Ceļotāji sumina Elkšņu skolas ēku

Projekts “Sēlijas salas” ir veicinājis lielāku interesi par Sēliju. Šovasar jau vairākas tūristu grupas savos maršrutos iekļāvušas arī Viesītes novada apskates objektus. 6. jūnijā folkloras kopa “Rāmupe” no Ķekavas novada Katlakalna savu Sēlijas iepazīšanas ceļojumu sāka ar Elkšņiem. Uzzinot, ka Elkšņu skolai tieši šajā dienā ir 83 gadu jubileja kopš pašreizējās ēkas celtniecības pabeigšanas un iesvētīšanas 1937. gadā, ciemiņi izdziedāja suminājumu skolai vairākās skanīgās tautas dziesmās.

Novadpētnieces Rudītes Urbacānes vadībā ekskursanti apmeklēja Ormaņkalna virsotnes – Borīšu kalnu ar skatu torni, Kalna Druvu svētakmeni, vēroja skaisto ainavu no Līgo kalniņa, klausījās teiksmas par pilskalniem, izsekoja Asupītes tecējumam no kalna ziemeļu nogāzes līdz ietekai Dienvidsudējā un pārgāja tai pāri pa pērn atjaunoto trošu tiltiņu, atklājot Elkšņu ciemata centra apskates objektus no gluži neparasta rakursa. Ekskursija noslēdzās Jolantas Kovnackas mājražošanas uzņēmumā “Alīdas kafeja”.

Folkloras kopas dalībnieces Vita, Beatrise, Ieva, Šarlote, Inese, Aija, Sandra, u.c. ir sajūsmā par tīro, enerģētisko, uzmundrinošo vidi, pagasta sakoptību, priecājas par vietējo cilvēku izdomu un radošu darbīgumu pat ārkārtas situācijā. Silvija atceras savus radiniekus, bijušos Elkšņu skolas darbiniekus Ancīšus, jo bijusi šeit skolā gan kāzās, gan bēres, jauki vēlreiz te atgriezties. “Ļoti garda  “Alīdas kafeja” un atmosfērīga vieta pie Jolantas  “Dzelmītēs”,” teic Juta. Gunta un Baiba no Pļaviņām pārliecinātas: “Dievs ir! Un tādēļ esam atbraukušas uz šo brīnišķo sēļu zemi, vietām, kas mūžsenas. Šeit jūtam saikni ar Daugavas otru krastu. Paldies elksniešiem par šo brīnišķo pūra dalīšanas laiku.” “Ar lielu prieku viesojamies šeit, joprojām maz zināmajā Sēlijā, baudām vietējo cilvēku mīļumu, atvērtību. Lai Sēlija izgaismojas arvien vairāk!” atvadoties saka grupas vadītāja Gunta Saule no Ķekavas.

Informāciju apkopoja Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste

Ligita Levinska-Drozdova

print