Par Viesītes novada bibliotēku darbību ārkārtējās situācijas laikā

Saskaņā ar MK 7. janvāra lēmumu, kas nosaka, ka no 12. janvāra bibliotēkas tiek atvērtas lasītājiem, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai, bet bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk slēgtas. Arī Viesītes bibliotēka, Lones, Elkšņu, Rites un Saukas pagastu bibliotēkas  būs pieejama lasītājiem! Tāpat arī no 12. janvāra visas Viesītes novada bibliotēkas atsāk grāmatu izsniegšanu.

Lietošanas noteikumi ārkārtējā situācijā Covid-19 slimības ierobežošanai:

  1. Apmeklējot bibliotēku, obligāti jālieto pareizi uzlikta sejas aizsargmaska visā  bibliotēkas apmeklējuma laikā (sejas masku var nelietot bērni līdz 7 gadu vecumam) un rūpīgi jādezinficē rokas;  bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus bez maskām vai sejas vairogiem un ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.
  2. Bibliotēkas darbu turpina ierastajā darba laikā (izņemot sestdienas Viesītes bibliotēkā)
  3. Ārkārtas situācijas laikā bibliotēkā ir atļauta tikai grāmatu izsniegšana un saņemšana. Lasītava lasītājiem ir slēgta.
  4.  Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 15 minūtes.
  5. Vienlaikus bibliotēkā vienlaicīgi var uzturēties ne vairāk kā 2 apmeklētāji.
  6. Lasītāju apkalpošana notiek šādi: ienākot bibliotēkā, lasītājs izlasītās grāmatas aizsietā maisiņā ieliek grāmatu  kastē to ievietošanai karantīnā uz 72 stundām. Pēc tam dezinficē rokas un dodas izvēlēties jaunu lasāmvielu, ievērojot divu metru distanci.
  7. Viesītes bibliotēka aicina izmantot iespēju grāmatas rezervēt jau iepriekš elektroniskajā katalogā, kas pieejams www.jgb.lv vai pa telefoniem: 65245173, 20212409, e-pasts biblioteka@viesite.lv. Arī Elkšņu pagasta bibliotēka aicina pirms bibliotēkas apmeklēšanas piezvanīt un pieteikt apmeklējumu. Elkšņu pagasta bibliotēkas tālruņa numurs: 65229976 .
  8. Lai pasargātu sevi un citus no inficēšanās, bibliotēka ievēro sanitārās drošības noteikumus, darbinieki nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, notiek regulāra telpu, virsmu, inventāra  dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana atverot logus. Noteikumi ir spēkā līdz nākamajiem MK lēmumiem.

Sīkāk par to, kas jāievēro, apmeklējot bibliotēku pieejamas VADLĪNIJĀS BIBLIOTĒKU DARBĪBAI.

Viesītes bibliotēkas vadītāja Līga Griškena

print