Lielā Talka šogad norisināsies 24.aprīlī

Lai rūpētos par Latviju – tās tīrību un ilgtspējību, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies Lielā talka. Šogad Lielā talka norisināsies 24. aprīlī, Viesītes pilsētā tiek plānots talkot  Mīlestības saliņā, kur tiks savākti atkritumi, atjaunoti soliņi un sakopta teritorija.

Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, šogad Lielās talkas vadmotīvs ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”Lai parūpētos par vidi, pasargājot arī sevi, organizatori aicina  talkot individuāli – “solo” talkas, divatā – “duo” talkas vai vienas mājsaimniecības ietvaros – “ģimenes talkas”.

Visi “solo” talkotāji jeb cilvēki, kuri plāno doties dabā un sakopt savu apkārtni individuāli, savu talkošanas vietu var atzīmēt Lielās talkas mājaslapā Solo talkas kartē talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Ja dodaties talkot “duo” talkas ietvaros (pa divi), “ģimenes talkā” (vienas mājsaimniecības ietvaros) vai talkojot citā formātā, atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem, savu talkošanas vietu varat atzīmēt Lielas Talkas kartē talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/ .

Talkas maisi šogad būs baltā krāsā. Talkas maisus varēs saņemt Viesītes novada domē 23.aprīlī, iepriekš piezvanot pa tālruni  22000801 vai 28625263 vai pagastos sazinoties ar pagastu pārvaldniekiem. Talkas maisi tiks savākti no vietām, par kurām būs informācija talkošanas vietu reģistrācijas lapā un pašvaldībā. Viena no oficiālajām sakopšanas talkas atkritumu savākšanas vietām būs Mīlestības saliņā. Arī pagastos tiks organizētas atkritumu maisu savākšanas vietas, par kurām informēs pagastu pārvaldes vadītāji. Rites pagastā tiek plānots talkot Stupeļu pilskalnā. Savukārt, Elkšņu pagastā tiks sakopts un atjaunots sporta laukums un stādīti košumkrūmi.

 Atgādinām par nepieciešamību ievērot valstī noteiktus epidemioloģiskās drošības noteikumus un aicina doties talkot atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem!

Plašākai informācijai par piedalīšanos talkā 24. aprīlī lūdzam sazināties ar pašvaldības Lielās Talkas koordinatori Ditu Mažeiku, e-pasts: dita.mazeika@viesite.lv; 22000801.

Ar cieņu,

Viesītes novada pašvaldības

Lielās Talkas koordinatore Dita Mažeika

print