Viesītē aizvadīta Nacionālo bruņoto spēku diena

Pirms 100 gadiem, 1919.gada 14. oktobrī, Viesītē, kaujā pie Ēķengrāves, Latvijas armija uzvarēja kauju pār bermontiešiem, apturot ienaidnieku virzīšanos Augškurzemes un Latgales virzienā. Savukārt, 2019. gada 14.oktobrī, Viesītē notika Latvijas Neatkarības kara simtgadei veltīti Nacionālo bruņoto spēku dienas pasākumi, godinot cīņās kritušos. Sākot no plkst. 12:00 – 15:00 ikviens  varēja uzdot sev interesējošus jautājumus jaunsargiem un zemessargiem, kā arī apskatīt un izmēģināt Nacionālo bruņoto spēku ekipējumu, tostarp arī ieročus.

Pasākumā piedalījās Aizsardzības ministrs Artis Pabriks, Zemessardzes 3.Latgales brigādes 55. kājnieku bataljona komandieris majors Aleksandrs Sotņikovs, Vācijas militārais atašejs, Patruļkuģa P-07 “Viesīte” komanda, Viesītes novada pašvaldības priekšsēdētājs Alfons Žuks un citi.

Pirms ziedu nolikšanas pie Viesītes Brīvības pieminekļa, Viesītes Kultūras pilī tika organizēta tikšanās ar Aizsardzības ministru Arti Pabriku, Viesītes novada priekšsēdētāju Alfonu Žuku un blakus esošo Sēlijas novadu priekšsēdētājiem, lai pārrunātu reformas jautājumus. Tikšanās laikā Sēlijas apvienības priekšsēdētāji izteica kopīgo viedokli par reformu, kā arī ieskicēja nelielu ieskatu par pašreizējo situāciju novados. Aizsardzības ministrs tikšanās vizītē uzdeva jautājumu pašvaldību priekšsēdētājiem par to, kādu viņi saredz šo reformu un ko gribētu citādāk? Visi Sēlijas novadu priekšsēdētāji bija vienisprāt, uzsverot, ka piedāvātais administratīvi teritoriālās reformas modelis graus Sēlijas identitāti un veicinās Sēlijas novadu iztukšošanos. Priekšsēdētāji rosina pabeigt līdzšinējo reformu ar otrā līmeņa pašvaldību izveidošanu, kas reāli veicinātu novadu ekonomisko attīstību.

Pēc Aizsardzības ministra tikšanās vizītes ar priekšsēdētājiem, plkst. 13:00 visi devās pie Viesītes Brīvības pieminekļa, lai noliktu ziedus un pieminētu šo svarīgo uzvaru. Piemineklis par godu varonīgajām cīņām atklāts 1935. gada 11. augustā.

Kā norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, tādas kaujas kā šī ir jāatceras katru gadu. Tomēr šis gads ir īpašs, jo šogad tiek svinēta Latvijas armijas un Latvijas Neatkarības kara 100. gadadiena.

Sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika

Foto: D. Mažeika

print