Klusi un mierīgi aizvadīta Lāčplēša diena Viesītes novadā

11. novembris – Lāčplēša diena. Diena, kad ik gadu visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919.gada 11.novembrī. Katru gadu 11.novembrī Viesītes novada iedzīvotāji pulcējas kopā, lai dotos kopīgā lāpu gājienā līdz Viesītes Brīvības piemineklim, tomēr šogad, ievērojot valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktos ierobežojumus, tradicionālais lāpu gājiens nenotika. Tomēr, ikviens viesītietis tika aicināts iedegt sveces liesmiņu pagalmos, māju logos, to cilvēku piemiņai, kas savu dzīvību atdeva par brīvu Latviju. Tāpat arī ikviens individuāli vai ar tuviniekiem varēja doties līdz Lāčplēša kara ordeņa kavalieriem veltītajai stēlai, kā arī līdz Viesītes Brīvības piemineklim, kur tika atskaņota svētku mūzika, nolikt tur ziedus, svecītes un lāpas, godinot un pieminot Latvijas brīvības cīnītājus. Arī Viesītes novada pagastos tika godināti un pieminēti brīvības cīņu varoņi.

Kā stāsta Lones Tautas nama vadītāja: ” Lāčplēša dienā aicinājām Saukas pagasta iedzīvotājus doties uz Smiltaines kapsētu, kur iedegt svecītes pie Malcenieka un Veinberga kapu kopiņā, tādejādi atceroties un godinot viņu piemiņu. Vēlos pateikt paldies Viesītes kultūras pils kolektīvam par skaistajām dekorācijām, lai Saukas pagasta abi ciemati varētu sagaidīt svētkus skaistā noformējumā. Iededzām sveces, lāpas uz Dūņupītes tilta – tik skaisti un gaiši mirdzējām! Paldies visiem, kuri izgaismoja savas sirdis, savu sētu, pagasta teritoriju. Paldies!” . Arī Elkšņu pagasta un Rites pagasta iedzīvotāji tika aicināti iedegt sveces liesmiņu savos namos. Kā stāsta Rites tautas nama vadītāja: “Rites pagasta iedzīvotāji savas svecītes individuāli nesa un nolika pie pieminekļa ” Tiem,kas nepārnāca”. Un daudzos logos bija redzamas svecītes kā simbols godinot Latvijas karavīrus,kas krituši cīņās par labāku dzīvi.”. Savukārt, Elkšņu pagasta iedzīvotāji Lāčplēša dienā veidoja gaismas ceļu pie pagasta pārvaldes un baznīcas.

Lai arī klusi un mierīgi aizvadīta Lāčplēša diena, tomēr ne mazāk sirsnīgi. Lai arī turpmāk mūsu ikdienas gaitās netrūktu vienotības un gaismas!

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Dita Mažeika

print