Šonedēļ noris akcija “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”

No š.g. 19. oktobra līdz 25. oktobrim aicinām iesaistīties ikgadējā akcijā “Dienas bez rindām”, kurai šogad esam devuši jaunu vadmotīvu “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!” (turpmāk – akcija). Akciju organizē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (turpmāk – VARAM) sadarbībā ar iestādēm, pašvaldībām un bibliotēkām visā Latvijā. Akcija norisinās integrētās komunikācijas un mācību aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros.

Par radiatoru atgaisošanu

Katru gadu uzsākot apkuri ir radiatori, ko nepieciešams atgaisot. Siltumnesēja temperatūra atbilstoši āra gaisa temperatūrai, radiatoros ir 35 – 43 grādi (pēc taustes – nedaudz silti). Ja Jūsu dzīvoklī radiatori nesasniedz šo temperatūru, nepieciešams informēt SIA ”Viesītes komunālā pārvalde”, nosaucot adresi un stāvvadus kuros radiatori nesilda. Nepieciešamības gadījumā jānodrošina piekļuve pagrabtelpās un dzīvokļiem visos stāvos. Saziņa ar darbiniekiem pa tālruņiem: 29165319 vai 25440203, uz pēdējo var sūtīt informāciju arī WhatsApp (obligāti norādīt adresi un aprakstīt problēmu). Darbinieku reaģēšanas laiks darba laikā no 8:00 līdz 17:00 – divas stundas .

Kārtējā novada domes sēde 2020.gada 22.oktobrī plkst. 14:00

Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2020.gada 22.oktobrī plkst. 14.00 Viesītē, Smilšu ielā 2- Viesītes kultūras pils konferenču-kino zālē un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi: novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, pašvaldības izpilddirektore Sanita Lūse

DARBA KĀRTĪBA:

Informācija par veselību veicinošiem pasākumiem Viesītes novadā

Ņemot vērā valdības 13.oktobrī pieņemto lēmumu, kas aizliedz kolektīvus sporta treniņus iekštelpās laika posmā no 17. oktobra līdz 6.novembrim, informējam, ka oktobrī plānotās sporta nodarbības Viesītes novadā, sākot ar 17.oktobri ir atceltas.

Par turpmāko informēsim pēc 6.novembra.

Nenokavē savu iespēju! Sākās pēdējā pieteikumu pieņemšanas nedēļa.

22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.

Ražīgi iesācies jaunais mācību gads Viesītes Mūzikas un mākslas skolā

Noslēdzies Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas organizētais III Starptautiskais vizuālās mākslas konkurss “Ģederta Eliasa mīklu minot”, kura tēma – “Lauku sadzīves aina”. Priecājamies par mūsu skolas audzēkņu panākumiem:

Sirsnīgi aizvadīti Viesītes novada dzejnieku dzejoļu krājuma atklāšanas svētki

15.oktobra pēcpusdienā Viesītes Kultūras pils tradīciju zālē tika svinēti svētki skaistam Viesītes novada dzejnieku kopdarbam – dzejas kopkrājuma “Mēs neesam VIESI TE” atklāšana. Uz svētkiem bija ieradušies gandrīz visi dzejas krājuma autori, viņu viesi, kā arī Viesītes novada pašvaldības vadība.

Kā grāmatas ievadā raksta Viesītes bibliotēkas vadītāja Līga Griškena “Tāda sava veida uzdrīkstēšanās un jauns sākums ir šī mazā grāmata, kas ir Viesītes novada dzejnieku dzejas kopkrājums. Krājumam dzejnieki atvēlējuši, viņuprāt, veiksmīgākos, kā arī jaunākos, nepublicētos dzejoļus.” Diemžēl Līga Griškena, kas ir viena no dzejas krājuma tapšanas organizatoriem, pasākumā klātienē nevarēja piedalīties, tāpēc pasākuma ievadā, ar viņas sagatavoto aprakstu par dzejas krājuma tapšanas vēsturi, dzejniekus un klātesošos iepazīstināja Viesītes vidusskolas bibliotekāre Gunta Plēsuma.

Sporta treniņi Viesītes Kultūras pilī no 19.oktobra līdz 6.novembrim atcelti!

Informējam, ka ņemot vērā valdības 13.oktobrī pieņemto lēmumu, kas aizliedz kolektīvus sporta treniņus iekštelpās laika posmā no 17.oktobra līdz 6.novembrim, COVID-19 izplatības ierobežošanas dēļ oktobrī plānotās vingrošanas nodarbības un apļa treniņi tiek pārtraukti uz nenoteiktu laiku.
Par turpmāko informēsim pēc 6.novembra.

Karjeras nedēļa šogad notiek tiešsaistē

No 26. līdz 30.oktobrim visā Latvijā gan klātienē, gan tiešsaistē norisinās Karjeras nedēļa, kuru jau astoto gadu sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Ņemot vērā Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanas pasākumus valstī, Karjeras nedēļas pasākumi, radošās darbnīcas un diskusijas 2020. gadā galvenokārt notiek attālināti un tiešsaistē. Karjeras nedēļa šogad ir veltīta karjeras lēmuma pieņemšanas procesam, izmantojot profesijas izvēlei pieejamos resursus, ieklausoties skolotāju, karjeras konsultantu, ģimenes locekļu, darba devēju, draugu un sabiedrībā zināmu jauniešu pieredzē.

Līdz 12. novembrim aicina balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Sācies iedzīvotāju balsojums Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, lai noteiktu un apbalvotu tās Latvijas pašvaldības, kas šogad sniegušas lielāko atbalstu ģimenēm ar bērniem un piemērotas vides nodrošināšanai. Ikviens iedzīvotājs līdz 12. novembrim aicināts iepazīties ar pašvaldībās paveikto un izteikt savu viedokli www.vietagimenei.lv.

Kā pareizi lietot sejas masku?

Valdība nolemj: no rītdienas, 14.oktobra, sabiedriskās vietās būs jālieto maskas; ierobežojumi arī privātiem pasākumiem

Šodien, 13.oktobrī, valdība lēma par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai:

ĪSUMĀ:

 • Sabiedriskās vietās – veikalos un citviet – no 14.oktobra jāvalkā sejas maska.
 • Pasākumos ar personalizētām sēdvietām varēs nevilkt masku.
 • Bāri, kafejnīcas, restorāni (arī ēdinātāji) varēs strādāt līdz pusnaktij.
 • Pie viena galdiņa turpmāk varēs sēdēt četri cilvēki.
 • Privātos pasākumos varēs pulcēties 30 cilvēki iekšā un 300 ārā.
 • Nedēļā pēc brīvlaika visām 7.–12. klasēm plānotas attālinātās mācības.
 • Interešu izglītība klātienē varēs notikt tikai individuāli.
 • Amatiermākslas kolektīvi arī klātienē vairs nevarēs tikties.

Projekts PUMPURS turpinās arī 2020./2021. mācību gadā

Viesītes vidusskola turpina īstenot darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projektu Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”.

Viesītes Dienas centrs atsāk savu darbu

No šodienas, 12.oktobra, darbu atsāk Viesītes Dienas centrs. 

Darba laiks : 

 • pirmdien, trešdien no plkst.14.00 – 17.30
 • otrdien no plkst. 13.00 – 17.00
 • ceturtdien no plkst. 14.00 – 18.00
 • piektdien no plkst. 10.00 – 15.00

Dienas centrs atrodas Smilšu ielā 39K, Viesītē.

Gaidīsim ikvienu, kurš vēlas kvalitatīvi pavadīt savu brīvo laiku!

Viesītes novada iedzīvotāju ievērībai

Līdz ar Covid-19 saslimstības pieaugumu Latvijā, Viesītes novada pašvaldības darba norisē ir izmaiņas!
 
Sākot ar 12.oktobri, pirmdienu, Viesītes novada pašvaldības administrācijas ēka slēdz durvis apmeklētājiem. Ja ir nepieciešamība tikties ar kādu no pašvaldības speciālistiem, tad nepieciešams OBLIGĀTI pieteikties iepriekš.
Pieteikties Tu vari:
1) zvanot konkrētajam speciālistam un piesakot savu apmeklējumu (visi speciālistu tālruņa numuri pieejami Viesītes novada mājaslapā)
2) elektroniski Viesītes novada mājaslapā, kur ir izveidota speciāla pieteikšanās platforma
Informējam, ka Viesītes novada pašvaldības KASE Brīvības ielā 10, Viesītē, apmeklētājus klātienē pieņems pirmdienās un trešdienās no plkst.8.00-12.00 un no plkst.12.30-17.00, pārējā laikā maksājumus veikt ar internetbankas starpniecību.
 
Viesītes novada Sociālais dienests Brīvības ielā 8, Viesītē apmeklētājus klātienē pieņems pirmdienās un trešdienās no plkst.8.00-12.00 un no plkst.12.30-17.00. Viesītes novada Sociālais dienests iespēju robežās klātienes pakalpojumus sniegs pēc iepriekšēja pieraksta! Saziņai: 65245460; 65207386; 65207387; 65207388 !
 
Būsim saprotoši un saudzēsim viens otru!

Skolotāju dienā godināti Viesītes novada pedagogi darba jubilejās

Katru gadu oktobra pirmajā svētdienā Latvijā tiek atzīmēta Skolotāju diena. Tradicionāli Viesītes novadā tiek organizēts kopīgs, svinīgs sarīkojums visiem Viesītes novada pedagogiem, kura laikā tiek sveikti pedagogi darba jubilejās un godināti pensionētie pedagogi. Tomēr šogad, ņemot vērā piesardzības un drošības pasākumus, Skolotāju dienai veltītie pasākumi un paldies vārdi tika teikti katrā iestādē atsevišķi.

No 7. oktobra sabiedriskajā transportā obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs

Sakarā ar strauju Covid-19 saslimstības pieaugumu valstī no 2020. gada 7. oktobra līdz 6. novembrim pasažieriem, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam un personas ar kustības vai psihiskiem veselības traucējumiem, kuru dēļ nav iespējams masku uzvilkt, sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs (lakati, šalles un tam līdzīgi aizsegi šoreiz netiks atļauti). Jaunie noteikumi attiecas arī uz pašvaldības organizētajiem skolēnu pārvadājumiem.

Aicina izvirzīt Viesītes novada iedzīvotājus apbalvošanai ar pašvaldības Goda rakstiem

Sakarā ar Latvijas Republikas neatkarības gadadienu un saskaņā ar Viesītes novada pašvaldības apbalvojumu nolikumu pašvaldība aicina izvirzīt kandidātus apbalvošanai ar Viesītes novada pašvaldības Goda rakstu šādās nominācijās:

Apļa treniņi un vingrošanas nodarbības pieaugušajiem Viesītē

ESF projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Viesītes novadā”, vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/016 ietvaros, ikvienam Viesītes novada iedzīvotājam ir lieliska iespēja iedarbināt savus laimes hormonus apļa treniņu un vingrošanas nodarbībās. 

7., 14., 29. un 26. oktobrī no plkst. 17:30 – 18:30 Viesītes Kultūras pils 2.stāvā notiks Vingrošanas nodarbības pieaugušajiem.

Saukas ezerā noķerts sams

Svētdien, 27.augustā, pēc pusstundas ilgiem pūliņiem, Modris Teilāns Saukas ezerā izvilka 177 cm garu un 33,4 kg smagu samu.