Kategorija: Aktualitātes

Par atkritumu izvešanu

Atkritumu vedējs atgriezies darba ritmā.

Atkritumu izvešanas plānotais maršruts:

06.05.2021. Elkšņu pagasts, Rites pagasts, Saukas pagasts, Viesītes pagasts Eķengrāves virziens

07.05.2021. Viesītes pagasts Viesītes ezera virziens, Viesītes pilsēta individuālās  mājas.

No pirmdienas, 10.05.2021., izvešana saskaņā ar grafiku.

5. jūnija vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī

Pēc mēneša, 5. jūnijā, gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās vēlētāji varēs balsot jebkurā sava vēlēšanu apgabala iecirknī, kā balsošanas dokumentu izmantojot gan pasi, gan personas apliecību. Vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos pirmo reizi tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs.

Mākslinieku darbu brīvdabas «pop- up» vasaras tirdziņš «MULTIMĀKSLA» norisināsies arī Viesītē!

Šovasar visā Latvijā norisināsies mākslinieku darbu brīvdabas «pop-up» tirdziņi «Multimāksla». Pirmais no tiem notiks jau 6.maijā uz tirdzniecības centra «Domina Shopping» autostāvvietas jumta, un tas ikvienam interesantam būs pieejams no plkst.16:00 līdz plkst.21:00.

Viesītē, muzeja “Sēlija” parkā, tirdziņš notiks 16.maijā no plkst. 12:00 – 16:00

Daudzām radošajām personībām – dziedātājiem, mūziķiem, aktieriem u.c. – ir aizraušanās, ar ko viņi nodarbojas paralēli savai pamatprofesijai: izgatavo visdažādākās lietas, glezno, ada, izšuj, rada mākslas darbus, pavārmākslas šedevrus u.c.. Un nu ir pienācis brīdis, kad viņi vēlētos publiski dalīties ar saviem darinājumiem. Vasaras brīvdabas «pop-up» tirdziņos mākslinieku radītās lietas būs iespējams iegādāties par īpašu cenu, tādējādi atbalstot radošos cilvēkus, turklāt vairāku mākslinieku radītās lietas būs pieejamas tikai un vienīgi šīs vasaras tirdziņos un ir unikālas, jo tās iepriekš nekur publiski nav bijušas pieejamas un apskatāmas.

Tirdziņi norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos aktuālos ierobežojumus un epidemioloģiskās prasības.

Vingrošanas nodarbības maijā tiešsaistē veselības veicināšanas projekta ietvaros

ESF projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšana un slimību profilakse Viesītes novadā”, vienošanās Nr. 9.2.4.2/16/I/016 ietvaros, atsākas veselību veicinošas vingrošanas nodarbības un apļa treniņi. Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības ierobežojumus, arī maijā plānotās nodarbības turpinās notikt tiešsaistes platformā “ZOOM”!

4.maijs – Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena!

4. maijā  svinēsim Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu! Arī šogad Viesītes novada pašvaldība aicina svinēt Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienu katram savās mājās, klājot savu balto galdautu, bet domās esot vienotiem. Tomēr, lai radītu svētku noskaņu, pilsēta un pagasti ir izrotāti svētku rotās, kā arī 4.maijā Viesītē visas dienas garumā uz LED ekrāna (pie Viesītes Kultūras pils) tiks atskaņota svētku mūzika, rādīta filma un koncerts.

  • Plkst. 13:00 pa LED ekrānu tiks rādīta režisores Antras Cilinskas  dokumentāla filma „4.maija republika”. Filma pēta demokrātijas un kapitālisma dubultspēles kopš neatkarības atjaunošanas Latvijā. Atbrīvošanās no PSRS, valsts nozagšana, dalība Eiropas Savienībā un NATO, smagākā krīze pasaulē – ceturtdaļgadsimta kontrasti Latvijā rada daudzas mācības.
  • plkst. 15:00 un 18:00 uz ekrāna tiks atskaņots “Dziesmas Latvijai” 4. maija koncerts, kurš tika filmēts Lonē. Tāpat arī šis koncerts tiks ievietots mājaslapā un facebook lapā, lai katrs savās mājās var baudīt patriotisko koncertu.

Projekta “Kopā vienā virzienā” ietvaros aizvadīti pieredzes apmaiņas vebināri

Projekta “KOPĀ vienā virzienā” ietvaros martā notika pieredzes apmaiņas vebināru cikls ar mērķi iepazīt labās prakses piemērus starpinstitūciju sadarbībā, digitālajā darbā un starptautiskajā sadarbībā jaunatnes jomā.

Vebināros tika aicināti piedalīties Krustpils novada, Jēkabpils novada, Viesītes novada, Aknīstes novada, Salas novada un Jēkabpils pilsētas darbā ar jaunatni iesaistītās personas (jaunatnes lietu speciālisti un jaunatnes darbinieki), jaunatnes jomā strādājošo NVO pārstāvji, lēmumu pieņēmēji un jaunieši.

Ārkārtas domes sēde 2021.gada 29.aprīlī plkst. 14:00

Pamatojoties uz likuma „Par pašvaldībām” 28.panta pirmo un trešo daļu, Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc Viesītes novada domes ārkārtas sēdi 2021.gada 29.aprīlī plkst.14.00, Smilšu ielā 2, Viesītē, Viesītes kultūras pils konferenču-kino zālē un izsludina šādu ārkārtas domes sēdes darba kārtību:

  1. Par Viesītes novada pašvaldības 2020.gada finanšu pārskata apstiprināšanu.

Ziņo: I.Strade

ZVA informatīvs materiāls par vakcīnām pret Covid-19: uzzini par vakcīnu izstrādi, darbību, intervālu starp devām un biežākajām blakusparādībām

 

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) izstrādājusi informatīvu materiālu, kas satur pierādījumos balstītu un uzticamu informāciju par līdz šim lietošanai apstiprināto Covid-19 vakcīnu darbību un būtiskākajām blakusparādībām.

Informatīvajā materiālā ietverta arī svarīgākā informācija par vakcīnu izstrādi un apstiprināšanu, laika intervālu starp vakcīnas pirmo un otro devu un cita informācija.

Informatīvais materiāls ikvienam pieejams elektroniski ZVA tīmekļvietnes www.zva.gov.lv sadaļā “Covid-19 ziņas”, kā arī tiks izsūtīts pašvaldībām izvietošanai savās tīmekļvietnēs.

ZVA atgādina, ka vakcīnu mērķis ir novērst saslimšanu ar koronavīrusu, tai skaitā pasargāt no simptomātiskas saslimšanas, smagas Covid-19 slimības gaitas, hospitalizācijas un nāves.

Līdz šim Eiropā, tai skaitā Latvijā, lietošanai apstiprinātas četras Covid-19 vakcīnas.

Informācija pirmsskolas vecuma bērnu vecākiem

Ir uzsākta PII „Zīlīte” grupu komplektēšana nākamajam 2021./2022. mācību gadam, tāpēc lūdzam vecākus, kuri vēl nav uzrakstījuši iesniegumu un pieteikuši savu bērnu bērnudārzā, lūdzam to izdarīt līdz 15. jūnijam. Pieteikumus varat iesniegt arī elektroniski (e-pasts: anita.orbidane@viesite.lv), vai zvanot pa tālruni: 28397144 Iesniegumā lūdzam uzrādīt ne tikai personas kodu, bet arī dzimšanas datumu.

Padarot vidi sev apkārt zaļāku un sakoptāku, aizvadīta Lielā Talka Viesītes novadā

24.aprīlī visa Latvija, arī Viesītes novads, iesaistījās Lielās Talkas aktivitātēs un padarīja vidi sev apkārt zaļāku un sakoptāku. Tāpat kā pagājušo gadu, arī šogad, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos ierobežojumus, uzsvars tika likts uz individuālu vai ģimenes talkošanu. Šī gada Lielā Talkas moto bija “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”, kas norādīja uz to, ka lai arī nevaram vienoties kopīgā pasākumā, tomēr katrs iedzīvotājs Lielās Talkas dienā vai jebkurā citā laikā var pielikt savu roku, lai Latvija kļūtu par zaļāka un tīrāka Arī šogad ikvienam bija iespēja pieteikt savu talkošanas vietu kopīgajā Lielās Talkas platformā, kā arī, sazinoties ar pašvaldību, saņemt talkas maisus.

Lai arī oficiālais Lielās Talkas datums šogad tika nozīmēts 24.aprīlis, tomēr Rites un Saukas pagastos, talkošana iesākās jau 23.aprīlī. Ievērojot visus noteiktos ierobežojums, Rites pagasta pārvalde devās sakopt Stupeļu pilskalnu, lai pilskalns kļūtu par pievilcīgāku apskates objektu tūristiem. Stupeļu pilskalns ir viens no lielākajiem Sēlijas pilskalniem, kas atrodas Rites pagastā. Talkotāji sakopa apkārtni, izzāģējot to no aizaugušajiem kokiem un krūmiem.  Saukas pagasta pārvalde šogad bija izlēmusi talkot Lones estrādes teritorijā un rotaļu laukumā, veicot sakopšanas un atjaunošanas darbus.

Vietējo projektu konkursā atbalstīti 7 projekti

Atbilstoši Viesītes novada pašvaldības nolikumam „Atbalsts vietējo iniciatīvu projektiem” ar Viesītes novada domes 22.aprīļa domes sēdes lēmumu, šogad projektu konkursā atbalstīti šādi projekti:

  1. Sunākstes evaņģēliski luteriskā draudze, projekts “Stendera avota atjaunošana”. Projekta kopējās izmaksas 430.00 RUR.
  2. Viesītes evaņģēliski luteriskā draudze, projekts “Viesītes evaņģēliski luteriskās baznīcas uzkopšanas risinājums-pašgājējs grīdas putekļu sūcējs”. Projekta kopējās izmaksas 368.00 EUR.
  3. Vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupa, projekts “Rotaļu laukuma atjaunošana Dzelzceļnieku ielā”. Projekta kopējās izmaksas 430.00 EUR.
  4. Vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupa, projekts “Kopā būt!”. Projekta kopējās izmaksas 430.00 EUR.
  5. Biedrība “Zīle”, projekts “Biedrības “Zīle” pagātne, tagadne un nākotne – fotogrāfijas”. Projekta kopējās izmaksas 362.00 EUR.
  6. Vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupa “Elements Z”, projekts “Dizaina interaktīvie/funkcionālie elementi un spēles”. Projekta kopējās izmaksas 430.00 EUR.
  7. Vietējo iedzīvotāju iniciatīvas grupa, projekts “Te, mana, zeme un vieta, ko apspīd saule un liesma!”. Projekta kopējās izmaksas 430.00 EUR.

Baiba Sipenieces-Gavares stāvizrāde Viesītē atcelta

Baibas Sipenieces-Gavares stāvizrādi “Vienreiz jau var”, kas bija paredzēta 17.04.2021 plkst. 18.00 Viesītes Kultūras pilī organizatori ir nolēmuši vēlreiz nepārcelt. Šī izrāde ir atcelta! (iepriekš 17.10 plkst. 18.00)
Nauda par iegādātajām biļetēm internetā pircējiem tiks atgriezta uz kontu, no kura iegādātas biļetes. “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās iegādāto biļešu naudu atpakaļ var saņemt “Biļešu paradīzes” kasēs. Lūdzu ņemt vērā, ka sakarā ar ārkārtas stāvokļa ierobežojumiem kases var būt slēgtas. Lūdzam sekot informācijai par darba laikiem: https://www.bilesuparadize.lv/lv/shops
Naudu par biļetēm, kas iegādātas Viesītes Kultūras pils kasē, var saņemt sazinoties ar kultūras pils direktori pa tālruni 26513349.

Pavasara tirgus Viesītē

Ievērojot visus valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības notikumus, 2.maijā  no plkst. 9:00 Viesītē,  Zaļā tirgus teritorijā notiks pavasara tirgus. Aicinām mājražotājus, amatniekus un  stādu audzētājus! Obligāta iepriekšēja pieteikšanās un informācija pa tālr. 26513349.

Viesītes komunālās pārvaldes paziņojums

Sakarā ar to, ka atkritumu automašīna ir remontā no 21. aprīļa sadzīves atkritumi netiks savākti.

Lūgums sekot papildus informācijai.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām.

Papildus informācija  pa tālr. 22822103; 25440203.

Jēkabpils novada attīstības dokumentu izstrādes ietvaros aicina uz semināru – diskusiju ciklu

Jēkabpils novada ilgtspējīgas attīstības stratēģijas 2021. – 2035.gadam un Jēkabpils novada attīstības programmas 2021. – 2027.gadam izstrādes ietvarā

Semināru – diskusiju cikls
Veidojam novadu kopā! Nākotnes risinājumi
2021. gada 26., 27. un 28.aprīlī

Kārtējā novada domes sēde 2021.gada 22.aprīlī plkst.14.00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2021.gada 22.aprīlī plkst.14.00 Viesītē, Smilšu ielā 2, Viesītes kultūras pils konferenču -kino zālē uz izsludina šādu darba kārtību:

Viesītes komunālās pārvaldes kases darba laiks

SIA “Viesītes komunālās pārvaldes” komunālās kases darba laiks, Viesītē, Smilšu iela 2.

Katru darba dienu – no 8:00 līdz 15:00

Komunālās kases darba laiki pagastos:

Saukas pagasta pārvaldē mainīts kases darba laiks

Saukas pagasta pārvaldes kasieres atvaļinājuma laikā, tiek mainīts kases darba laiks. No 19. aprīļa līdz 2.jūnijam Saukas pagasta kase apmeklētājus pieņems vienu reizi nedēļā – ceturtdienās (8.00-16.00. pusdienu pārtraukums 12.00-12.30).

Jautājumu un neskaidrību gadījumā interesēties, zvanot uz tālruni (26670482- pārvaldes vadītāja).

Lielā Talka šogad norisināsies 24.aprīlī

Lai rūpētos par Latviju – tās tīrību un ilgtspējību, jau četrpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies Lielā talka. Šogad Lielā talka norisināsies 24. aprīlī, Viesītes pilsētā tiek plānots talkot  Mīlestības saliņā, kur tiks savākti atkritumi, atjaunoti soliņi un sakopta teritorija.

Ņemot vērā noteiktos ierobežojumus, šogad Lielās talkas vadmotīvs ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā!”Lai parūpētos par vidi, pasargājot arī sevi, organizatori aicina  talkot individuāli – “solo” talkas, divatā – “duo” talkas vai vienas mājsaimniecības ietvaros – “ģimenes talkas”.

Visi “solo” talkotāji jeb cilvēki, kuri plāno doties dabā un sakopt savu apkārtni individuāli, savu talkošanas vietu var atzīmēt Lielās talkas mājaslapā Solo talkas kartē talkas.lv/liela-talka/solo-talkas/. Ja dodaties talkot “duo” talkas ietvaros (pa divi), “ģimenes talkā” (vienas mājsaimniecības ietvaros) vai talkojot citā formātā, atbilstoši tā brīža noteiktajiem ierobežojumiem, savu talkošanas vietu varat atzīmēt Lielas Talkas kartē talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/ .

Talkas maisi šogad būs baltā krāsā. Talkas maisus varēs saņemt Viesītes novada domē 23.aprīlī, iepriekš piezvanot pa tālruni  22000801 vai 28625263 vai pagastos sazinoties ar pagastu pārvaldniekiem. Talkas maisi tiks savākti no vietām, par kurām būs informācija talkošanas vietu reģistrācijas lapā un pašvaldībā. Viena no oficiālajām sakopšanas talkas atkritumu savākšanas vietām būs Mīlestības saliņā. Arī pagastos tiks organizētas atkritumu maisu savākšanas vietas, par kurām informēs pagastu pārvaldes vadītāji. Rites pagastā tiek plānots talkot Stupeļu pilskalnā. Savukārt, Elkšņu pagastā tiks sakopts un atjaunots sporta laukums un stādīti košumkrūmi.

Paziņojums par kandidātu sarakstu pieņemšanu

Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija pagarina pieteikšanās termiņu līdz 16.04.2021. uz iecirkņa komisijas locekļu kandidātu izvirzīšanu darbam Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu iecirkņu komisijās 2021.gada 5.jūnija pašvaldību vēlēšanu organizēšanai un norisei.

Īpaši Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu komisija aicina izvirzīt iecirkņa komisijas locekļu kandidātus darbam Jēkabpils novada pašvaldības vēlēšanu iecirkņu komisijās:

508.vēlēšanu iecirknī – Rubenes pagasta pārvalde;

517.vēlēšanu iecirknī – Zasas kultūras nams;

503.vēlēšanu iecirknī – Krustpils pagasta pārvalde,

514. vēlēšanu iecirknī – Sēlpils kultūras nams,

495. vēlēšanu iecirknī – Asares pagasta pārvalde,

494. vēlēšanu iecirknī – Viesītes kultūras pils,