Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētāji piedalās Latvijas Pašvaldību savienības Domes sēdē

6. novembrī, notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Domes sēde, kurā ar balsu vairākumu tika pieņemts lēmums lūgt Saeimu neatbalstīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektu un nodot to atpakaļ Ministru kabinetam. Domes sēdē piedalījās un savu viedokli izteica arī Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētāji, tajā skaitā arī Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks.

Uz tikšanos Rīgas pilī ar Valsts prezidentu Egilu Levitu bija ieradušies daudzu pašvaldību vadītāji, lai pārrunātu demokrātijas principu ievērošanu administratīvi teritoriālās reformas (ATR) gaitā un paustu savu viedokli par šobrīd Saeimai nodoto Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto un Ministru kabineta (MK) atbalstīto likumprojektu “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”.

Vairāku pašvaldību vadītāji akcentēja atsevišķas reformas nianses, taču bija vienisprātis, ka reformai nepieciešams ekonomisks pamatojums, īpaši – kā tiks nodrošināta nomaļu dzīvotspēja, un reģionu attīstībai jākļūst par Nacionālā attīstības plāna prioritāti, to nedrīkst atstāt pabērna lomā.

Plašāka informācija:

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) mājaslapā

print