Makšķerēšanas noteikumu ievērošanas kontrole Viesītes novada ezeros

1.maijā Viesītes novada pašvaldības policija, ar mērķi veikt makšķerēšanas noteikumu ievērošanas kontroli, veica reidus Viesītes novada Viesītes pagasta Piksteres un Viesītes ezeros. Piksteres ezerā pārbaudītas tika 24 laivas, kurās mēģināja noķert līdakas 36 makšķernieki.  Pārkāpumi netika atklāti. Lomos bija vērojamas līdakas 5 kilogrami, 3,5 kg un mazākas  līdakas. No visām laivām divās makšķernieki nebija noķēruši nevienu līdaku. Tomēr, makšķerējot ir nepieciešama veiksme un pareizu inventāru izvēle. Vislabāk līdakas Piksteres ezerā šajā dienā ķērās no rīta (plkst. 5:00 – 9:00) uz dzeltena metāla vizuļa.

Tika ievērots, ka, veicot kādas laivas pārbaudi, netālu esošajās laivās radās aizdomīga rosība. Vīri vilka ārā zivju uzglabājamos tīkliņus, lai pārskatītu noķertos lomus. Viesītes ezerā tika pārbaudītas piecas laivas, desmit makšķernieki, kuri ar pārāk lieliem lomiem (pāris laivās pa vienai līdakai) palielīties nevarēja, izņemot vienu laivu, kuras makšķernieki, tiešām profesionāļi, bija noķēruši vairākas līdakas, no kurām viena bija astoņi kilogrami. Saukas ezerā 1.maijā kontroli veica Valsts policija sadarbībā ar Saukas dabas parka darbiniekiem. Kontrole veikta 30 laivām.

2.maijā makšķerēšanas noteikumu kontroli Viesītes novada pašvaldības policija veica Saukas ezerā. Pārbaudītas 6 laivas, pārkāpumi netika konstatēti. Šajā dienā bija diezgan spēcīgas vēja brāzmas, kas arī patraucēja makšķerniekiem.

Vēlētos padalīties ar makšķernieku ticējumiem, kuri tika dzirdēti veicot pārrunas ar makšķerniekiem. Lai zivis ķertos:

  1. Iepriekšējā dienā nedrīkst dzīt bārdu;
  2. No gultas makšķerēšanas rītā jākāpj tikai ar labo kāju;
  3. Pāris dienas nekādas mīlas dēkas ar sievietēm;
  4. Ejot uz ezeru ceļam pāriet pāri sieviete, var ceļu neturpināt, būs tukšā diena;
  5. Sieviete nedrīkst pārkāpt pāri uz zemes noliktai makšķerei, tad makšķere pēc tam nav lietojama, uz tās nekas neķersies;
  6. Pirms pirmās zivs noķeršanas nedrīkst salikt uztveramo tīkliņu, savādāk neķersies;
  7. Ejot uz copi nedrīkst vēlēt labu lomu, jāsaka ne asakas.

Domāju vismaz šos ticējumus izpildot, kādu zivi noķersiet ar garantiju.

Ne asakas vēlot,

Inspektors J.Pučinskis

print