Kategorija: Aktualitātes

Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki

Kā katru gadu, arī šogad augusta pirmās nedēļas sestdiena Viesītē tika aizvadīta svētku noskaņā. Lai gan notikumi pasaulē un Latvijā ieviesuši krietnas pārmaiņas ikdienā, ieradumos un dzīves ritmā, Viesītes pilsētas svētku programma bija ļoti bagātīga ar virkni pasākumu, kuros varēja piedalīties ikviens interesants.

Aizvadīts pirmais Sēlijas tūrisma rallijs

Šī gada 25. un 26. jūlijā Sēlijas novadu teritorijā notika I. Sēlijas tūrisma rallijs “Atklāj Sēliju”, ko sadarbībā ar Aknīstes, Ilūkstes, Neretas, Viesītes novadiem organizēja Jēkabpils novada pašvaldība.

Šāds tūrisma rallijs pa Sēlijas teritoriju tika organizēts pirmo reizi, piesakoties 33 komandām gan no vietējiem novadiem, gan arī Rīgas. Divu dienu laikā komandas izmantoja iespēju iepazīt Sēlijas kultūrvidi, cilvēkus, tradīcijas un dabu, apmeklējot 20 kontrolpunktus Sēlijas teritorijā. Katrā kontrolpunktā komandas sagaidīja vietu saimnieki vai to pārstāvji, uzdodot komandām sagatavotos uzdevumus, par kuru izpildīšanu varēja iegūt punktus. Komandām bija iespēja iegūt arī papildpunktus par noformējumu, kā arī nobildējoties pie īpašiem objektiem katrā novadā vai daloties ar saviem piedzīvojumiem sociālajos tīklos.

Aicina apmeklēt Viesītes baptistu draudzes rīkoto akciju ,,Skolas soma”

1.augustā no plkst. 11:00 – 13:00 Muzeja “Sēlija” parkā uz Viesītes Baptistu draudzes organizēto akciju “Skolas soma”, laipni gaidīti Viesītes novada 1.-5. klašu skolēni, kuri deklarēti Viesītes novadā.

Pasākums “Skolas soma” sniedz iespēju novada bērniem saņemt skolas somas, kas piepildītas ar skolai vajadzīgām lietām.

Viesītes novada iedzīvotāji aicināti pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem SIA “Eco Baltia vide” un veikaliem “top!” šķirošanas kampaņā Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” aicina Viesītes novada iedzīvotājus līdz 31.augustam pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem. Piedaloties akcijā, ir iespēja laimēt noderīgas balvas – veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

28. jūlijs – Pasaules Hepatīta diena

28.jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Hepatīta diena. Tās laikā sabiedrība tiek informēta par vīrushepatītiem, pastiprināti tiek pievērsta uzmanība vīrushepatītu profilaksei, kā arī kontroles pasākumiem un veselības pārbaužu veikšanai.

Informācija par skolēnu pārvadājumu transporta pakalpojumiem nākamajā mācību gadā

Vecākus, kuru bērni izmantos skolēnu pārvadājumu transporta pakalpojumus nākamajā mācību gadā, lūgums līdz šī gada 15.augustam ierasties Viesītes novada Sociālajā dienestā Viesītē vai arī Elkšņu, Rites, Saukas pagastos pie sociālā darbinieka, lai uzrakstītu iesniegumu par braukšanas maksas atvieglojumu nākamajam mācību gadam.

Lūgums līdzi paņemt pagājušā gada braukšanas kartes.

Viesītes novada Sociālā dienesta vadītāja

Sarmīte Matačina

Aizvadīti Elkšņu pagasta svētki

Elkšņu pagasta svētku dienā ikvienam interesentam bija atvērtas ikdienā slēgtās Elkšņu skolas ēkas durvis. Apmeklētājiem bija iespēja iepazīt dažādus atradumus vietējā novadpētniecībā, piemēram, brīvības cīņām veltītu ekspozīciju “Bez vecmāmiņām brīvības nebūtu”, vēsturisku fotogrāfiju ekspozīciju par Augškurzemes partizānu pulka kauju gaitām un iespaidīgo Alberta Eglīša mantojumu – vairāk nekā 1000 sējumus ar trimdas latviešu grāmatām. Savukārt mākslas cienītāji varēja baudīt Ritas Ratnieces gleznu izstādi.

Viesītes pilsētas svētku laikā tiks pasniegti Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa apbalvojumi

Viesītes novada pašvaldības kārtējā domes sēdē 2020. gada 16. jūlijā tika nolemts:

Viesītes Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājai un pašvaldības kancelejas vadītājai Dainai Vītolai.

Apbalvojums piešķirts par ilggadēju un godprātīgu darbu pildot Viesītes novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas un pašvaldības kancelejas vadītājas pienākumus, par ilggadēju dalību Viesītes kultūras pils deju kolektīvā “Augšzeme”, par savas dzimtās pilsētas Viesītes vārda atpazīstamības veicināšanu kā Latvijas Jūras spēku patruļkuģa P-07 “Viesīte” krustmātei, par aktīvu iekļaušanos pilsētas sabiedriskajā dzīvē.

Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukumu piešķirt Saukas pagasta uzņēmējam, kooperatīvās sabiedrības “Ritenis” valdes priekšsēdētājam Valdim Banderam.

1.augusts – Viesītes pilsētas svētki

Šī gada 1.augustā svinēsim Viesītes pilsētas svētkus! 

Svētku programma:

Aizvadīti piecpadsmitie Saukas pagasta svētki

Sestdien, 4.jūlija vakarā, Saukas pagasta iedzīvotāji un viesi pulcējās Lones estrādē, lai kopīgi svinētu piecpadsmitos Saukas pagasta svētkus! Lai arī šogad svētku programma bija nedaudz īsāka, ievērojot visus valstī noteiktoS ierobežojumus, tomēr tas nemazināja svētku sajūtu.

Notiks pirmais Sēlijas tūrisma tirgus

Trešdien, 29.jūlijā, Zasā jau no 9:00 rītā pulcēsies Sēlijas tūrisma pakalpojumu sniedzēji – vairums no viņiem sadarbības tīkla “Sēlijas salas” dalībnieki. Notikumu, kas strauji izvērsies neliela festivāla mērogā, ierosināja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, kas 28.un 29. jūlijā ved tūrisma gidus uz Zemgales reģionu. Un Sēlijai kā Zemgales daļai tiek veltīts tikai 29. jūlija rīta cēliens. Tādēļ ir svarīgi parādīt iespējami daudz, koncentrēti un spilgti, demonstrējot mūsu tūrisma piedāvājumu kopumā. Pie tam – ne mazāk svarīgi ir iepazīt vienam otru, atbalstīt, reklamēt un sadarboties, jo ceļš uz mūsu reģionu ir pārāk tāls, lai to mērotu tikai viena tūrisma objekta apskatei.

Aknīstes un Viesītes vēsturnieces iepazīstina ar unikāliem eksponātiem Elkšņu pagasta svētkos

Brīvības cīņu simtgades sakarā Aknīstes vidusskolas vēstures skolotāja Mārīte Pērkone izveidojusi plašu vēsturisku fotogrāfiju ekspozīciju par Augškurzemes partizānu pulka kauju gaitām mūsu pusē. Pēc izstādes Aknīstē nolemts to parādīt Elkšņos, jo te slēgtajā skolā ir brīvas un piemērotas telpas šādiem pasākumiem. Te arī dzīvo Laura Bārdule, kas mācās Aknīstes vidusskolā. Viņa sagatavoja prezentāciju un ar to uzstājās Elkšņu pagasta svētkos.

Labiekārtots Viesītes multifunkcionālais stadions

Jūlija sākumā, pašvaldībai īstenojot LEADER programmas projektu “Skatītāju soliņu uzstādīšana drošības uzlabošanai Viesītes multifunkcionālajā stadionā” Nr. 19-05-AL24-A019.2201-000003, stadions papildināts ar 18 skatītāju soliņu komplektiem (katrā komplektā 5 sēdvietas) un 7 atkritumu urnām, kopā nodrošinot sēdvietas 90 cilvēkiem.

Aizvadīts otrais pārgājiens dabā no cikla “IEPAZĪSTI SAVU RITES PAGASTU”

Neskatoties uz drēgno laiku,2.jūlija  pusdienlaikā nolēmām doties otrajā pārgājienā no cikla “Iepazīsti savu Rites pagastu”. Plānotais maršruts “Pagastmāja”- Stupeļu pilskalns – Ilzu baznīca – “Pagastmāja”. Sanākušos pārgājiena dalībniekus informējām par to, ka lietus gadījumā plānotā nakšņošana pie Ilzu izpaliks. Mūsu pirmā pieturvieta – Stupeļu pilskalns Ejot pētījām vietējo zemnieku laukus, iepazinām meža zvēru pēdu nospiedumus, daži pat paspēja uzpīt sev pļavu ziedu vainadziņus. Raitā solī bijām nonākuši līdz mūsu pilskalnam. Lai iepazītu tā varenumu, kāpām pilskalnā un pētījām tā apkārtni. Pusdienojām uz lielā Stupeļu akmens un smēlāmies arī enerģiju no tā. Pārgājiena dalībnieki baudīja gardās meža zemenes, kas aug pilskalna pakājē. Mazliet atpūtušies un uzņēmuši Stupeļu akmens enerģiju, devāmies tālāk uz Ilzu baznīcu.

Kārtējā novada domes sēde

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2020.gada 16.jūlijā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10, (domes sēžu zālē) un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi: novada domes priekšsēdētājs A.Žuks 

Futbola spēļu grafiks, Viesītes stadionā.

VARAM pārstāvji tiekas ar topošā Jēkabpils novada pašvaldību vadību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji apmeklēja Jēkabpils pašvaldību, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša tikās ar Jēkabpils domes vadību, kā arī pašvaldību reformas rezultātā apvienoto Jēkabpils novadu veidojošo pašvaldību vadītājiem, tajā skaitā arī Viesītes novada domes priekšsēdētāju Alfonu Žuku, lai apspriestu turpmāk veicamos pasākumus jaunā novada darbības uzsākšanai.

Vidusdaugavs TV video

NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Aicina piedalīties konkursā “Sakoptākais mežs”

Daudziem meža īpašniekiem meža apsaimniekošanas pieredze nu jau ir vairāk kā 20 gadi. Ir pieaugušas viņu zināšanas par labu meža apsaimniekošanas praksi un viņu īpašumi var kalpot par labu piemēru citiem meža īpašniekiem, tādēļ Latvijas meža īpašnieku biedrība arī  2020. gadā rīko konkursu “Sakoptākais mežs”. Šāds konkurss Latvijā notika pirmo reizi 2017. gadā, pateicoties Meža attīstības fonda atbalstam.

Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

Otrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.