Piesakies tiešsaistes apmācībām “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes jomā”

2021.gada 21.janvārī, plkst. 13.00-17.00 ZOOM  platformā notiks apmācības “Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes jomā”.

Kam? Aknīstes novada, Jēkabpils novada, Jēkabpils pilsētas, Krustpils novada, Salas novada un Viesītes novada darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jaunatnes jomā strādājošo NVO pārstāvjiem, jauniešiem un lēmumu pieņēmējiem.

Kāpēc?

2020.gada notikumu apkopojums jaunatnes jomā Viesītes novadā

2020. gads neapšaubāmi ir bijis izaicinājumu, neierastu notikumu un pavērsienu pilns gads. Tāpat kā visā valstī, arī Viesītes novadā ierobežojumi ieviesa savas pārmaiņas, bet, neskatoties uz 2020. gada mestajiem izaicinājumiem, Viesītes novada Jaunatnes iniciatīvu centram aizvadītais gads ir bijis dažādu jauninājumu pilns.

Par Viesītes novada bibliotēku darbību ārkārtējās situācijas laikā

Saskaņā ar MK 7. janvāra lēmumu, kas nosaka, ka no 12. janvāra bibliotēkas tiek atvērtas lasītājiem, lai tās var atsākt grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai, bet bibliotēku lasītavas apmeklētājiem arī turpmāk slēgtas. Arī Viesītes bibliotēka, Lones, Elkšņu, Rites un Saukas pagastu bibliotēkas  būs pieejama lasītājiem! Tāpat arī no 12. janvāra visas Viesītes novada bibliotēkas atsāk grāmatu izsniegšanu.

Lietošanas noteikumi ārkārtējā situācijā Covid-19 slimības ierobežošanai:

Iespēja jauniešiem pieteikties tiešsaistes bezmaksas foto un video meistarklasēm

Jauniešu organizācija «Avantis» un «Young Media Sharks» jaunajā gadā dāvina iespēju jauniešiem no visas Latvijas piedalīties tiešsaistes meistarklasēs un kompetentu jomas pārstāvju pavadībā apgūt video veidošanas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas. Pateicoties Vācijas Federatīvās Republikas Ārlietu ministrijas atbalstam, meistarklases jauniešiem ir bez maksas.

Līdz 25. janvārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Valdība  7. janvārī, lēma veikt grozījumus Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, vēl līdz 25. janvārim pagarinot šobrīd spēkā esošos drošības pasākumus. Vienlaikus veiktas izmaiņas atsevišķos aspektos, piemēram, līdz 22. janvārim pagarināts ziemas brīvlaiks 1. – 4. klašu skolēniem. Tāpat noteikts, ka mājsēde no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.

Kādi drošības pasākumi būs spēkā vēl līdz 25. janvārim, lai mazinātu iespējamo kontaktu skaitu?

Aizvadītais gads Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļā

Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas teritorija aptver Viesītes pilsētu, Viesītes, Elkšņu, Saukas un Rites pagastus. Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumus veic Daina Vītola, vadītājas vietnieces pienākumus- Evita Čibule.

Dzimtsarakstu nodaļā 2020.gadā reģistrētas 10 laulības. No visām 10  noslēgtajām laulībām 13 personām tā bija pirmā laulība, 6 personām – otrā laulība, 1 personai – trešā laulība. Laulāto vidējais vecums: sievietēm 34 gadi un vīriešiem 37 gadi.

Atcerieties par drošību, apsildot mājokļus!

Iestājoties vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas saistīti ar apkuri. Ugunsgrēku iespējamie izcelšanās iemesli visbiežāk ir nepareiza vai bojātu apkures ierīču lietošana, netīrīti dūmvadi un nevērīgi atstāti degtspējīgi priekšmeti pie vai uz krāsns. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centa prognozes liecina, ka brīvdienās un nākamajā nedēļa gaisa temperatūra būtiski pazemināsies, tādēļ VUGD aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību apsildot mājokļus!

Kurinot krāsni, rīkojies apdomīgi!

Zemgalē top reģiona jauna Attīstības programma

Zemgales Attīstības padome (ZAP) attālinātā sēdē pirmajā redakcijā apstiprinājusi un publiskajai apspriešanai nodevusi Zemgales plānošanas reģiona (ZPR) Attīstības programmas 2021.- 2027. gadam projektu.

Informācija iedzīvotājiem!

Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu un epidemioloģiskās drošības uzturēšanu, Viesītes novada pašvaldības administrācijas ēka no 4.janvāra apmeklētājiem ir slēgta. Klienti tiks apkalpoti attālināti.

Pašvaldības ēkas,  Brīvības iela 10, Viesīte, priekšnamā ir pieejama pastkastīte iesniegumu atstāšanai tiem klientiem, kuri nevar iesniegt iesniegumu elektroniski!

Dzimtsarakstu nodaļa klientus apkalpo pēc iepriekšējās pieteikšanās pa tālruni 65245179.

Atgādinām, ka saziņai ar pašvaldību pieejami šādi kontakti:

Viesītes novada pašvaldības klientu apkalpošanas centra tālrunis: 65207294; 28680097;

e-pasts: viesite@pakalpojumucentri.lv; dome@viesite.lv;

Visi Viesītes novada pašvaldības speciālistu tālruņa numuri un e-pasti ir pieejami šeit: Viesītes pašvaldības speciālistu kontakti

2021. gada 1. janvārī sāk darboties vienotais nodokļu konts

2021. gada 1. janvārī līdzšinējo vairāk nekā 40 nodokļu kontu vietā visus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētos iekšzemes nodokļus[1] var maksāt vienā kontā, turklāt to var izdarīt, aizpildot tikai vienu maksājuma uzdevumu. Tas ievērojami mazina iespēju kļūdas dēļ ieskaitīt nodokļu maksājumu tam neatbilstošā kontā.

Izskanējusi labdarības akcija “Nāc līdzās Ziemassvētkos!” ar populāriem Latvijas māksliniekiem

11.decembrī Ventspils Koncertzālē “Latvija” tika ierakstīts sirsnīgākais un gada emocionālākais labdarības koncerts “Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Koncerts Pirmajos Ziemassvētkos tika raidīts LTV1 un Otrajos Ziemassvētkos to atskaņoja Latvijas radio 1 ēterā.

“Nāc Līdzās Ziemassvētkos” skatāms Lsm.lv:

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/206196/labdaribas-koncerts-nac-lidzas-ziemassvetkos

Viesītes Kultūras pils atkal iemirdzēsies

Tuvojoties gadumijai, Viesītes Kultūras pils aicina iedzīvotājus un viesus baudīt gaismas projekciju pils teritorijā. Jāpiebilst, ka šoreiz gaismas projekcija būs citādāka nekā to varēja vērot valsts svētkos un Ziemassvētkos! Ievērojot visus noteiktos ierobežojumus, arī vakardien noteiktos jaunos nosacījumus par “brīvdienu mājsēdi”, gaismas projekcijas būs skatāma no 31.decembra līdz 3.janvārim no plkst. 16:00 – 21:45. Būsim saprotoši, piesardzīgi un atbildīgi!

Valdība konceptuāli vienojas par gadumijas mājsēdi

Otrdien, 29. decembrī notika Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēde, kurā tika izvērtēta līdzšinējo drošības pasākumu un ierobežojumu ietekme uz Covid-19 pandēmijas izplatību Latvijas sabiedrībā. Diemžēl secināts, ka joprojām cilvēku klātienes tikšanās dēļ Covid-19 izplatība ir pārāk augsta, lai veselības aprūpes sistēma arī turpmāk varētu pilnvērtīgi nodrošināt ārstēšanu visiem pacientiem.

Ministru kabinets konceptuāli vienojās līdz 7. februārim pagarināt ārkārtējo situāciju, iekļaujot papildu nosacījumu par “brīvdienu mājsēdi”, paredzot, ka visiem Latvijas iedzīvotājiem gadumijas laikā no 30. decembra līdz 4. janvārim, kā arī 8. un 9. janvārī no plkst. 22.00 līdz plkst. 5.00 jāuzturas savā dzīvesvietā.

Uzticama un zinātnē balstīta informācija par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk rast uzticamu un zinātnē balstītu informāciju par vakcīnu pret Covid-19 izstrādi, Zāļu valsts aģentūras tīmekļvietnes www.zva.gov.lv sadaļās “Covid-19 ziņas” un “Fakti par vakcīnām pret Covid-19”, regulāri tiek aktualizēta un publicēta jaunākā informācija par vakcīnu izstrādes un apstiprināšanas procesu.

Ārkārtas domes sēde 2020.gada 30.decembrī plkst. 8:15 Viesītē

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc ārkārtas novada domes sēdi 2020.gada 30.decembrī plkst.8.15 Viesītē, Smilšu ielā 2, Viesītes kultūras pils konferenču-kino zālē un izsludina šādu darba kārtību:

  1. Par izmaiņām Viesītes novada pašvaldības domes deputātu sastāvā.

Ziņo: A.Žuks

  1. Par Viesītes novada domes saistošo noteikumu Nr.2020/11 „Par grozījumiem 2020.gada 24.janvāra saistošajos noteikumos Nr.2020/1 „Par Viesītes novada pašvaldības 2020.gada budžetu”” apstiprināšanu.

Ziņo: K.Frolova

Laimīgu Jauno gadu novēl Viesītes vidusskolas karjeras konsultante

Lai balti, priecīgi un gaiši svētki!

Viesītes svarcelšanas un trenažieru zāle slēgta līdz 11.janvārim

Ņemot vērā Ministru kabineta lēmumu par papildu ierobežojumiem Covid-19 izplatības mazināšanai, informējam, ka Viesītes svarcelšanas un trenažieru zāle būs slēgta apmeklētājiem līdz 2021.gada 11.janvārim. Tāpat arī individuālie treniņi NENOTIEK!

Atklāta, mutiska izsole ar augšupejošu soli

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošās vieglās pasažieru automašīnas RENAULT KANGOO, reģ. Nr. GB 7281,  benzīns, krāsa balta zaļa, šasijas Nr.VFIKCASA836029694, atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli; sākotnējā  izsoles cena    EUR  410.00.00. Izsoles solis  EUR 50.00 (piecdesmit euro un 00 centi).

Atklāta, mutiska izsole ar augšupejošu soli

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā nekustamā   īpašuma Viesītes novads, Elkšņu  pagasts, ’’Rolandi’’, ar kadastra numuru 56580060050,  atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  īpašums sastāv no 1(vienas) zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 56580060050 ar platību 2.45 ha, sākotnējā  izsoles cena    EUR  6250.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).