Viesītes novads pārstāvēts “Uzņēmēju dienas” 2018 Aizkrauklē

Š.g. 17. martā Aizkraukles Sporta centra telpās aizvadīta „Uzņēmēju diena”, kurā jau sesto gadu piedalās arī Viesītes novada pašvaldība kopā ar sava novada uzņēmējiem un mājražotājiem. Uzaicinājumam kopīgi veidot vienotu novada stendu šogad atsaucās 6 novada uzņēmēji.

Z/S „Vilciņi” (Sabīne Zupa un Zane Rostokina) piedāvāja ne tikai olu asorti komplektus ar dažādu putnu sugu šķirņu olām, bet arī komplektus “Cāļu šiks”, kurā ir viss, kas nepieciešams cāļu pirmajām 30 dienām. Kā arī barības piedevu dējējvistām. SIA „RA 5” (Jolanta Kovnacka) piedalījās ar „Alīdas”, „Paulīnes”, “Sēlija” un “Viesīte ”kafeju.  Kafeju  “Viesīte” apmeklētājiem bija iespējams arī nogaršot. SIA „Ārītes” (Pēteris un Ilze Līči), kas nodarbojas ar rožu stādu un vēl dažādu dekoratīvo augu audzēšanu. Klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar uzņēmuma piedāvājumu. Gita Kļaviņa novada stendā piedāvāja iegādāties Melnā plūškoka ogu sīrupu, kas ir unikāls līdzeklis pret saaukstēšanās slimībām un gripu. Z/S Priekšāres (Renārs Jaundālders) piedāvāja mājās gatavotus sierus, kuri Aizkraukles iedzīvotājiem bija pazīstami un ļoti pieprasīti. Kā ik gadu novada pārstāvji izstādes dalībniekus un interesentus iepazīstināja ar novadā plānotajiem šī gada pasākumiem un tūrisma iespējām.

Pēteris Līcis: “Pasākums bija ļoti labs, it īpaši jaunajiem uzņēmējiem. Tā arī turpināt, tādus pasākumus nepieciešamas biežāk organizēt. SIA “Ārītes” sevi parādīja kā stādaudzētāju, tas ir jauns virziens uzņēmumam. Mūsu mērķis ir kļūt par lielāko rožu stādaudzējāju reģionā”;

Gita Kļaviņa: “Šāda veida pasākumā piedalos 4 reizi, un ir patīkami, ka pašvaldība ir apzinājusi mājražotājus, zemniekus, kas tādā veidā tirgo savus ražojumus. Ir tāda kopības sajūta, tu neesi viens, vienkārši kopā jautrāk. Uzņēmējdienās mēs smeļamies jaunas idejas, pieredzi, kas ir būtiski, veidojot savas nodarbes”;

Jolanta Kovnakca: “Prieks bija satikt apkārtējos amatniekus, apmainīties informācijā, parunāties. Ļoti patīk mācību uzņēmumu aktivitātes. Ticu, ka šeit rodas biznesa haizivis! Paldies pašvaldībai par kopējo vietu. Sajutāmies kā novads un aicinām arī citus mūsu barā sevi parādīt un uz citiem paskatīties.”;

Sabīne Zupa: “Man patīk piedalīties Aizkraukles uzņēmēju dienās, jo tas ir labs veids, kā reklamēt savu produkciju, iepazīties un nodibināt jaunus kontaktus. Ar pārējiem Viesītes novada pārstāvjiem varētu tā teikt, ka ir izveidojies draudzīgs kolektīvs un ir patīkami tikties ārpus ikdienas darbiem, lai arī šādiem pasākumiem ir nopietni jāgatavojas, tā mums ir arī kā svētku diena”;

Zane Rostokina: “Bija daudz apmeklētāju, ļoti labi organizēts pasākums. Pateicoties novada atbildīgajām personām, bija sarūpētas labas un ērtas vietas un bija par visu padomāts”

Sadarbībā ar Biznesa izglītības biedrību „Junior Achievement Latvija”, izstādē piedalījās arī Viesītes vidusskolas skolēnu uzņēmums SMU “iungo”. Jauniešu izgatavotā galda spēle „Latvijas 100” tika prezentēta un tirgota ne tikai skolēnu uzņēmumu, bet arī Viesītes novada stendā. Vairāk informācijas par Viesītes novada jauniešu uzņēmumu var meklēt uzņēmuma mājaslapā: http://www.gbgames.lv/.

SMU “iungo” jaunieši: “Uzņēmējdienas Aizkrauklē bija lieliska iespēja parādīt mūsu produktu plašākai auditorijai. Cilvēki bija patiešām laipni un ieinteresēti, labprāt klausījās mūsos. Mēs bijām gan ar mācību uzņēmuma stendu, gan pārstāvējām Viesītes novada pašvaldību. Pārstāvot Viesītes novadu, bija patīkama sajūta, jo varēja just, ka Viesītei rūp tas, ko mēs darām un arī tas uzlika nelielu atbildības sajūtu mums, jo mēs ne tikai sevi reklamējām, bet arī novadu. Liels prieks un pateicība Viesītes novadam par iespēju piedalīties šajā pasākumā!”.

Viesītes novada uzņēmēju produkcijas dažādība, kvalitāte un īpašais pasniegšanas veids uzrunāja izstādes dalībniekus un nodrošināja stenda plašu apmeklējumu un ieinteresētību.

Sadarbībā, ar Aizkraukles novada pašvaldību, izmantojām iespēju arī šogad pateikties kādam no saviem uzņēmējiem. Pateicība tika izteikta novada uzņēmējiem Alitai un Jurim Kuzņecoviem, uzņēmums SIA “JK Plus”, nominācijā „Veiksmīgs ģimenes uzņēmums”. SIA “JK Plus” nodarbina 8 cilvēkus, uzņēmumam ir trīs veikali, kuru galvenie sadarbības partneri ir vietējie zemnieki un uzņēmēji, kā arī pašvaldības.

Alita Kuzņecova: “Uzņēmumu reģistrējām 1990. gadā, darbojāmies Elkšņu pagasta. Sākumā galvenais darbības virziens bija kokapstrāde, Tad pievienojām pārtikas tirdzniecības veikalu. Pēc desmit gadiem mainījām darbības virzienu un 2001. gadā darbu sāka veikals Aknīstē, kur sākumā tirgojām auto un traktoru rezerves daļas, zāģus un to rezerves daļas. Tad radās iespēja paplašināt telpas, ierīkojām saimniecības un rūpniecības preču veikalu, sākām tirgot arī kancelejas preces, ziedus un piedāvājām arī santehniku un celtniecības materiālus. 2017. gada maijā atvērām rezerves daļas veikalu Viesītē. Uzņēmums piedāvā preci, kas pieejama veikalā, kā arī pieņem individuālus pasūtījumus no pircējiem”.

Uzņēmēju dienas notiek jau 7. gadu, ar mērķi iepazīstināt iedzīvotājus, ar uzņēmēju un amatnieku  ražoto produkciju un sniegtajiem pakalpojumiem, kā arī  veicināt informācijas apmaiņu uzņēmējdarbības vidē un tūrisma, izglītības un sabiedrisko aktivitāšu jomā.

Paldies, novada uzņēmējiem, kuri atsaucās dalībai un Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciālistam Jānim Dzimtajam par dalību novada stendā. Uzņēmēji ar savu darbu nodrošina attīstību teritorijā, strādā paši un dod darbu tiem, kuri vēlas strādāt. Tādējādi veicinot labklājību teritorijā. Viesītes novadā ir brīnišķīgi rosīgi cilvēki, kuru darba rezultāts dod labumu mums visiem kopā.

Viesītes novada pašvaldības

Projektu administratore Liene Maisaka

                  

 

print