Viesītes novada pašvaldībā viesojas biedrības „Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektors Gvido Liepiņš

2020. gada 16. septembrī uz Viesītes novada pašvaldību vizītē bija ieradies biedrības „Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektors Gvido Liepiņš. Vizītes laikā biedrības izpilddirektors kopā ar pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Lauru Zvirbuli, projektu administratori Lieni Maisaku, būvinženieri Gati Puzānu, jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciālisti Ditu Mažeiku apskatīja jaunākos pašvaldības realizētos LEADER programmas projektus, pārrunāja veiktos projektu pēcieviešanas pasākumus un apsprieda, kā veidot veiksmīgu sadarbību turpmāk.

Tikšanās ar zemkopības ministru K. Gerhardu Gārsenē 25.septembrī

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” sadarbībā ar biedrību “Gaļas liellopu audzētāju biedrība” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Jēkabpils biroju aicina Sēlijas zemniekus un lauku iedzīvotājus uz tikšanos ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu. Tā norisināsies š.g. 25.septembrī, no plkst. 11:00 līdz 13:00 Gārsenes kultūras namā (Gārsene, Aknīstes novads, LV-5208).

Tautisko deju pulciņa “Danceri” pirmā tikšanās

Aicināti visi dejotgribētāji uz tautiskā deju pulciņa “Danceri” pirmo tikšanos.

  • 22.septembrī plkst. 14:00 (1.-3.klašu grupai)
  • 22.septembrī plkst. 15:00 (4.-6.klašu grupai).

Viesītes novada Rites pagasta bibliotēkā tiek mainīts darba laiks

Sakarā ar iedzīvotāju ieinteresētību par bibliotēku un tās piedāvātajiem pakalpojumiem, tiek mainīts Rites pagasta bibliotēkas darba laiks ar 2020.gada 01.oktobri.

Rites pagasta bibliotēkas darba laiks:

P. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

O. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

T. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

C. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

P. – 8:00 -12:00 12:30-14:30

Pusdienlaiks – 12:00 -12:30

S. SV. – Nestrādā

Kārtējā novada domes sēde 2020.gada 17.septembrī plkst. 14:00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2020.gada 17.septembrī plkst. 14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu zālē)  un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi- novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, pašvaldības izpilddirektore Sanita Lūse

DARBA KĀRTĪBA:

Dzejas dienu noskaņās Elkšņos notiek labdarības akcija

Dzejas dienas atnāk ar sārtoties sākušām kļavām, ar skarbākām vēja brāzmām, ar vēlmi ietīties siltā vecmāmuļas lakatā, iekurt plīti vai iedegt sveci krēslas stundā …  Paņemt iemīļoto vai pavisam jaunu dzejoļu krājumiņu, izlasīt kādas rindas, aizdomāties par vārdos nepasakāmām lietām, kas kā saules atspulgi mīt ikvienā sirdī. Ne vienmēr vajag dzejnieku, lai spētu tos pārvērst vārdos.  Pietiek, ja mazliet pārvēršam savu dzīves telpu, ienesot ikdienā neparasto! Vasarai aizejot, Elkšņos šādā noskaņā notiek labdarības akcija.

Nāc ar ģimeni un iestādi savu Laimes ābeli!

2020. gada 19. septembra World Cleanup Day jeb Pasaules talkas ietvaros, kuras mērķis ir apvienot cilvēkus cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām, Viesītes novada pašvaldība pievienosies kustībai “Lielā Talka”, vienojoties ar visu Latviju “Laimes koku” stādīšanas talkā.

Kad? 19.septembrī

Cikos? Plkst. 10:00

Kur? pie Bānīša sliedēm Viesītē

Aicinām Viesītes novada ģimenes, biedrības, iestādes piedalīties ābeļu stādīšanas akcijā, kopīgi izveidojot Ģimenes aleju pie Bānīša sliedēm Viesītē. Tā kā ābeļu stādu skaits ir ierobežots, tad aicinām ģimenes, biedrības un iestādes pieteikt savu dalību ābeļu stādīšanā iepriekš, zvanot uz tālr. 28625263 (Rudīte).

Iespēja studentiem un pedagogiem saņemt brilles bez maksas

Sagaidot jauno mācību gadu, optikas veikals “OptiO” realizē sociālās atbildības programmu, dāvinot brilles studentiem un pedagogiem. Līdz pat 30. septembrim studentiem, bez vecuma ierobežojumiem, un pedagogiem iespēja saņemt brilles 55 euro vērtībā bez maksas. Programmas piedāvājumā ietilpst briļļu ietvars 29 euro vērtībā un divas briļļu lēcas “Orma 15 UC” 26 euro vērtībā, kā arī cenā iekļauts meistara darbs. 

Viesītes novada izglītības iestādēs svinīgi iesākts jaunais mācību gads

1.septembrī, nedaudz citādākā gaisotnē un ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un piesardzības pasākumu, Viesītes novada izglītības iestādēs iesācies jauns mācību gads.

Viesītes novada pašvaldība iesaistās projektā jaunatnes jomas attīstībai “KOPĀ vienā virzienā”

Krustpils novada pašvaldība  ir noslēgusi līgumu ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru  par Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas  2020. gadam 1. sadaļas Valsts atbalsta nodrošināšana jaunatnes politikas attīstībai pašvaldībās 1.2. apakšadaļas Starpnovadu un starpinstitūciju sadarbība jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī, par projekta “KOPĀ vienā virzienā”, īstenošanu, kura ietvaros arī Viesītes novada pašvaldība ir projekta partneris. Projektā kopīgi darbosies jaunatnes jomā iesaistītie specialisti un jaunieši no Krustpils, Jēkabpils, Aknīstes, Viesītes, Salas novada pašvaldībām un Jēkabpils pilsētas pašvaldības, projekta kā partneris iesaistīsies arī Jēkabpils Agrobiznesa koledža.

Viesītes mūzikas studija un jauktais koris aicina jaunus dalībniekus

Ja vēlies piebiedroties Viesītes Mūzikas studijai:
  • Pirmā nodarbība Viesītes Kultūras pils mūzikas studijas telpās 9.septembrī no plkst. 15:00 – 18:00;
Ja vēlies piebiedroties jauktajam korim “Viesīte”:
  • Pirmā nodarbība Viesītes Kultūras pils kora telpā 9. septembrī plkst. 18:00.

VPDK “iDeja” un VPDK “Augšzeme” aicina jaunus dalībniekus

Viesītes Kultūras pils deju kolektīvi “iDeja” un “Augšzeme” aicina jaunu dejotājus!

Pirmā nodarbība:

  • VPDK “iDeja” – 8.septembrī plkst. 19:00
  • VPDK “Augšzeme” – 10.septembrī plkst. 20:00

Informācija pa tālr. 29193666 (Andris)

Sunākstes mācītājmuižas parkā atklāta jaunizveidotā “Augstas Gudrības taka

30. augustā Sunākstes mācītājmuižas parkā notika G.Fr. Stendera atceres diena, kuras ietvaros tika atklāta jaunizveidotā “Augstas Gudrības taka”. Takas atklāšanas pasākumā uzrunas vārdus teica Stendera Biedrības pārstāvji – Jānis Dimitrijevs un Pēteris Stradiņš. Savukārt, ar muzikālu sveicienu brīvā dabā klātesošos priecēja Beāte Meldere un Māris Trankalis. Pēc uzrunām,  muzikālā sveiciena un jaunizveidotās takas apskates, Stenderu kapu kalniņā tika noturēts svētbrīdis, kuru vadīja Sēlpils iecirkņa pāvests Aldis Pavlovičs, pēc kā ikviens tika aicināts uz dievkalpojumu Sunākstes baznīcā.

Sēlijas Sporta skola uzņem jaunus audzēkņus

Sēlijas Sporta skola 2020./2021.mācību gadā uzņem jaunus audzēkņus, lai papildinātu esošās treniņu grupas futbolā.

Viesītes novada domes priekšsēdētājs sveic Zinību dienā

No 1. septembra tiks atjaunoti reģionālie maršrutu reisi, kas pielāgoti skolēnu vajadzībām

Sākoties jaunajam mācību gadam, no 2020. gada 1. septembra tiks atjaunoti visi reģionālo maršrutu reisi, kas pielāgoti skolēnu vajadzībām. Tie tika slēgti, jo ārkārtējās situācijas laikā izglītības iestādēs tika atceltas mācības klātienē. Ņemot vērā, ka izmaiņas skar aptuveni 520 maršrutus visā Latvijā, aicinām pasažierus pirms brauciena atkārtoti pārbaudīt aktuālo autobusa kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv sadaļā Kustības saraksti vai portālā 1188.

Pirms mācību gada sākuma pārrunājiet ar bērniem drošības jautājumus

Gatavojoties jaunajam mācību gadam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina vecākus un pedagogus pārrunāt ar skolēniem jautājumus, kas saistīti ar drošību – kas jādara, lai nepieļautu ugunsnelaimi un, kā rīkoties gadījumā, ja nelaime ir notikusi un nepieciešama palīdzība. Aicinām arī studentus un pasniedzējus atcerēties par ugunsdrošību, lai saspringto studiju laiku neaptumšotu ugunsnelaimes!

Viesītē atrasts velosipēds

Atrasts velosipēds Viesītē, Raiņa ielā.

Īpašniekam, lūgums, sazināties pa telefonu 22023089.

Aicina piedalīties pārgājienā “Sēlijas mežabrāļi” 10.oktobrī

Pārgājiens “Sēlijas mežabrāļi” ir izglītojoša rakstura pasākums ar sporta aktivitātēm, kurš notiks šī gada 10.oktobrī Viesītes novadā. Tā mērķis ir iepazīstināt Latvijas sabiedrību ar Latvijas pēckara vēsturi Sēlijā, kad mežos atradās nacionālie partizāni, par karu, kas bija lielākais Latvijas vēsturē. Sēlijas mežos atradās ne tikai vietējie apkārtnes ļaudis, to vidū bija gan Lietuvas pavalstnieki, gan PSRS un Vācijas pilsoņi, kā arī no citiem Latvijas novadiem kara laikā nonākušie.

Aizvadīta draudzības futbola spēle Lones ciemā

Vasara aiziet un septembris raugās

Smaidīgs,lai arī apmācies vaigs.

Skatās tas mūsos,kā lieli mēs augam,

Saka viņš-bērni,jums mācīties laiks.

/Zaiga Ābele

24.jūlijā un 13.augustā Lones centrā bija vērojama rosība, jo kopā ar Viesītes novada sporta organizatori Jolantu Stumbiņu Lones ciema bērni un jaunieši varēja apgūt futbola spēles iesildīšanās vingrinājumus un citas nepieciešamās prasmes futbola spēles norisei.