Gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas kārtība par 2020.gadu

Tā kā tuvojās 1.marts, kad Latvijas iedzīvotāji varēs iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu, tad vēlamies informēt par klientu iespējām iesniegt deklarācijas un atgūt no valsts budžeta pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ, VID līdz ārkārtas situācijas atcelšanai neapkalpo klientus klātienē. Gada ienākuma deklarācijas varēs iesniegt elektroniski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), kā arī aizpildītās deklarācijas un attaisnojuma dokumentu kopijas nosūtīt pa pastu (Talejas iela 1, Rīga, LV-1978).

Lai korekti aizpildītu gada ienākumu deklarāciju, jebkuram klientam ir iespēja  saņemt atbalstu, piezvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, kā arī saņemt personificētu konsultāciju, pieslēdzoties EDS un nosaucot tur redzamo kodu. Turklāt klients var arī uzdodot savu jautājumu  saistībā ar  gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu rakstiski EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.

Aktuālo informāciju par VID pakalpojumu pieejamību regulāri sniedzam tīmekļvietnē “www.vid.gov.lv” un sociālajos tīklos.

Sagatavots VID Nodokļu pārvaldes direktora vietnieka M. Kalniņa uzdevumā.

print