Kategorija: Aktualitātes

Viesītē pie Kultūras pils novietots konteiners LIELGABARĪTA atkritumiem

Konteiners novietots uz laiku līdz tiks piepildīts.

Konteinerā ikviens novada iedzīvotājs, bez papildus maksas (izmaksas par konteinera izvešanu sedz Viesītes novada pašvaldība), sev izdevīgā laikā var izmest lielgabarīta atkritumus (piemēram: mēbeles, elektropreces, sadzīves tehnika).

Konteinerā kategoriski aizliegts izmest bīstamos atkritumus: (piemēram: riepas, šīferis, dienas gaismas, baterijas, akumulatori, krāsas, eļļas, medikamenti).

Tiek veikta videonovērošana, lai fiksētu kārtības un noteikumu ievērošanu.

Pirms apkures sezonas parūpējies par mājokļa ugunsdrošību!

Iestājoties rudenīgam un vēsākam laikam, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem arvien vairāk izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas ir saistīti ar apkures lietošanu – netīrītiem dūmvadiem, bojātu un nepareizu apkures ierīču lietošanu. Tādēļ pirms intensīvas apkures sezonas sākuma VUGD aicina iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus!

Aicina pieteikt cilvēkus un NVO konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”

Jau sesto gadu tiesībsargs kopā ar Invaldīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku aicina pieteikt cilvēkus un nevalstiskās organizācijas konkursam “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”. Gada balvas mērķis ir apbalvot un izcelt tos cilvēkus un organizācijas, kas ar savu ieguldījumu ikdienā iesaistās un pastāv par cilvēku ar invaliditāti tiesībām dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Sirsnīgi aizvadīta Kultūras darbinieku diena Atašienes pagastā

23. septembrī Atašienes Kultūras namā “Annas Sāta” kopīgā pasākumā satikās Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu kultūras darbinieki. Pasākuma pirmajā daļā kultūras darbiniekiem bija iespēja doties ekskursijā pa Atašienes pagastu, bet otrajā daļā kultūras darbinieki un bibliotekāri tika sveikti piecu, desmit, piecpadsmit, divdesmit, divdesmit piecu, trīsdesmit, trīsdesmit piecu, kā arī četrdesmit un četrdesmit piecu gadu darba jubilejās. No Viesītes novada šogad tika sumināti 5 kultūras darbinieki (tajā skaitā bibliotēku darbinieki) darba gadu jubilejās.

Papagailis korella ATRADIES

Priecīgākā diena – papagailis Valdis tikko ir atradies! Bija apmeties aiz Brāļu kapiem. Atlidoja uz īpašo saucienu, būrī tūlīt metās pie barības.

Irēna izsaka lielu pateicību visiem, kuri dalījās ar ierakstu, kā arī īpašu paldies Ingai Miezītei, kura vakar vakarā sniedza norādes!!! Izrādās, vakar ap plkst. 16 viņa redzēja dīvainu putnu “starp mūzikas skolu un domi, un viņš aizlidoja uz muzeja pusi klaigādams”.
Fotogrāfijā redzama papagaiļa Valda galvenā trenere, melodiju un īpašo signālu apmācītāja, kuru viņš arī visvairāk klausa. Ja nebūtu ieradusies viņa, tad mēs vēl ilgi pūlētos Valdi dabūt lejā no koka vai kokiem.

Viesītes novadā “Elektronikas šķiratlona” 2.posmā sašķiroti 5810 kilogrami elektroiekārtu

Viesītes novadā noslēdzies Latvijas Zaļā punkta kopā ar partneriem rīkotās kampaņas Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” 2.posms. Tā laikā tika nodrošināta elektroiekārtu izvešana iedzīvotāju pieteiktajās adresēs. Kopumā Viesītes novadā elektroiekārtu izvešanu bija pieteikta 29 adresēs, kurās kopā pārstrādei nodoti 5810 kilogrami dažāda veida tehnikas.

Katrs kampaņas dalībnieks elektronikas nodošanas brīdī tika reģistrēts izlozei par veikalu tīkla “top!” dāvanu karti 20 eiro vērtībā, ko ieguva Ilga. Savukārt lielāko iekārtu apjomu (~ 518 kg) Viesītes novadā sašķiroja Solvita, kura iegūs “top!” dāvanu karti 30 EUR vērtībā. Ar uzvarētājiem kampaņas rīkotāji sazināsies individuāli tuvākajā laikā.

Vislatvijas “Elektronikas šķiratlona” otrais posms vairāk nekā 20 Latvijas novados notiek no šā gada jūnija līdz novembrim, kad nolietotās elektroiekārtas bezko

Tēvu diena PII „Zīlīte”

Kad klāt ir septembris ar rudens smaržām, krāsainiem ziediem  PII „Zīlīte” tiek svinēta Tēvu diena. Šīs dienas ietvaros visās grupiņās nedēļas garumā runāja par tētiem, zīmēja tētu portretus un gatavoja tētiem apsveikumus. Piektdien, 11. septembrī tēti tika gaidīti grupiņās, lai sagādātu prieku bērniem, esot kopā un kopīgi darbojoties.

LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs organizē mācības lauku jauniešiem.

Lai palīdzētu lauku jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes un īstenot savas biznesa ieceres, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) piedāvā iespēju piedalīties bezmaksas mācībās kā arī konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!”. Aicināts ikviens 18 līdz 40 gadus vecs jaunietis gan ar jau esošu uzņēmējdarbības ideju, gan tie, kas meklē idejas un vēlas iegūt praktiskas iemaņas biznesa plāna izstrādē, kā arī tie, kuriem nav savas idejas, bet ir interese par kādu tēmu.

Rudens gadatirgus Viesītē

Svētdien, 4.oktobrī no plkst. 9:00– 13:00 Viesītē, Zaļā tirgus teritorijā un laukumā pie Kultūras pils norisināsies RUDENS GADATIRGUS!

Uzsākta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Otrdien, 22. septembrī, atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Šajā kārtā strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties mācības vairāk nekā 500 izglītības programmās. Pieteikšanās mācībām notiek līdz 22. oktobrim.

Lonē izveidota ziedu un augļu kompozīcija “Lones saule”

18. septembrī, iedvesmoti no bērniem un mazbērniem, vēlējāmies izveidot kaut ko pie mums Lonē. Visi vēlamies sauli savās sirdīs, kā arī, lai tās būtu vairāk gan iebraucot, gan izbraucot no mūsu mazās Lones! Šādi radās arī ideja par ziedu un augļu kompozīciju, ko nosaucām par “Lones Sauli”.

Viesītē pie Mazā Bānīša sliedēm iestādīti Laimes koki

Atbalstot Pasaules talku, 19. septembrī Viesītes novada pašvaldība aicināja biedrības, iestādes, kā arī ģimenes piebiedroties Laimes koku stādīšanas akcijā un pie Bānīša sliedēm Viesītē iestādīt savu Laimes koku – ābeli. Kopumā tika iestādīti 8 Laimes koki, kas ir kā turpinājums jau pirms vairākiem gadiem iesāktās Ģimenes alejas izveidošanā pie Mazā Bānīša sliedēm.

Biedrībai “Zīle” desmit gadu jubileja

Desmit bagāti gadi, ar kopā sanākšanu, darināšanas prieku, uzmundrināšanu, kā arī kopīgu, vienojošu “sirdsdarbu” – rokdarbu radīšanu, ir aizritējuši Viesītes rokdarbu biedrībai “Zīle”.

18.septembrī čaklās rokdarbnieces  svinēja savu nu jau 10 gadu jubileju. Visus šos gadus biedrība “Zīle” sanāk kopā Viesītes Amatniecības centrā, kur kopā ada latviešu tautiskās zeķes un cimdus, tamborē, auž, izšuj krustdūrienā. Savos darbos iestrādā senču ornamentus un zīmes. Strādā ar dabīgiem materiāliem – vilnu, linu, kokvilnu.

Pacientu līdzmaksājumi par zālēm piecu mēnešu laikā samazinājušies par 5,05 miljoniem eiro

  • Pacienti līdzmaksājumos par valsts kompensējamajām zālēm ik mēnesi ietaupa vairāk nekā 1 miljonu eiro
  • Kopumā kopš 1. aprīļa pacienti līdzmaksājumos ir ietaupījuši 5,05 miljonus eiro
  • Pacientu līdzmaksājums par vienu recepti vidēji samazinājies par 1,60 eiro

Lai novērstu situāciju, kad iedzīvotāji pārmaksā par valsts kompensējamajiem medikamentiem, no šā gada 1. aprīļa tika mainīta valsts kompensējamo zāļu izrakstīšanas kārtība – ārsts receptē tagad norāda aktīvo vielu, nevis konkrēta medikamenta nosaukumu, savukārt aptiekas no vienādas iedarbības zālēm izsniedz kompensējamās zāles ar zemāko cenu, kuras ir tikpat kvalitatīvas, efektīvas un drošas. Saskaņā ar Nacionālā veselības dienesta datiem kopš jaunā kārtība stājusies spēkā, pacienti līdzmaksājumos par valsts kompensējamajām zālēm ik mēnesi ietaupa vairāk nekā 1 miljonu eiro, kas kopumā pirmajos piecos mēnešos ļāvis viņiem ietaupīt 5,05 miljonus eiro.

Viesītes novada pašvaldībā viesojas biedrības „Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektors Gvido Liepiņš

2020. gada 16. septembrī uz Viesītes novada pašvaldību vizītē bija ieradies biedrības „Lauku partnerība Sēlija” izpilddirektors Gvido Liepiņš. Vizītes laikā biedrības izpilddirektors kopā ar pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Lauru Zvirbuli, projektu administratori Lieni Maisaku, būvinženieri Gati Puzānu, jaunatnes lietu un sabiedrisko attiecību speciālisti Ditu Mažeiku apskatīja jaunākos pašvaldības realizētos LEADER programmas projektus, pārrunāja veiktos projektu pēcieviešanas pasākumus un apsprieda, kā veidot veiksmīgu sadarbību turpmāk.

Tikšanās ar zemkopības ministru K. Gerhardu Gārsenē 25.septembrī

Biedrība “Latvijas Zemnieku federācija” sadarbībā ar biedrību “Gaļas liellopu audzētāju biedrība” un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Jēkabpils biroju aicina Sēlijas zemniekus un lauku iedzīvotājus uz tikšanos ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu. Tā norisināsies š.g. 25.septembrī, no plkst. 11:00 līdz 13:00 Gārsenes kultūras namā (Gārsene, Aknīstes novads, LV-5208).

Tautisko deju pulciņa “Danceri” pirmā tikšanās

Aicināti visi dejotgribētāji uz tautiskā deju pulciņa “Danceri” pirmo tikšanos.

  • 22.septembrī plkst. 14:00 (1.-3.klašu grupai)
  • 22.septembrī plkst. 15:00 (4.-6.klašu grupai).

Viesītes novada Rites pagasta bibliotēkā tiek mainīts darba laiks

Sakarā ar iedzīvotāju ieinteresētību par bibliotēku un tās piedāvātajiem pakalpojumiem, tiek mainīts Rites pagasta bibliotēkas darba laiks ar 2020.gada 01.oktobri.

Rites pagasta bibliotēkas darba laiks:

P. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

O. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

T. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

C. – 8:00 – 12:00 12:30 – 17:00

P. – 8:00 -12:00 12:30-14:30

Pusdienlaiks – 12:00 -12:30

S. SV. – Nestrādā

Kārtējā novada domes sēde 2020.gada 17.septembrī plkst. 14:00

Viesītes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Alfons Žuks sasauc kārtējo novada domes sēdi 2020.gada 17.septembrī plkst. 14.00 Viesītē, Brīvības ielā 10 (domes sēžu zālē)  un izsludina šādu darba kārtību:

Informatīvie jautājumi- novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks, pašvaldības izpilddirektore Sanita Lūse

DARBA KĀRTĪBA:

Dzejas dienu noskaņās Elkšņos notiek labdarības akcija

Dzejas dienas atnāk ar sārtoties sākušām kļavām, ar skarbākām vēja brāzmām, ar vēlmi ietīties siltā vecmāmuļas lakatā, iekurt plīti vai iedegt sveci krēslas stundā …  Paņemt iemīļoto vai pavisam jaunu dzejoļu krājumiņu, izlasīt kādas rindas, aizdomāties par vārdos nepasakāmām lietām, kas kā saules atspulgi mīt ikvienā sirdī. Ne vienmēr vajag dzejnieku, lai spētu tos pārvērst vārdos.  Pietiek, ja mazliet pārvēršam savu dzīves telpu, ienesot ikdienā neparasto! Vasarai aizejot, Elkšņos šādā noskaņā notiek labdarības akcija.