Latvijas zvērināti notāri uzsāk eParaksts mobile izsniegšanu iedzīvotājiem

Informējam, ka sākot no 15. februāra Latvijas Zvērinātu notāru padome iesaistās eParaksta izsniegšanā iedzīvotājiem, nodrošinot, ka, apmeklējot zvērinātu notāru, iedzīvotāji varēs arī noslēgt līgumu par eParaksts mobile lietošanu, kas nepieciešams, lai izmantotu drošu elektronisko parakstu viedtālrunī. eParaksts mobile izsniegšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 80 zvērinātu notāru biroji trīsdesmit pilsētās. Līguma slēgšana ir bez maksas.

Lai noslēgtu eParaksts mobile līgumu pie notāra, personai jāienāk interneta vietnē mobile.eparaksts.lv un jāaizpilda pieteikums par eParaksts mobile saņemšanu, kā līguma parakstīšanas vietu izvēloties notāra biroja apmeklējumu. Pēc tam persona saņems e-pastu ar uzaicinājumu izvēlēties sev ērtāko notāra biroju un vienoties par klātienes tikšanās laiku. Pēc līguma parakstīšanas personai ir jāizveido savi eParaksta piekļuves dati – PIN un parole, kas būs nepieciešami e-Identitātes apliecināšanai un dokumentu parakstīšanai.

eParaksts mobile ir mobilā lietotne, kas nodrošina e-Identitātes apliecināšanu dažādos iestāžu un uzņēmumu pašapkalpošanās portālos, tostarp sadzīves pakalpojumu, apsaimniekošanas, medicīnas un apdrošināšanas pakalpojumu sniedzēju interneta vietnēs, kā arī dokumentu parakstīšanu viedtālrunī, portālā eParaksts.lv un citviet, kur šāda funkcionalitāte ir integrēta. Arī visus notāra pakalpojumus var saņemt attālināti, ja ir eParaksts.

eParaksts mobile ir akreditēts visā Eiropas Savienībā un e-Identitātes apliecināšana ar to ir pielīdzināma identitātes apliecināšanai klātienē, uzrādot personu apliecinošu dokumentu. Lietotne eParaksts mobile, kā arī eID karte ir vienīgie e-Identitātes apliecināšanas rīki Latvijā, kas saņēmuši šādu statusu.

Tāpat kā iepriekš, arī turpmāk iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja saņemt eParaksts mobile ar bezmaksas kurjera starpniecību, kā arī parakstot līgumu attālināti – ar eID karti.

Tuvākie notāri:

Eva Igaune-Sēle, Draudzības aleja 10-16, Jēkabpils, LV-5201, +371 65231017, Eva.Igaune.Sele@LatvijasNotars.lv

Gundega Rutkovska, Brīvības iela 2D, Jēkabpils, LV-5201, +371 65238882, +371 27327037, Gundega.Rutkovska@LatvijasNotars.lv

Informāciju apkopoja:

Viesītes Valsts un pašvaldības Vienotā klientu apkalpošanas centra darbiniece Inese Ponomarenko

print