Krustpils novadā aizvadīta V Sēlijas novadu jauniešu diena

Šī gada 17. augustā Krustpils novada Atašienē, gleznainās Marinzejas muižas teritorijā, norisinājās Sēlijas novadu apvienības novadu – Jaunjelgavas, Neretas, Aknīstes, Salas, Ilūkstes, Jēkabpils,Viesītes novada, kā arī Krustpils novada V Sēlijas novadu Jauniešu diena “Dzimis Sēlijā”.

Pasākuma mērķis joprojām palicis nemainīgs – veicināt jauniešu sadarbību starp septiņiem Sēlijas novadiem un Krustpils novadu, organizējot kopīgas pasākumu tradīcijas un sekmējot jauniešu līdzdalību Sēlijas novadu jauniešu organizāciju un skolu pašpārvalžu darbā. Arī šogad no Viesītes tika organizēts transports, lai dotu Viesītes novada jauniešiem iespēju būt kopā un svinēt vasaras izskaņu kopā vēl ar septiņu novadu jauniešiem Atašienē!

Sestdienas rīts iesākās ar svētku svinīgu atklāšanu, kurā piedalījās arī Krustpils novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece Kornēlija Brūniņa, uzrunājot jauniešus būt aktīviem un izbaudīt šo dienu Atašienē. Kā katru gadu, arī šogad atklāšanas ceremonijas ietvaros tika izlozēts novads, kurā rīkos jauniešu dienu nākošajā gadā. Izlozē piedalījās trīs novadi – Aknīstes, Salas un Jēkabpils novads. Šogad katra novada diviem pārstāvjiem bija jāpiedalās “krēslu spēlē”, kuram no novada pārstāvim paliks krēsls – tas arī organizēs svētkus nākošgad. Un tātad – nākošgad tiekamies Jēkabpils novadā!

Dienas gaitā jauniešiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātes. Dienas pirmajā daļā 15 jauktās komandās jaunieši varēja iepazīties gan viens ar otru, gan izmēģināt savus spēkus kā komanda  atjautīgos uzdevumos, kā arī sportiskās un jautrās disciplīnās. Pēc kārtīgas saliedēšanās komandu spēlēs, ikviens varēja baudīt dienas zupu, lai jau vēlāk iedvesmotos no Latvijas Radio Pieci personības Ineses Pučekas. Kād iedvesmas deva saņemta, var turpināt aktīvi darboties dažādās sporta un radošās aktivitātēs. Jaunieši varēja gan spēlēt peintbolu, gan burbuļfutbolu, kā arī piedalīties dažādās radošajās mākslas darbnīcas.

Pasākuma vakara programma sākās ar komandu apbalvošanu. Visas komandas dāvanā saņēma sarūpētus dāvanu maisiņus, kuri bija piepildīti ar gardumiem no visiem 8 novadiem. Pēc apbalvošanas runām sākās dienas muzikālā daļa, kur jauniešus ar muzikālu baudījumu priecēja  grupa “Rollman Bands”, kā arī pēc tam par vakara atmosfēru  turpināja rūpēties DJ Kaspars Markševics.

Paldies Krustpils novadam par sirsnīgo uzņemšanu un uz tikšanos nākamgad Jēkabpils novadā!

Jaunatnes lietu spec. Dita Mažeika

Foto: Kārlis Zalāns, D. Mažeika

print