Kategorija: Aktualitātes

VARAM pārstāvji tiekas ar topošā Jēkabpils novada pašvaldību vadību

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvji apmeklēja Jēkabpils pašvaldību, lai pārrunātu aktualitātes saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu. VARAM ministra padomnieks pašvaldību un reģionālās attīstības jautājumos Madars Lasmanis un valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jautājumos Ilze Oša tikās ar Jēkabpils domes vadību, kā arī pašvaldību reformas rezultātā apvienoto Jēkabpils novadu veidojošo pašvaldību vadītājiem, tajā skaitā arī Viesītes novada domes priekšsēdētāju Alfonu Žuku, lai apspriestu turpmāk veicamos pasākumus jaunā novada darbības uzsākšanai.

Vidusdaugavs TV video

NVA aicina darba devējus pieteikties bezdarbnieku nodarbināšanai

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) aicina darba devējus pieteikties algu subsīdiju atbalstam. Tā ir iespēja darba devējiem nodarbināt NVA reģistrētos bezdarbniekus, saņemot subsīdiju darba algai pirmajos trīs nodarbinātības mēnešos. Atbalstam var pieteikties no 2020.gada 1. jūlija līdz 2020.gada 31.decembrim.

Aicina piedalīties konkursā “Sakoptākais mežs”

Daudziem meža īpašniekiem meža apsaimniekošanas pieredze nu jau ir vairāk kā 20 gadi. Ir pieaugušas viņu zināšanas par labu meža apsaimniekošanas praksi un viņu īpašumi var kalpot par labu piemēru citiem meža īpašniekiem, tādēļ Latvijas meža īpašnieku biedrība arī  2020. gadā rīko konkursu “Sakoptākais mežs”. Šāds konkurss Latvijā notika pirmo reizi 2017. gadā, pateicoties Meža attīstības fonda atbalstam.

Sākas pieteikšanās attālinātām mācībām ES fondu projektā

Otrdien, 30. jūnijā, atklāta pieteikšanās attālināto mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 200 izglītības programmām. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 15. jūlijam, un šajā kārtā mācību process noritēs tikai attālināti.

Viesītes muzeja “Sēlija” 20. dzimšanas diena

2000. gada 5. jūlijā tika pieņemts Viesītes domes lēmums par novadpētniecības muzeja dibināšanu. Muzeja aizsākums bija neliela telpa Viesītes Kultūras pils 3. stāvā.

Ar Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja palīdzību paralēli noritēja darbs pie Stradiņu dzimtas izpētes un popularizēšanas Raiņa ielā 14 (t. s. desu mājā). Sākotnēji to vadīja vēsturnieks un novadpētnieks Kārlis Visnoliņš. Ekspozīcija  atklāta 1994. gadā, bet slēgta 2012. gada vasarā.

Pasākumi jūnijā Rites amatierkolektīviem

Ir uzausis vasaras saulgriežu rīts. Kaut kur tālumā dzirdamas putnu skanīgās dziesmas- lakstīgalas pogošana un dzeguzes kūkošana. Tā varētu pļavas viducī stāvēt un klausīties dabas skaņās, baudot siltās saules starus, bet darbs gaida. Ir jāsaplūc Jāņuzāles, lai sanāktu skaisti zāļu pušķi. Rites pagasta 17 Jāņu un 4 Līgu godināšanai. Šī ir viena sena tradīcija, ko Rites pagasta darbinieces ir apņēmības pilnas īstenot arī šoreiz.

Ne mazāk rosīgas ir nākamās svētku dienas. 22.jūnijā Rites Tautas nama amatierteātris ar skeču “Vizīte pie daktera”dodas ciemos pie Viesītes sociālās aprūpes centra iemītniekiem, lai sveiktu Līgo svētkos.

Top Sēlijas Bānīša izpētes projekts

Kāds izskatījies dabā un kartē Vācijas armijas būvētā 600 mm dzelzceļa tīkla izvietojums; kādi bijuši Vācijas armijas stratēģiskie plāni šajā teritorijā, kas aptver rajonu ap Seci, Daudzevu, Viesīti, Neretu, Suvainišķiem, Skapišķiem, Rokišķiem, Obeļiem, Eglaini, Visaginu, Turmontiem, Ilūksti un Daugavu kā frontes līniju; kā šaursliežu dzelzceļa tīkls Latvijas I Republikas laikā  ietekmējis Sēlijas miestu ekonomisko izaugsmi, savstarpējos kontaktus, cilvēku nodarbinātību un attiecības; kā tas turpinājis kalpot mums padomju okupācijas periodā; kāpēc mēs vēl šodien atceramies tautā iemīļoto Bānīti? – tie ir jautājumi uz kuriem atbildes šovasar centīsies rast profesionālu pētnieku komanda.

Viesītes novada pašvaldība īsteno divus LEADER programmas projektus

2020. gada jūnijā uzsākta Viesītes Jaunatnes iniciatīvu centra (JIC) telpu vienkāršota atjaunošana. Rezultātā JIC telpās tiks nomainīts grīdas segums, pārkrāsotas sienas, izveidota un aprīkota Ideju kaste jauniešu vajadzībām. Jaunizveidoto Ideju kasti ar bīdāmo durvju palīdzību, varēs aizvērt, tādējādi jaunieši un bērni varēs viens otram netraucēti darboties un nepieciešamības gadījumā atvērt, lai paplašinātu telpu. Darbus pilnībā plānots pabeigt uz Viesītes pilsētas svētkiem augusta sākumā. Paralēli šim projektam jūlijā plānots uzstādīt arī skatītāju soliņus un atkritumu urnas Viesītes multifunkcionālajā stadionā. Rezultātā stadionu papildinās ar 18 skatītāju soliņu komplektiem (katrā komplektā 5 sēdvietas) un 7 atkritumu urnām, kopā nodrošinot sēdvietas 90 cilvēkiem.

Aizvadīts pārgājiens “Iepazīsti savu Rites pagastu” pirmais posms

Rites pagasts jau vairākus gadus ir arī mans pagasts, jo šeit dzīvoju, bet līdz šim neesmu atradusi laiku kārtīgi iepazīt pagastu. Tādēļ radās iecere rīkot trīs pārgājienu maršrutus, lai iepazītu tuvāk savu pagastu, lai, lēnā pārgājiena solī ejot, ieraudzītu ko tādu, ko iepriekš neesam pamanījuši. Pārgājienu sērijas pirmajā posmā izvēlējos bērnus un jauniešus iepazīstināt ar apkārtni un kultūrvēsturiskajam vietām pagastā sākot no Cīruļmuižas līdz Ilzu baznīcai, maršruts ved gar agrākajām “Zemgaļu” mājām.

VUGD Līgo svētku brīvdienās aicina atcerēties par drošību!

Nākamnedēļ visā Latvijā svinēsim Līgo un Jāņu dienu, kad cilvēki atpūtīsies dabā, peldēsies, kurinās ugunskurus un grilus. Šogad svētku laikā daudziem būs piecas brīvdienas, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina drošības pamatnoteikumus, kurus jāievēro, lai svētkus un brīvdienas neaptumšotu traģiski nelaimes gadījumi.

Aizvadīto gadu VUGD statistika liecina, ka Līgo svētku brīvdienas bijušas traģiskas – 2017.gadā svētku brīvdienās ugunsgrēkos gāja bojā divi cilvēki un no ūdenstilpēm tika izcelti trīs bojāgājuši cilvēki, 2018.gadā no ūdens tika izcelti trīs bojāgājuši cilvēki, bet pērn ugunsgrēkā cieta viens cilvēks un no ūdenstilpēm tika izcelti četri bojāgājuši cilvēki.

VUGD atgādina, ka jautra svētku svinēšana nav tas pats, kas neapdomīga un pārdroša rīcība! Lai svētkus svinētu droši, VUGD aicina ievērot vairākus padomus:

Kārtība, kādā tiek organizēti tuvinieku apmeklējumi Viesītes Veselības un sociālās aprūpes centrā

SIA “Viesītes veselības un sociālās aprūpes centrā” vienreiz nedēļā tiek atjaunoti tuvinieku apmeklējumi.

Tuvinieku apmeklējumi tiek organizēti darba dienās, darba laikā, ciemošanos saskaņojot ar administrāciju. Vienā apmeklējuma reizē telpās drīkst uzturēties  ne vairāk kā viena persona, ārpus telpām – vairāki vienas ģimenes locekļi, kas dzīvo vienā mājsaimniecībā. Pirms apmeklējuma tuvinieks reģistrējas apmeklējuma žurnālā. Šie dati tiks izmantoti, ja tas būs nepieciešams, epidemioloģiskai izmeklēšanai. Apmeklējuma laikā jāievēro drošības pasākumi – 2 m distance, maskas, roku dezinficēšana.

Paldies par sapratni!

SIA “Viesītes veselības un sociālās aprūpes centra” vadītāja Ilga Laizāne

Kārtējā novada domes sēde 2020.gada 18.jūnijā plkst. 14:00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2020.gada 18.jūnijā plkst.14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu zālē) un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi: novada domes priekšsēdētājs A.Žuks, pašvaldības izpilddirektore S.Lūse

DARBA KĀRTĪBA:

Par Spānijas kailgliemeža izplatības ierobežošanu

Dabas aizsardzības pārvalde pēdējo gadu laikā saņem regulārus dažādu Latvijas pašvaldību iedzīvotāju ziņojumus un sūdzības par dabiskos biotopus, kultūraugus un mājdzīvnieku veselību apdraudošo Spānijas kailgliemezi Arion vulgaris. Gliemeži nereti tiek konstatēti lielā skaitā un nodara ievērojamus postījumus  dārzu īpašniekiem. Līdz ar siltāka laika iestāšanos, iedzīvotāju sūdzības pēdējās šī gada nedēļās ir būtiski pieaugušas, nereti izsakot lūgumu pēc koordinētas cīņas ar šīs sugas īpatņiem

Ielīgošana Viesītē

22.jūnijā Viesītes novada iedzīvotāji un viesi aicināti uz ielīgošanu Viesītē!

Mācību gada noslēgums novadu izglītības iestādēs

Ir noziedējušas ābeles. Šobrīd ceriņu smarža kāpj debesīs. Laiks tūlīt, tūlīt iebridīs vasarā. Mēs pīsim margrietiņu vainagus un rotāsim Līgo nakti. Kad tuvosies gladiolu zobenu un asteru zvaigžņotais krāšņums, ceram atkal tikties skolā.

Jā, mācību gads atkal ir pagājis. Šogad tas piedāvāja ne tikai izaicinājumu mācību sasniegumos un interešu izglītībā, bet arī paša procesa organizēšanas gaitā. Mēs kopīgi aizmirsām vārdu “tomēr”. Jo šie skaitliski niecīgie pieci burti spēj nomākt prieku par visu. Tā vietā likām vēl skaitliski sīkāku vārdu “un”. Un skanēja un veicās, un izdevās labāk. Mēs ieraudzījām daudz pozitīva, daudz vērtīga, kas mums varbūt būtu paskrējis garām neievērots, ja nebūtu attālinātā mācību procesa.

Par izmaiņām darba laikā

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2019.gada 9.jūlija rīkojumu Nr.342 “Par darbadienas pārcelšanu 2020.gadā”, ņemot vērā Viesītes novada domes 2020.gada 21.maija lēmumu Nr.30; prot. Nr.7, š.g. 12.jūnijā un 13.jūnijā iestādei “Viesītes novada pašvaldība”, tās struktūrvienībām un nodaļām, Elkšņu, Rites un Saukas pagastu pārvaldēm, Viesītes novada Sociālajam dienestam, Viesītes novada bāriņtiesai tiek noteikts šāds darba laiks:

2020.gada 12.jūnijā (piektdien) no 8:00 līdz 12:00; no 12:30 līdz 16:30

2020.gada 13.jūnijā (sestdien) no 8:00 līdz 12:00

Viesītes pilsētas bibliotēka informē, ka 13.jūnijā (sestdien) bibliotēka strādās no 9:00 līdz 15:00.

Informācijas aktualizēšana par Viesītes novada amatniekiem un mājražotājiem

Pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte” sāk strādāt vasaras režīmā

Pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte” informē, ka no šodienas, 10.jūnija, pirmsskolas izglītības iestāde “Zīlīte” strādā vasaras režīmā.

Strādās divas grupas, bērniem vecumā no 1,5 – 3 gadiem, un bērniem vecumā no 4 – 6 gadiem. Bērni, kuri pieteikti vasaras grupā, laipni gaidīti bērnudārzā!

Viesītes novada pašvaldība atsāk klientu pieņemšanu klātienē

Beidzoties valstī noteiktajai ārkārtējai situācijai, no 10. jūnija Viesītes novada pašvaldības administrācijas ēkā (Valsts un pašvaldību vienotajā klientu apkalpošanas centrā un pie administrācijas nodaļu darbiniekiem) atsāk klientu pieņemšanu klātienē, strādājot ierastajā darba laikā, taču ar nepieciešamo divu metru distanci starp apmeklētājiem un aizsargstikla vairogiem starp klientiem un apkalpošanas speciālistiem.

Ceļotāji sumina Elkšņu skolas ēku

Projekts “Sēlijas salas” ir veicinājis lielāku interesi par Sēliju. Šovasar jau vairākas tūristu grupas savos maršrutos iekļāvušas arī Viesītes novada apskates objektus. 6. jūnijā folkloras kopa “Rāmupe” no Ķekavas novada Katlakalna savu Sēlijas iepazīšanas ceļojumu sāka ar Elkšņiem. Uzzinot, ka Elkšņu skolai tieši šajā dienā ir 83 gadu jubileja kopš pašreizējās ēkas celtniecības pabeigšanas un iesvētīšanas 1937. gadā, ciemiņi izdziedāja suminājumu skolai vairākās skanīgās tautas dziesmās.