Kategorija: Aktualitātes

Piedalies iedzīvotāju aptaujā par pašvaldības darbu!

Viesītes novada Attīstības un plānošanas nodaļa Jūs aicina piedalīties Viesītes novada Attīstības programmas 2014. – 2020. g. īstenošanas uzraudzībā un, aizpildot anketu, novērtēt Viesītes novada attīstību par laika periodu 2018.- 2020.g.!

Aptaujas mērķis ir noskaidrot Viesītes novada iedzīvotāju viedokli par novadā notikušajām pārmaiņām un aktuālajām problēmām. Aptaujas rezultāti tiks iekļauti trīs gadu uzraudzības ziņojumā par Viesītes novada Attīstības programmas ieviešanu.

Aptauja elektroniski tiešsaistē: www.visidati.lv/aptauja/1695206820/

Par 2020. gada labāko pastnieci Zemgales reģionā atzīta novadniece Vita Elksne

Kā katru gadu, arī šogad Latvijas Pasts organizēja tradicionālo konkursu Mans pastnieks, kura rezultātā tika noskaidroti 2020. gada precīzākie, zinošākie uz izpalīdzīgākie pastnieki un pasta nodaļu operatori katrā Latvijas reģionā. Par gada labāko pastnieci Zemgales reģionā atzīta Viesītes novada iedzīvotāja, Goda pilsone, deputāte un pastniece Vita Elksne.

Izsludināta pieteikšanās projektu konkursam “Atbalsts vietējo iniciatīvu projektiem”

Viesītes novada pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļa aicina Viesītes novada teritorijā reģistrētas biedrības, nodibinājumus, reliģiskas organizācijas, kā arī vietējās iedzīvotāju iniciatīvas grupas pieteikt savas idejas projektu konkursam “Atbalsts vietējo iniciatīvu projektiem”. Pasākuma mērķis ir atbalstīt Viesītes novadā reģistrētas nevalstiskas organizācijas un vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupas iedzīvotāju iesaistīšanai aktuālu problēmu risināšanā.

Viena projekta maksimālā summa ir 430.00 EUR.

Ārkārtas novada domes sēde 2021.gada 26.februārī plkst.8.15

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc ārkārtas novada domes sēdi 2021.gada 26.februārī plkst.8.15

Viesītē, Smilšu ielā 2, Viesītes kultūras pils, konferenču-kino zālē un izsludina šādu darba kārtību:

Projekta “KOPĀ vienā virzienā” ietvaros darbā ar jaunatni iesaistītos aicina uz pieredzes apmaiņas vebināru

Projekta “KOPĀ vienā virzienā” komanda aicina uz pieredzes apmaiņas vebināru par darba ar jaunatni sistēmas izveidi pašvaldībā.

Kad? 3. martā

Cikos? No plkst. 10:00 – 12:00

Kur? ZOOM platformā

Vingrošanas nodarbības martā tiešsaistē veselības veicināšanas projekta ietvaros

ESF projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Viesītes novadā”, vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/016 ietvaros, atsākas veselību veicinošas vingrošanas nodarbības un apļa treniņi. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, arī martā plānotās nodarbības notiks tiešsaistes platformā “ZOOM”!

Ģimenes valsts pabalsta saņēmēja maiņa, pamatojoties uz bāriņtiesas lēmumu, līdz 1.martam

Ņemot vērā valdības iniciatīvu izmaksāt vienreizēju atbalstu ģimenēm par katru bērnu 500 eiro apmērā (vienreizējs atbalsts), Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vienreizēju atbalstu izmaksās līdz 2021.gada 31.martam personām, kuras laika posmā no 2021.gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām saņem vienu no šiem VSAA piešķirtajiem pabalstiem:

  • bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam;
  • ģimenes valsts pabalstu;
  • piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti.

Viesītē uzstādīts ātruma mērīšanas radars

Viesītes novada pašvaldība īstenojusi LEADER programmas projektu “Ātruma radara uzstādīšana drošības uzlabošanai Viesītes pilsētā” Nr. 20-05-AL24-A019.2201-000001, papildinot publisko infrastruktūru ar ātruma mērīšanas radaru.

Informācija par vienreizēju 500 EUR atbalstu personām, kuras audzina bērnu

18.februārī Saeima pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā (turpmāk – Likums), kuri stājās spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas. Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības radīto negatīvo ietekmi un spriedzi ģimenēs ar bērniem, ar šiem grozījumiem noteikts piešķirt vienreizēju atbalstu personām, kuras audzina bērnu, laikposmā no 2021. gada 1. marta līdz sakarā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām (Likuma 62.pants). Atbalsta apmērs ir 500 euro par katru bērnu.

Kādam būt Sēlijas ģerbonim?

Vēsturiskajai zemei Sēlija ir savs karogs, savas tradīcijas, kā arī pašlaik top savs ģerbonis. Šādu priekšlikumu par sava ģerboņa izveidošanu ir izskatījuši arī Saimā un Valsts prezidenta kancelejā, iesakot arī Latviešu vēsturisko zemju likumā ierakstīt – Sēlijai jāizveido savs ģerbonis. Idejas un iniciatīvu par to, kādam būtu jāizskatās ģerbonim, ir uzņēmusies “Stendera biedrība”.

Kā stāsta biedrības “Sēļu klubs” vadītāja Ilma Svilāne: “Ir izstrādāts likumprojekts par vēsturiskajām zemēm, ko parakstījis Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, un ar 2021.gada 1. jūliju spēkā stājas „Latviešu vēsturisko zemju likums” (likuma projektu skatīt zemāk). Pirmais teikums tajā skan: „Latvijas Republika 1918. gada 18. novembrī ir izveidota, apvienojot latviešu vēsturiskās zemes – Vidzemi, Latgali, Kurzemi, Zemgali un Sēliju”. Esošajām vēsturiskajām zemēm ir savi ģerboņi. Ģerbonim jābūt arī Sēlijai, tāpēc tiek aktualizēts jautājums par to, kāds tas būs.

Latvijas zvērināti notāri uzsāk eParaksts mobile izsniegšanu iedzīvotājiem

Informējam, ka sākot no 15. februāra Latvijas Zvērinātu notāru padome iesaistās eParaksta izsniegšanā iedzīvotājiem, nodrošinot, ka, apmeklējot zvērinātu notāru, iedzīvotāji varēs arī noslēgt līgumu par eParaksts mobile lietošanu, kas nepieciešams, lai izmantotu drošu elektronisko parakstu viedtālrunī. eParaksts mobile izsniegšanā ir iesaistījušies vairāk nekā 80 zvērinātu notāru biroji trīsdesmit pilsētās. Līguma slēgšana ir bez maksas.

LIAA Biznesa inkubatoros gaida jaunos uzņēmējus

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori visā Latvijā izziņo 2021. gada pavasara uzņemšanu pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās. Pieteikumu pieņemšana dalībai biznesa atbalsta programmās būs atvērta no 1. līdz 22. martam.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2021.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu – dosimies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati. Aicinām katru pašvaldību iespēju robežās informēt sava novada traktortehnikas īpašnieku vai lietotāju par valsts funkcijas aktivitāti, veicinot sakārtotu vidi un tiesiskumu.

Plānotās traktortehnikas tehniskās apskates bijušajā Jēkabpils rajona teritorijā datumi un laiki pieejami šeit: TA 2021

Gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas kārtība par 2020.gadu

Tā kā tuvojās 1.marts, kad Latvijas iedzīvotāji varēs iesniegt Valsts ieņēmumu dienestam (VID) gada ienākumu deklarācijas par 2020.gadu, tad vēlamies informēt par klientu iespējām iesniegt deklarācijas un atgūt no valsts budžeta pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 pandēmijas dēļ, VID līdz ārkārtas situācijas atcelšanai neapkalpo klientus klātienē. Gada ienākuma deklarācijas varēs iesniegt elektroniski VID Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS), kā arī aizpildītās deklarācijas un attaisnojuma dokumentu kopijas nosūtīt pa pastu (Talejas iela 1, Rīga, LV-1978).

Karjeras seminārs vecākiem “Kā runāt ar jaunieti par karjeru”

Viesītes vidusskola organizē karjeras semināru vecākiem “Kā runāt ar jaunieti par karjeru”. Nodarbība notiks: 16.martā, plkst. 18.00-19.00 tiešsaistē  zoom platformā Viesītes vidusskolas vecākiem.

Nodarbībā uzzināsim:

  • kā viegli un dabiski veidot sarunu ar pusaudzi;
  • kā klausīties, lai pusaudzis vēlētos runāt;
  • kā uzzināt bērna patiesās vēlmes un aizraušanās;
  • kā motivēt pusaudzi darboties u.c.

Reģistrēties līdz 15.martam (dalībniekiem tiks izsūtīta saite). Piesakoties klašu audzinātājiem eklasē vai e-pastu sarmite_ratina@inbox.lv

Informācija par vakcināciju pret Covid-19

Veselības ministrija ir izveidojusi infolapu, kurā viegli uztveramā veidā pastāstīts par vakcināciju pret Covid-19.Aicinām lejupielādēt materiālu, iepazīties ar informāciju pašiem un informēt tuviniekus!

+vakcina_A4_ABside_LV

+vakcina_A4_ABside_RU

 

Latvijas dzimtsarakstu sistēmai – 100

Ceturtdien, 18. februārī, Latvijas dzimtsarakstu sistēmai apritēs simt gadu. Šajā zīmīgajā datumā notiks Latvijas dzimtsarakstu simtgadei veltīts tiešsaistes dievkalpojums no Rīgas Doma baznīcas – tajā Tieslietu ministrija godinās dzimtsarakstu sistēmas darbiniekus.

Kārtējā novada domes sēde 2021.gada 18.februārī plkst.14.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2021.gada 18.februārī plkst.14.00

Viesītē, Smilšu ielā 2, Viesītes kultūras pils konferenču-kino zālē un izsludina šādu darba kārtību:

Saukas un Elkšņu pagasts ietērpies mīlestības rotās

Sagaidot Valentīndienu, Elkšņu un Saukas pagasti tika izrotāti Mīlestības noskaņās. Elkšņu pagasta pārvaldes ēka un apkārtne tika izrotāta ar kompozīcijām mīlestības tematikā, pārvaldes ēkas un Lones tautas nama logos pamanāmas sirdis un citi rotājumi. Arī Elkšņu un Lones Ziemassvētku rūķi tika ietērpti mīlestības rotās.

Lai arī Valentīndiena ir aizvadīta, tomēr mīlestību nevar ietvert tikai vienā dienā. Aicinām ikvienu doties pastaigās pa Viesītes novadu, nofotografēties pie skaistajiem rotājumiem, izteikt mīlestības vārdus un svinēt ik dienu, kas tiek pavadīta kopā!

Iedzīvotāju ievērībai!

Nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) Viesītes novada pašvaldības administrācijas kasē varēs samaksāt otrdienās un trešdienās no plkst. 8:00- 16:00 (pusdienu pārtraukums no plkst. 12:00-12:30).

Rites, Elkšņu un Saukas pagastos – pārvalžu kasēs ierastajā darba laikā.