Tikšanās ar gleznu izstādes “Klusums” autoriem un glezniecības plenēra atklāšana

10.augusta pēcpusdienā Viesītes Kultūras pils Tradīciju zālē notika svinīga 21. glezniecības plenēra “Sēlijas vasara Viesītē” atklāšana, kā arī tikšanās ar izstādes “Klusums” autoriem Jāni Jēkabsonu un Edvīnu Vecumnieku.

Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki

Kā katru gadu, arī šogad augusta pirmās nedēļas sestdiena Viesītē tika aizvadīta svētku noskaņā. Lai gan notikumi pasaulē un Latvijā ieviesuši krietnas pārmaiņas ikdienā, ieradumos un dzīves ritmā, Viesītes pilsētas svētku programma bija ļoti bagātīga ar virkni pasākumu, kuros varēja piedalīties ikviens interesants.

Izsludināta pieteikšanās Sēlijas jauniešu dienai Jēkabpils novadā

Esi 13-25 gadus vecs jaunietis? Vēlies aktīvi pavadīt augusta piektdienu? Vēlies sadraudzēties ar Sēlijas novadu apvienības (Jēkabpils, Aknīstes, Ilūkstes, Salas, Neretas, Jaunjelgavas, Viesītes novads) un Krustpils novada jauniešiem? Noteikti šis piedāvājums būs piemērots tieši Tev!

Šī gada 14.augustā esi aicināts piedalīties “Sēlijas novadu jauniešu dienā 2020”. Visas aktivitātes notiks Jēkabpils novadā, Dunavas pagastā, Dunavā – Dunavas skolas pagalmā. Tā kā tiks organizēts kopīgs transports no Viesītes novada un vietu skaits uz pasākumu ir ierobežots, tad nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās. Pieteikties vari līdz 10.augustam rakstot uz tālruņa numuru 22000801 vai e-pastu – jic@viesite.lv .

Aizvadīts pirmais Sēlijas tūrisma rallijs

Šī gada 25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I. Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība.

Šāds tūrisma rallijs pa Sēlijas teritoriju tika organizēts pirmo reizi, piesakoties 33 komandām gan no vietējiem novadiem, gan arī Rīgas. Divu dienu laikā komandas izmantoja iespēju iepazīt Sēlijas kultūrvidi, cilvēkus, tradīcijas un dabu, apmeklējot 20 kontrolpunktus Sēlijas teritorijā. Katrā kontrolpunktā komandas sagaidīja vietu saimnieki vai to pārstāvji, uzdodot komandām sagatavotos uzdevumus, par kuru izpildīšanu varēja iegūt punktus. Komandām bija iespēja iegūt arī papildpunktus par noformējumu, kā arī nobildējoties pie īpašiem objektiem katrā novadā vai daloties ar saviem piedzīvojumiem sociālajos tīklos.

Aicina apmeklēt Viesītes baptistu draudzes rīkoto akciju ,,Skolas soma”

1.augustā no plkst. 11:00 – 13:00 Muzeja “Sēlija” parkā uz Viesītes Baptistu draudzes organizēto akciju “Skolas soma”, laipni gaidīti Viesītes novada 1.-5. klašu skolēni, kuri deklarēti Viesītes novadā.

Pasākums “Skolas soma” sniedz iespēju novada bērniem saņemt skolas somas, kas piepildītas ar skolai vajadzīgām lietām.

Viesītes novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!” šķirošanas kampaņā Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” aicina Viesītes novada iedzīvotājus līdz 31.augustam pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

28. jūlijs – Pasaules Hepatīta diena

28.jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

Informācija par skolēnu pārvadājumu transporta pakalpojumiem nākamajā mācību gadā

Vecākus, kuru bērni izmantos skolēnu pārvadājumu transporta pakalpojumus nākamajā mācību gadā, lūgums līdz šī gada 15.augustam ierasties Viesītes novada Sociālajā dienestā Viesītē vai arī Elkšņu, Rites, Saukas pagastos pie sociālā darbinieka, lai uzrakstītu iesniegumu par braukšanas maksas atvieglojumu nākamajam mācību gadam.

Lūgums līdzi paņemt pagājušā gada braukšanas kartes.

Viesītes novada Sociālā dienesta vadītāja

Sarmīte Matačina

Aizvadīti Elkšņu pagasta svētki

Elkšņu pagasta svētku dienā ikvienam interesentam bija atvērtas ikdienā slēgtās Elkšņu skolas ēkas durvis. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt dažādus atradumus vietējā novadpētniecībā, piemēram, brīvības cīņām veltītu ekspozīciju “Bez vecmāmiņām brīvības nebūtu”, vēsturisku fotogrāfiju ekspozīciju par Augškurzemes partizānu pulka kauju gaitām un iespaidīgo Alberta Eglīša mantojumu – vairāk nekā 1000 sējumus ar trimdas latviešu grāmatām. Savukārt mākslas cienītāji varēja baudīt Ritas Ratnieces gleznu izstādi.

Viesītes pilsētas svētku laikā tiks pasniegti Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa apbalvojumi

Viesītes novada pašvaldības kārtējā domes sēdē 2020. gada 16. jūlijā tika nolemts:

Viesītes Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai un pašvaldības kancelejas vadītājai Dainai Vītolai.

Apbalvojums piešķirts par ilggadēju un godprātīgu darbu pildot Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas un pašvaldības kancelejas vadītājas pienākumus, par ilggadēju dalību Viesītes kultūras pils deju kolektīvā “Augšzeme”, par savas dzimtās pilsētas Viesītes vārda atpazīstamības veicināšanu kā Latvijas Jūras spēku patruļkuģa P-07 “Viesīte” krustmātei, par aktīvu iekļaušanos pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt Saukas pagasta uzņēmējam, kooperatīvās sabiedrības “Ritenis” valdes priekšsēdētājam Valdim Banderam.

1.augusts – Viesītes pilsētas svētki

Šī gada 1.augustā svinēsim Viesītes pilsētas svētkus! 

Svētku programma:

Aizvadīti piecpadsmitie Saukas pagasta svētki

Sestdien, 4.jūlija vakarā, Saukas pagasta iedzīvotāji un viesi pulcējās Lones estrādē, lai kopīgi svinētu piecpadsmitos Saukas pagasta svētkus! Lai arī šogad svētku programma bija nedaudz īsāka, ievērojot visus valstī noteiktoS ierobežojumus, tomēr tas nemazināja svētku sajūtu.

Notiks pirmais Sēlijas tūrisma tirgus

Trešdien, 29.jūlijā, Zasā jau no 9:00 rītā pulcēsies Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – vairums no viņiem sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Notikumu, kas strauji izvērsies neliela festivāla mērogā, ierosināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas 28.un 29. jūlijā ved tūrisma gidus uz Zemgales reģionu. Un Sēlijai kā Zemgales daļai tiek veltīts tikai 29. jūlija rīta cēliens. Tādēļ ir svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot mūsu tūrisma piedāvājumu kopumā. Pie tam – ne mazāk svarīgi ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties, jo ceļš uz mūsu reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Aknīstes un Viesītes vēsturnieces iepazīstina ar unikāliem eksponātiem Elkšņu pagasta svētkos

Brīvības cīņu simtgades sakarā Aknīstes vidusskolas vēstures skolotāja Mārīte Pērkone izveidojusi plašu vēsturisku fotogrāfiju ekspozīciju par Augškurzemes partizānu pulka kauju gaitām mūsu pusē. Pēc izstādes Aknīstē nolemts to parādīt Elkšņos, jo te slēgtajā skolā ir brīvas un piemērotas telpas šādiem pasākumiem. Te arī dzīvo Laura Bārdule, kas mācās Aknīstes vidusskolā. Viņa sagatavoja prezentāciju un ar to uzstājās Elkšņu pagasta svētkos.

Izsole, Viesīte, Sporta iela 27-2

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā dzīvokļa  īpašuma Viesītes novads, Viesīte, Sporta iela 27-2, ar kadastra numuru 56159009201, trešo, atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  dzīvokļa  īpašums Nr.2 sastāv no 3 (trim)  dzīvojamām istabām un palīgtelpām ar platību 72,7 kv.mtr. un 727/11772  domājamām daļām no daudzdzīvokļu mājas un funkcionāli saistītā zemes gabala, kas atrodas Viesītes novada, Viesītē, Sporta iela 27; sākotnējā izsoles cena  EUR 1190.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).

Izsole, Viesīte, Sporta iela 13A-17

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā dzīvokļa  īpašuma Viesītes novads, Viesīte, Sporta iela 13A-17, ar kadastra numuru 56159000023, trešo, atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  dzīvokļa  īpašums Nr.17 sastāv no 3 (trim)  dzīvojamām istabām un palīgtelpām ar platību 76.0 kv.mtr. un 760/12322  domājamām daļām no daudzdzīvokļu mājas un funkcionāli saistītā zemes gabala, kas atrodas Viesītes novada, Viesītē, Sporta iela 13A; sākotnējā izsoles cena  EUR 1180.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).

Izsole, Viesīte, Brīvības iela 6-4

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā dzīvokļa  īpašuma Viesītes novads, Viesīte, Brīvības iela 6-4, ar kadastra numuru 56159009206, atkārtotu, atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  dzīvokļa  īpašums Nr.4 sastāv no 2 (divām)  dzīvojamām istabām un palīgtelpām ar platību 28,2 kv.mtr. un 282/2421  domājamām daļām no 2(divām) būvēm un funkcionāli saistītā zemes gabala, kas atrodas Viesītes novada, Viesītē, Brīvības ielā 6;sākotnējā izsoles cena  EUR 350.00. Izsoles solis  EUR 50.00 (piecdesmit euro un 00 centi).

Izsole, Viesīte, Raiņa iela 34A

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā nekustamā   īpašuma Viesītes novads, Viesīte, Raiņa iela 34A, ar kadastra numuru 56150010183,   atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  īpašums sastāv no 1(vienas) zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 56150010182 ar kopējo platību  0.099 ha; sākotnējā  izsoles un nosacītā cena  EUR  1300.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).

Izsole, Mazvītoli

       Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā nekustamā   īpašuma Viesītes novads, Elkšņu  pagasts, ’’Mazvītoli’’, ar kadastra numuru 56580020075,  atkārtotu, atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  īpašums sastāv no 2(divām) zemes vienībām ar kadastra apzīmējumiem:  56580020150 un 56580020151 ar kopējo platību  1.33 ha.; sākotnējā  izsoles cena  EUR  2800.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).

Izsole, Ilzu baznīca

Viesītes novada pašvaldība  rīko  pašvaldībai piederošā nekustamā   īpašuma Viesītes novads, Rites  pagasts, ’’Ilzu baznīca’’, ar kadastra numuru 56800060027,  atklātu, mutisku izsoli ar augšupejošu soli;  īpašums sastāv no 1(vienas) zemes vienības ar kadastra apzīmējumu 56800060087 ar kopējo platību  0.8 ha un vienas būves ar kadastra apzīmējumu 56800060087001.; sākotnējā  izsoles cena  EUR  6000.00. Izsoles solis  EUR 100.00 (viens simts euro un 00 centi).