Lāpu skrējiens apkārt Latvijas valsts robežai Viesītes pieturvieta

Valsts robežsardzei šis ir zīmīgs gads- tiek svinēta robežsardzes simtgade. Tam par godu visa gada garumā Latvijā notiek virkne dažādu pasākumu. Viens no tiem “Lāpu skrējiens” apkārt Latvijas valsts robežai, kas tiek organizēts, lai godinātu Latvijas brīvvalsts robežsargu un Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu. Skrējiens norisinājās no 19.-23. augustam. Caur Viesīti šis skrējiens vijās 22. augustā. Valsts robežsardzes pārstāvji kopā ar velokluba “Selonia” pārstāvjiem sāka savu skrējienu no Viesītes robežas zīmes (braucot no Neretas puses) līdz Viesītes Sv. Franciska Romas katoļu baznīcai, kur tika rīkots svinīgs pasākums.

Ar patriotiskām melodijām, robežsardzes pārstāvjus pie katoļu baznīcas sagaidīja Viesītes Pūtēju orķestra pārstāvji. Viesītē “mūžīgā uguns” liesma tika iedegta vietā, kur 2017. gadā iestādīti trīs ozoli akcijas “Apskauj Latviju” ietvaros un pie 2018.gada 11. novembrī atklātās piemiņas stēlas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem. Svētku reizē ar uzrunu sveica Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, kā arī klātesošos uzrunāja Viesītes mazpulki.

Pateicības vārdi par iesaistīšanos pasākuma organizēšanā tika veltīti Viesītes novada pašvaldībai un visiem, kas iesaistījās.

Lāpu skrējiens aizsākts Rīgā, Brāļu kapos pie mūžīgā uguns, kur tika aizdegtas divas ceļojošās lāpas. Pēc tam abas lāpas uzsāka ceļu apkārt Latvijai – viena Ainažos, otra Kolkas virzienā. Izskrienot maršrutu lāpas atgriezīsies Rīgā. Lāpu skrējiena maršruts ir cieši saistīts ar akcijas “Apskauj Latviju” stādīto ozolu maršrutu, kas simboliski parāda, ka Lāpu skrējiens ir kā apliecinājums vīriem stipriem kā ozoliem, kuri nesatricināmi stāvēja brīvības sardzē pat visbezcerīgākajos brīžos.

Sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Mažeika

Foto: D. Mažeika

print