Viesītes novada izglītības iestādēs svinīgi iesākts jaunais mācību gads

1.septembrī, nedaudz citādākā gaisotnē un ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumu, Viesītes novada izglītības iestādēs iesācies jauns mācību gads.

Zinību diena Viesītes vidusskolā iesākās jau no paša rīta ar svinīgo līniju, kur visus klātesošos uzrunāja Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks. Tāpat arī Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks gan skolēniem, gan viņu vecākiem, gan pedagogiem vēlēja veiksmi, pacietību, izturību un gudrību tikt galā ar visiem izaicinājumiem, jauno mācību gadu uzsākot.

Kā katru gadu, arī šogad pašiem mazākajiem skolas iesācējiem – 1.klasei, Viesītes novada pašvaldības policijas inspektors Jānis Pučinskis dāvināja personalizētu atstarojošo vesti, lai ceļš uz skolu ,arī tumšākajās gada dienās, būtu drošs. Lai arī katrai klasei un klātesošajiem bija jāievēro distancēšanās un piesardzības pasākumi, tomēr pasākums tika aizvadīts visiem kopā svinīgā gaisotnē. Arī Viesītes vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietā “Rites pamatskola” svētku noskaņā tika aizvadīts 1.septembris, ar skolas gaitu uzsākšanu sveicot astoņus 1.klases skolēnus.

Kopumā mācības Viesītes vidusskolā šogad uzsāk 316 skolēni, ietverot Viesītes vidusskolas izglītības programmu īstenošanas vietas “Rites pamatskola” skolēnus. “Rites pamatskolā” šogad jauno mācību gadu uzsāk 39 skolēni, savukārt Rites bērnudārzā – 24 mazie novadnieki.

Šogad Viesītes pirmsskolas izglītības iestādē “Zīlīte”  Zinību dienai veltītais svētku brīdis tika organizēts nedaudz citādāk ierastās svinīgās līnijas vietā. Lai ievērotu drošības prasības, katra grupiņa Zinību dienu svinēja savā lokā. Vienas grupiņas bērni kopā ar vecākiem gāja rotaļās, pildīja uzdevumus, ko bija sagatavojušas grupiņu audzinātājas un kopīgi nosvinēja jaunā mācību gada iesākšanos. Tāpat arī zinību dienas svinības šaurākā lokā aizvadītas Viesītes Mūzikas un mākslas skolā.

Vēlam veiksmīgu un panākumiem bagātu jauno mācību gadu, kā arī lai pietiek pacietības un gudrības visiem izaicinājumiem, ko nesīs šis jaunais 2020./2021.mācību gads!

Sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika

Foto: D. Mažeika

print