Baltijas ceļa 30. gadadienas atcere Saukā

“Ritēs dienas ,un ritēs  gadi ,daudz kas pagaisīs, bet šis mirklis paliks. Paliks Baltijas ceļš un mūsu dzīvā ķēde kā sākums, kā gaismas uzliesmojums. Atcerēsimies to ikdienā, atcerēsimies to vienmēr, kad liksies,ka esam vientuļi un nespēcīgi. Atcerēsimies, kad mums būs vajadzīga iejūtība, lai saprastos, lai palīdzētu viens otram” (Dainis Īvāns).

Baltijas ceļš parādīja ,ka vēstures atslēgu var pagriezt vienkārši cilvēki. Mēs paši burtiski ar savām rokām. Gluži kā pirms 30 gadiem uz Baltijas ceļa atceres pasākumu  atnāca ģimenes, dažādu paaudžu iedzīvotāji. Plkst. 19.00, skanot Borisa Rezņika dziesmai ar Valda Pavlovska vārdiem “Atmostas Baltija” izveidojām ceļu, sadodoties rokās.Rodrigo Lūsis atgādināja   vēsturisko notikumu pirms 30 gadiem. Jaunieši ar ziediem sveica  Saukas Baltijas ceļa dalīniekus, kas bija ieradušies uz šo vakaru: Nikodemu Elksni,Sanitu un Aivaru Lūšus,Irmu Šmiti,Inesi Vilcāni, Veltu Lāci. Klausījāmies   saksafonista Anda Ķīša muzikālos prirkšnesumus, cienājāmies ar Aivara vārīto gardo zivju zupu. Atceres stunda aizritēja nemanot…

Paldies ikvienam, kas piedalījās ! Paldies par rudens ziediem Irmai Šmitei, Inesei Vilcānei! Paldies par darbu Sanitai, Aivaram, Rodrigo Lūšiem, Jurim Veiriham!

Saukas bibliotēkas vadītāja Velta Lāce

Foto: Juris Veirihs

print