XXIII Integratīvā mākslas festivāla „ Nāc līdzās” laureāte no Viesītes novada

Integratīvais mākslas festivāls NĀC LĪDZĀS savu aizsākumu guva 1997.gadā, kad fonda vadītāja Sarma Freiberga Sv. Valentīna dienā sarīkoja pirmo labdarības akciju NĀC LĪDZĀS!

Festivāls ir  ieņēmis nozīmīgu vietu cilvēku ar dažādu invaliditāti dzīvē, jo tas ļauj viņiem izpausties visdažādākajās radošajās formās, ļauj sevi apliecināt kā spējīgu un talantīgu personību, kas viņiem un viņu tuviniekiem ir ļoti svarīgi.

Festivāls notiek vairākās kārtās: Vispirms notiek reģionālie festivāli visos 4 Latvijas novados kuru labākie priekšnesumi un radošie mākslas darbi tiek izvirzīti uz Rīgas lielo festivāla koncertu un mākslas darbu izstādi.

7.maijā VEF Kultūras pilī Lielkoncertā kopā pulcējās bērni, jaunieši un pieaugušie ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas – labāko priekšnesumu izpildītāji no četriem reģionālajiem Nāc līdzās! festivāliem, kuri noritēja martā un aprīlī Daugavpilī, Siguldā, Kuldīgā un Jelgavā.

Lielkoncerta priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrijas komisija: komponists un mūziķis Rihards Zaļupe, Rīgas Doma kora skolas vokālās mākslas pedagoģe Valda Dzene, režisors Valdis Pavlovskis, fonda valdes locekle Marta Bieriņa un festivāla mākslinieciskā direktore, fonda Nāc līdzās! vadītāja Sarma Freiberga.

Gaidot žūrijas lēmumu, Lielkoncerta dalībniekus un skatītājus priecēja īpašie viesi Gatis Mūrnieks un RADIO TRIO!

Žūrija no 41 priekšnesuma izvirzīja 12 labākos, kuri ieguva šī gada festivāla Laureāta nosaukumu un iespēju piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”,  kurš notiks Torņakalna baznīcā 15.decembrī. kuru pilnībā filmē Latvijas televīzija un pārraida visā Latvijā pašos Ziemassvētkos. Pēdējos gados arī  Latvijas radio translē ziemassvētku koncertu savā ēterā.

Elīna Beļinska no Viesītes saņēma vienu no 12 laureātu tituliem un  ir pagodināta par aicinājumu  gatavoties kopā ar Latvijas profesionāliem mūziķiem un piedalīties Ziemassvētku labdarības koncertā “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”

print