Svētki Saukas pagastā

6.jūlijā uz Saukas pagastu sabrauca gan lieli, gan mazi, lai kopā svinētu pagasta svētkus. Svētku programma bija piepildīta ar dažādām aktivitātēm – volejbola, strītbola sacensības; mazajiem apmeklētājiem – piepūšamās atrakcijas; amatierteātra izrāde, sieviešu vokāli instrumentāla ansambļa “Līksma” uzstāšanās; dziedātāja Nikolaja Puzikova skaistais, akustiskais koncerts, kā arī neizpalika dejas līdz rīta gaismai kopā ar grupu “Robežpunkts”.

Jāpiemin, ka šogad pirmo gadu, Saukas pagasta svētkos, ikvienam bija unikāla iespēja doties ekskursijā “Apceļo Saukas baudu salu”. Šis jaunais tūrisma produkts – ekskursija, tika radīts projekta “Sēlijas Salas” ietvaros. Viennozīmīgi var apgalvot, ka Saukā ir, ko redzēt un baudīt. Ekskursijas laikā ikviens varēja izmantot visas savas 5 maņas – redzi, dzirdi, tausti, ožu un garšu. Ekskursija sākās ar vizīti Z/S “Vilciņi”, kur visus sagaidīja saimniecības īpašniece Sabīne Zupa. Klātesošie tika iepazīstināti ar saimniecību, iekļaujot iepazīšanos ar saimniecībā dzīvojošajiem dējējputniem, tika veikta dažādo olu degustācija, kā arī izzināts tik ļoti svarīgais jautājums – kas bija pirmais ola vai vista?. Pēc garšu kārpiņu noslodzes saimniecībā “Vilciņi”, apmeklētājiem bija nepieciešams izmantot ožas un redzes maņas, jo ciemos devās pie SIA “Ārītes”. Rožu apreibinošā smarža bija jaušama ik uz stūra. Uzņēmuma īpašnieki izstāstīja visu par un ap rozēm – par dažādām rožu šķirnēm, par rožu audzēšanu un kopšanu. Papildus tam visam ikvienam bija iespēja iegādāties pašam savu dārza karalieni – rozi. Ezera krasts, lauku māja, svaigs gaiss, pirts, atpūta, sarunas – šāds izskatās īsts baudu salas noslēgums lauku mājā “Bincāni”. Baudot mieru un klusumu, Bincānos ikviens varēja ne tikai uzzināt visu par melnā plūškoka produkciju, bet arī sajust tā garšu, ļaujoties degustācijām. Savukārt, atgriezties bērnībā un nogaršot īstu pļavas garšu dabīgo augu karameļu formā piedāvāja zīmols “Daba rada”. Pasākuma noslēgumā ekskursijas apmeklētāji baudīja pusdienas no ZS”ASSI”. Saukas pagastā ir ko redzēt, ir ko dzirdēt, ir ko sajust un izbaudīt, ko apliecina šis jaunais tūrisma produkts – ekskursija pa Saukas pagastu!

Lones Tautas nama vadītāja Inta Malceniece par pagasta svētkiem stāsta: “Svētku diena, kā jau diena, cik budžets atļāva, tik grandioza tā bija. Kādam iespējams nepatika, kādam tā šķita normāla, bet paldies visiem, kuri ņēma dalību dienas norisē, palīdzēja svētkus sagatavot. Mēs varam priecāties un lepoties ar jaunu tūrisma objektu, vienu skaistu stūrīti Lones centrā. Projekta ietvaros atklāta Mazā bānīša stilizēta stacija, izzinoši stendi par izcilajiem novadniekiem. Mēs iekāpām jaunajā objektā ar biļetēm, kurā katrs numuriņš nesa mazu dāvaniņu, kā jau svētkos! Saukas pagasta pārvaldniece Sanita Lūse grieza lentu, pārbaudīja biļetes,un vēlēja lolot jauno objektu, kur stacijas priekšnieka lomu uzticējām Dāvim Palčejam.

Mīļš paldies sportistiem, kuri katru gadu veicina veselīgu dzīvesveidu, atbalsta, nes Saukas pagasta vārdu. Tie ir Juris Zans (tautā saukts Mopis), Broku ģimene (Toms un Iluta), Uģis Salenieks, ilggadējais tiesnesis Erlands Bērziņš, kā arī jaunajie sportisti – brāļi Čibuļi, Elvijs Demjanovs, Inguss Salmiņš.

Jāpiebilst, ka dienas gaitā ‘’Sēlijas salas” rīkoja ekskursiju pa Saukas pagasta ražotājiem, cik dzirdēju izdevusies, braucēju bijis pilns autobuss, tas labi! Tāpat arī dienas gaitā notika kapusvētki Smiltaines un Galvānu kapsētās. Es pati apmeklēju ”Galvānu” kapsētu – ļoti zems apmeklējums. Kāpēc? Mācītāja sprediķis par dzīvību un nāvi, kurš celsies, un kurš par padarītajiem darbiem saņems sodu. Nožēlot grēkus nekad nav par daudz, paldies, ka saņēmu spēku dienas turpinājumam!

Mūsu bērni, mazbērni visas dienas garumā varēja priecāties Prieka atrakcijās no Bauskas, un to arī viņi izmantoja. Mākslinieki no Kalna pagasta un dziedātajs Nikolajs Puzikovs priecājās un brīnījās, kur Lonē tik daudz mazu klausītāju. Redziet ar ko mēs esam bagāti!

Svētku dienas gaitā varējām priecāties par krāsainajiem taureņiem, kurus sakrāsoja Ligita Jonaste, bet izgatavoja SIA “Kalnozols” Bērzaunes pagastā. Paldies tiem cilvēkiem, kuri priecājās par sakopto vidi, par svētku dienu. Nākošo gadu ir 15.svētki, noteikti vēlēsimies tikties un gaidām Jūsu ieceres jau līdz gada beigām, plānojot budžetu nākošajam gadam!”

Saukas pagasta svētki bija skaists “starts” pagastu svētku maratonam. Jau 13. jūlijām tiekamies Rites pagasta svētkos, kur būs gan makšķerēšanas sacensības, gan sportiskas aktivitātes, gan koncerts un svētku balle (sīkāk ar programmu iespējams iepazīties – http://www.viesite.lv/?ai1ec_event=rites-pagasta-svetki-2&instance_id=2401 ).

Jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciāliste Dita Sala

print