Aizvadīti Elkšņu pagasta svētki

Elkšņu pagasta svētku dienā ikvienam interesentam bija atvērtas ikdienā slēgtās Elkšņu skolas ēkas durvis. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt dažādus atradumus vietējā novadpētniecībā, piemēram, brīvības cīņām veltītu ekspozīciju “Bez vecmāmiņām brīvības nebūtu”, vēsturisku fotogrāfiju ekspozīciju par Augškurzemes partizānu pulka kauju gaitām un iespaidīgo Alberta Eglīša mantojumu – vairāk nekā 1000 sējumus ar trimdas latviešu grāmatām. Savukārt mākslas cienītāji varēja baudīt Ritas Ratnieces gleznu izstādi.
Bijusī skolas skolotāja un tās dienas gide Rudīte Urbacāne skaidro, ka ideja svētkos atvērt skolas durvis radusies vairāku iemeslu dēļ: “Arvien vairāk cilvēku izsaka vēlēšanos gan iepazīties ar skolas ēku, to, kas šeit notiek un ir redzams, gan arī uzzināt par vēsturi. Es pati esmu pārsteigta, ka satieku cilvēkus , kuri domā, ka šī ir muižas ēka. Šī nav muižas ēka, šī ir specializēta skolas ēka uz vecā kroga pamatiem. Un ir arī arvien vairāk cilvēku, kuriem interesē pagātne, kuriem interesē dažādas senlietas. Mums šeit ir daži unikāli vēstures eksponāti. ”

Pagasta svētki Elkšņos notiek jau devīto gadu. Lai arī saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanu šogad svētku programma nebija tik plaša kā citus gadus, neizpalika svētku koncerts. Tā sākumā pagasta pārvalde svinīgi pateicās aptuveni trīsdesmit iedzīvotājiem, kuri šo gadu laikā līdzdarbojušies svētku organizēšanā. Viens no tiem bija arī Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, kurš pagasta svētkos parasti tiesājis volejbola sacensības. Īpaši novērtēts tika arī vietējās kafijas ražotājas sniegtais atbalsts.

“Ne tikai pagasta svētkos, bet katru gadu dažādās aktivitātēs mūs atbalsta Alīdas kafija, tā ir Jolanta Kovnacka. Viņa ir ļoti aktīvs cilvēks – gan pati piedalās, gan ar savu kafiju uzklāj mums kafijas galdu,” skaidro Elkšņu pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Černauskis.

Kafijas ražotāja Jolanta stāsta, ka Elkšņu pagastā vienmēr ir izdevušies svētki un ir patīkami piedalīties to radīšanā, tāpēc viņa to darīs arī turpmāk:“Protams, atbalstīsim – vārīsim kafiju un aicināsim ciemos, vienmēr centīsimies palīdzēt vai kā iesaistīties.”

Tā kā Jolantas ražotās kafijas sastāvā ir arī ozolzīles, viņa bija īpaši priecīga par dāvanā saņemto koka pulksteni ar zīļu apdruku: “Ļoti brīnišķīga balva. Gribu pateikties – paldies par šo pulksteni, kuru pielikšu pie sienas savā ražotnē. ”

Svinīgajai daļai noslēdzoties, Elkšņu pagasta iedzīvotājus un viesus ar koncertu priecēja Atis un Jānis Auzāni. Pagasta pārvaldē izsaka ieceri, ka nākamajā gadā, svinot pagasta svētku desmito jubileju, sagaidāma vēl līksmāka un notikumiem bagātāka svētku programma.

Evelīna Elksnīte

Pārpublicēts no http://jekabpilslaiks.lv/index.php?mod=1&op=out&id=29039&r=Jekabpils 

print