Aizvadīts otrais pārgājiens dabā no cikla “IEPAZĪSTI SAVU RITES PAGASTU”

Neskatoties uz drēgno laiku,2.jūlija  pusdienlaikā nolēmām doties otrajā pārgājienā no cikla “Iepazīsti savu Rites pagastu”. Plānotais maršruts “Pagastmāja”- Stupeļu pilskalns – Ilzu baznīca – “Pagastmāja”. Sanākušos pārgājiena dalībniekus informējām par to, ka lietus gadījumā plānotā nakšņošana pie Ilzu izpaliks. Mūsu pirmā pieturvieta – Stupeļu pilskalns Ejot pētījām vietējo zemnieku laukus, iepazinām meža zvēru pēdu nospiedumus, daži pat paspēja uzpīt sev pļavu ziedu vainadziņus. Raitā solī bijām nonākuši līdz mūsu pilskalnam. Lai iepazītu tā varenumu, kāpām pilskalnā un pētījām tā apkārtni. Pusdienojām uz lielā Stupeļu akmens un smēlāmies arī enerģiju no tā. Pārgājiena dalībnieki baudīja gardās meža zemenes, kas aug pilskalna pakājē. Mazliet atpūtušies un uzņēmuši Stupeļu akmens enerģiju, devāmies tālāk uz Ilzu baznīcu.

Laika apstākļi mūs lutināja, tāpēc nolēmām nakšņot pie baznīcas. Bērni un jaunieši bija ļoti priecīgi par to. Tika sarunāts šoferītis, kas atveda teltis, guļammaisus u.c. mantas, kas nepieciešamas nakšņošanai. Varēja sākties  mūsu vakara izklaides. Bērni laiku pavadīja spēlējot dvieļu volejbolu, dažādas citas spēles. Vakariņās  Valentīna mūs cienāja ar gardajām pankūkām. Kopīgi vakaru pavadījām pie ugunskura, pārrunājot dažādus notikumus. Liels bija pārsteigums, kad bērni piekrita arī otrajā  dienā mājup doties ar kājām. Kopīgi bijām sasmēlušies jaunus iespaidus, pozitīvas emocijas un arī pa kādai patstāvības iemaņai.

Lielu Paldies saku Sarkaņu ģimenei par viesmīlīgumu un mūsu uzņemšanu.

Paldies visiem, kas devās pārgājienā. Paldies Ainai par sadarbību. Tiekamies  augusta vidū ,lai dotos trešajā pārgājienā. Protams datumi tiks precizēti.

Rites pagasta bibliotēkas vadītāja Kristīne Verečinska

print