Iesniedz protesta vēstuli izglītības ministram

Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks 10. novembrī devās uz tikšanos ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai iesniegtu ministram protesta vēstuli sakarā ar oktobra nogalē publicēto pētījumu par skolu optimizāciju Jēkabpils areālā. Pēc pētījumā secinātā sanāk, ka drīzā nākotnē vairākas novadu skolas jāslēdz, savukārt citas jāpārveido. Viesītes vidusskola, pēc šā pētījuma autoru secinājuma, būtu jāpārveido par pamatskolu.

          – Uz tikšanos devāmies kopā ar Pļaviņu novada mēru Aigaru Luksu. Mums bija sagatavota rakstiska protesta vēstule, savukārt A. Lukss par Pļaviņu ģimnāzijas mācību rezultātiem, skolēnu skaitu, nākotnes perspektīvām un citu informāciju no pašvaldības vadītāja skatupunkta stāstīja mutiski. K. Šadurskis norādīja, ka pārliekam uztraukuma nav pamata, jo, pirmkārt, tas ir tikai pētījums, un tā rezultāti nav akmenī iecirsti. Otrkārt, lielākas izmaiņas skolu jomā varētu notikt tikai pēc sešiem gadiem. Mūsu vēstulē ir uzsvērti Viesītes vidusskolas sasniegumi, mācību iestādes nozīme novada dzīvē, kā arī norādīts uz faktu, ka, mūsuprāt, nav pamata mūsu skolēnus pārcelt uz Neretas vidusskolu, jo patlaban Viesītes vidusskolā audzēkņu ir vairāk nekā Neretā, – stāsta A. Žuks.

          Tā kā skolu pārstāvji izsaka neapmierinātību ar to, ka lauku mācību iestāžu liktenis tiek izlemts ministrijas kabinetos, bet reālajā dzīvē Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji skolās iegriežas vien uz īsu brīdi vai pat neiegriežas vispār, BD Alfonam Žukam pajautāja, vai ministrs K. Šadurskis solījās atbraukt uz Viesītes vidusskolu, lai situāciju apskatītu dzīvē?

          – Nē, tādu solījumu nesaņēmām. Ministrs sacīja, ka patlaban ministrijai aktuālāks esot krievu skolu pastāvēšanas jeb pārejas uz mācībām valsts valodā jautājums. Mūsu vēstule tika pieņemta zināšanai. Vienlaikus ministrs ieteica lauku skolām savas situācijas uzlabošanā mēģināt specializēties, piemēram, veidojot skolas ar dabaszinību vai eksakto priekšmetu ievirzi, vienlaikus noturot līdzšinējo audzēkņu sekmības līmeni, – stāsta Viesītes novada domes priekšsēdētājs.

          Protesta vēstuli parakstījuši Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, vidusskolas direktors Andris Baldunčiks un skolas vecāku komitejas priekšsēdētājs Pēteris Līcis. Vēstule iesniegta arī partiju ZZS, “Vienotība” un “TB LNNK” frakcijām, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārei.

Ilze Bičevska

Brīvā Daugava žurnāliste

print