Talkosim kopā, bet katrs atsevišķi 16. maijā Lielajā Talkā

Jau šonedēļ, 16.maijā, visā Latvijā norisināsies tradicionālā Lielā Talka. Sakarā ar to, ka valstī līdz 9.jūnijam ir pagarināta ārkārtējā situācija Covid-19 izplatības ierobežošanai, šoreiz uzsvars tiek likts uz SOLO, DUO vai ĢIMENES talku. Arī Viesītes novada pašvaldība aicina ikvienu individuāli doties dabā un padarīt kādu Latvijas stūrīti tīrāku.

Viesītē Tu vari sakopt: Mīlestības taku; bijušo Viesītes vidusskolas izmēģinājuma lauciņu; publisko atpūtas vietu “Pie akmens” Viesītes ezera krastā; Riekstu mežu; Vales kalniņu. Tāpat talkot var, vienkārši dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem atkritumiem, kā arī sakopjot savus pagalmus, apkārtni, kur dzīvo. Talkosim arī pagastos, sīkāka informācija zvanot pagastu pārvaldes vadītājiem. Kā pagājušo gadu, arī šogad būs iespēja saņemt speciālos atkritumu maisus, sazinoties pa tālruni 28625263.

Lielā Talka aicina cilvēkus doties talkot šādi:

  • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
  • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
  • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

Visus talkotājus aicinām atzīmēt savas talkošanas vietas interaktīvajā kartē, kuru atradīsiet Lielās Talkas mājas lapā https://talkas.lv/pieteikt-talku/, kurā šogad ir notikušas izmaiņas:

  • labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt talkas, kuras notiek uz privātas zemes un kurām nav vajadzīgs saskaņojums ar pašvaldību, un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji;
  • uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, cilvēks saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos. Tas arī koordinatoriem ļaus labāk komunicēt talkošanas vietas, kā arī apzināt potenciālo talkotāju skaitu tajās.

Mūsu pienākums ir būt veseliem, pietiekami daudz laika pavadīt svaigā gaisā, kā arī saglabāt Latviju tīru un zaļu nākamajām paaudzēm. Būsim piesardzīgi un atbildīgi, bet nezaudēsim optimismu!

Plašāku informāciju par Lielo Talku atradīsiet ŠEIT.

Viesītes novada pašvaldības

Jaunatnes lietu speciāliste un sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika

print