu! Arī šogad Viesītes novada pašvaldība aicina svinēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu katram savās mājās, klājot savu balto galdautu, bet domās esot vienotiem. Tomēr, lai radītu svētku noskaņu, pilsēta un pagasti ir izrotāti svētku rotās, kā arī 4.maijā Viesītē visas dienas garumā uz LED ekrāna (pie Viesītes Kultūras pils) tiks atskaņota svētku mūzika, rādīta filma un koncerts.

  • Plkst. 13:00 pa LED ekrānu tiks rādīta režisores Antras Cilinskas  dokumentāla filma „4.maija republika”. Filma pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Atbrīvošanās no PSRS, valsts nozagšana, dalība Eiropas Savienībā un NATO, smagākā krīze pasaulē – ceturtdaļgadsimta kontrasti Latvijā rada daudzas mācības.
  • plkst. 15:00 un 18:00 uz ekrāna tiks atskaņots “Dziesmas Latvijai” 4. maija koncerts, kurš tika filmēts Lonē. Tāpat arī šis koncerts tiks ievietots mājaslapā un facebook lapā, lai katrs savās mājās var baudīt patriotisko koncertu.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā – 4. maijā Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti” rīkoja svētku koncertus Latvijas novados, viens no tiem ir arī Viesītes novads. Ņemot vērā epidemioloģiskos ierobežojumus un drošības pasākumus, 2. maijā Lones Tautas namā koncerts tika nofilmēts bez skatītājiem, lai jau 4.maijā tiktu translēts Viesītes novada LED ekrānā, mājaslapā un facebook kontā. Koncertā piedalās Trio Angelicus: Elīna Šimkus /soprāns/, Ieva Šablovska /arfa/, Sondra Lejmalniece /flauta/. Programmā: Latviešu komponistu mūzika. “Trio Angelicus” īpašo skanējumu veido trīs siltu tembru apvienojums – augsta dāmas balss, flautas dzidrais skanējums un arfas noslēpumainais valdzinājums. Viendaļīgajā koncertprogrammā “Dziesmas Latvijai” ietvertas mūsdienu latviešu komponistu kompozīcijas. Par programmas impulsu mūziķes dēvē Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesmu”, kurā caur Anitas Kārkliņas vārsmām gleznojas Latvijas novadi, daba, mūsu vērtības un tradīcijas… Dzimtās zemes iedvesmoti ir arī pārējās šajā koncertprogrammā iekļautās kompozīcijas. Līdz ar labi zināmiem un iemīļotiem skaņdarbiem, kuru autoru lokā ir Jānis Lūsēns, Romualds Jermaks, Arturs Maskats un Raimonds Pauls, šajā programmā iekļauts arī īpaši “Trio Angelicus” veltīts opuss – Selgas Mences dziesmu cikls “Gadalaiku raksti” ar Imanta Ziedoņa dzeju.

Aicinām svētku svinētājus būt sociāli atbildīgiem, kultūras pils teritorijā ieturēt 2 metru distanci no citām mājsaimniecībām un ievērot citus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Lai dvēseliski silti un ģimeniski svētki!

Jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciāliste

Dita Mažeika

print