Aizvadīts pirmais Sēlijas tūrisma rallijs

Šī gada 25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I. Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība.

Šāds tūrisma rallijs pa Sēlijas teritoriju tika organizēts pirmo reizi, piesakoties 33 komandām gan no vietējiem novadiem, gan arī Rīgas. Divu dienu laikā komandas izmantoja iespēju iepazīt Sēlijas kultūrvidi, cilvēkus, tradīcijas un dabu, apmeklējot 20 kontrolpunktus Sēlijas teritorijā. Katrā kontrolpunktā komandas sagaidīja vietu saimnieki vai to pārstāvji, uzdodot komandām sagatavotos uzdevumus, par kuru izpildīšanu varēja iegūt punktus. Komandām bija iespēja iegūt arī papildpunktus par noformējumu, kā arī nobildējoties pie īpašiem objektiem katrā novadā vai daloties ar saviem piedzīvojumiem sociālajos tīklos.

26. jūlija vakarā Jēkabpils novada Ābeļu pagasta estrādē notika  rallija noslēguma pasākums, kur tika sagaidītas komandas, skaitīti iegūtie punkti un papildpunkti, kā arī izvērtētas specbalvas komandām. Pirms apbalvošanas komandas varēja baudīt Gintas Krievkalnas un Kristapa Krievkalna akustiskā koncertprogramma.

Pēc iegūto punktu un papildpunktu skaita galvenās balvas tika pasniegtas komandām :

1.Vieta – Komanda “Cīši lobi cilvēki” ( Dāvanu karte 150,-Eur vērtībā)

2.Vieta – Komandai “EMO” (Dāvanu karte 100,- Eur vērtībā)

3.Vieta – Komandai  no Viesītes novada”Rozītes” (Dāvanu karte 70,- Eur vērtībā)

Specbalva par noformējumu un atraktivitāti komandai “Sēlijas teika”. (Dāvanu karte 50,- Eur vētībā)

Specbalva no atpūtas un izklaides parka ”Fantasy” velo komandai “Mums vajag nosaukumu” (biļetes apmeklējumam) un specbalva no AB parka košajai un atraktīvajai ģimenes komandai “Gurinētie marķīši” (Biļetes apmeklējumam) .

Viesītes novada pašvaldība, Neretas novada pašvaldība, autotrase “Pilskalni”, Kafeja “ALĪDA” SIA “RA5”, Sēļu sēta “Gulbji” pasniedza balvas savām favorīt-komandām.

Arī Viesītes novads vēlas teikt lielu paldies komandām par atsaucību, gatavošanos un divu dienu ceļojumu Sēlijā. Ceļojumā devās- “Cīši lobi cilvēki”, ”EMO”, “Rozītes”, ”Turbo Omes”, “Ķepaki”, “Sprīdītis”, “Sēļu raganas”, ”Dienvidsusējas sams”, “Vējš matos”, “ZS&CO”, “Bērziņš & Co”, “Gurinētie marķīši”, “Zobratu tējkannas”, “Ieķingrāvieši”, “Mums vajag nosaukumu”, “Jestrie Slatieši”, “Muriņi”, “MIX”, “Overthinkers”, “Iesācēji”, “Trīs paaudzes”, “Vecie sēļi”, “Smaidīgie”, “UMU”, “Zvaigznītes”, “Start”, “Ir OK”, “Pēc pusnakts” , “Sēlijas teika”, ”Kvieši”, “Oliņi”, “Uz kuru pusi Rīga?”, “Māris &CO”.

Tāpat arī liels paldies Viesītes novada kontrolpunktiem – Kafejas “Alīda” saimniecei,  SIA “Spāres-L” saimniekiem, Viesītes muzejam “Sēlija”, kā arī Gitai Kļaviņai.

Ralliju atbalstīja sponsori: Sporta klubs “Saules”, SIA „Liellopu izsoļu nams”, SIA „Skrīveru saldumi”, atpūtas un izklaides parks “Fantasy”, AB parks, sporta klubs “Pilskalni”, DUS “Viada”.

Tiekamies jau nākamgad!

Informāciju sagatavoja:

Viesītes novada pašvaldības

Jaunatnes un sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika

Video: sižets no VDTV

print