Padarot vidi sev apkārt zaļāku un sakoptāku, aizvadīta Lielā Talka Viesītes novadā

24.aprīlī visa Latvija, arī Viesītes novads, iesaistījās Lielās Talkas aktivitātēs un padarīja vidi sev apkārt zaļāku un sakoptāku. Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, uzsvars tika likts uz individuālu vai ģimenes talkošanu. Šī gada Lielā Talkas moto bija “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, kas norādīja uz to, ka lai arī nevaram vienoties kopīgā pasākumā, tomēr katrs iedzīvotājs Lielās Talkas dienā vai jebkurā citā laikā var pielikt savu roku, lai Latvija kļūtu par zaļāka un tīrāka Arī šogad ikvienam bija iespēja pieteikt savu talkošanas vietu kopīgajā Lielās Talkas platformā, kā arī, sazinoties ar pašvaldību, saņemt talkas maisus.

Lai arī oficiālais Lielās Talkas datums šogad tika nozīmēts 24.aprīlis, tomēr Rites un Saukas pagastos, talkošana iesākās jau 23.aprīlī. Ievērojot visus noteiktos ierobežojums, Rites pagasta pārvalde devās sakopt Stupeļu pilskalnu, lai pilskalns kļūtu par pievilcīgāku apskates objektu tūristiem. Stupeļu pilskalns ir viens no lielākajiem Sēlijas pilskalniem, kas atrodas Rites pagastā. Talkotāji sakopa apkārtni, izzāģējot to no aizaugušajiem kokiem un krūmiem.  Saukas pagasta pārvalde šogad bija izlēmusi talkot Lones estrādes teritorijā un rotaļu laukumā, veicot sakopšanas un atjaunošanas darbus.

Arī Viesītes novada pašvaldība sāka talkošanu jau 23.aprīlī un turpināja Lielās Talkas dienas rītā, 24.aprīlī, dodoties uz Mīlestība saliņu, kur ievērojot piesardzības pasākumus, sakopa apkārtni, grābjot lapas un vācot atkritumus. Savukārt, Elkšņu pagasts talkas dienā kļuva zaļāks, jo pārvaldes darbinieki stādīja kokus, tāpat arī tika sakopti Elkšņu pagasta sporta laukumi – uzstādīts volejbola tīkls, novilktas līnijas un sakārtots laukums.

Kopumā arī šogad Viesītes novadā Lielās Talkas dienā un dienu iepriekš valdīja rosība un sakopšana darbi. Ne tikai pašvaldības pārstāvji devās sakopt apkārtni sev apkārt, bet tika pieteiktas arī vairākas indivudālas talkas, sakopjot gan Vales kalniņu, gan vietas Saukas pagastā, kā arī turpinājās sakopšanas un labiekārtošanas darbi Stendera biedrības organizētajā talkā Sunākstes mācītājmuižas apkārtnē.

Viesītes novada pašvaldība pateicas ikvienam, kurš iesaistījās Lielās Talkas akcijā un padarīja vidi sev apkārt sakoptāku. Novēlam arī ikdienā rūpēties par apkārtējo vidi un padarīt Viesītes novadu vēl zaļāku un vēl tīrāku!

Viesītes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un jaunatnes lietu speciāliste

Dita Mažeika

print