Pieminot komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Ģenerāļu kausa 1. posms Aknīstē

24. marta pēcpusdienā Aknīstē norisinājās Latvijas Ģenerāļu kausa pirmais posms, kura ietvaros Sēlijas jaunieši sacentās trīs disciplīnās- galda tenisā, novusā un badmintonā.

Zobens un Lemess 2017

Izziņotas 2017. gada festivāla Zobens un Lemess galvenās grupas – leģendārie somi AMORPHIS un nīderlandes pagānmetālisti HEIDEVOLK!

“Tik un Tā” 5 gadu jubileja

Elkšņu sieviešu vokālais ansamblis “Tik un Tā” ir dibināts 2012. gada 5. martā.  Šomēnes aprit 5 gadi kopš ansambļa dibināšanas.  Ansambļa “Tik un Tā” dāmas savu jubileju svinēja 17. martā ar svētku koncertu un balli.

Atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem 25”

20. marta pēcpusdienā Viesītes Kultūras pilī, piedaloties Latvijas Jūras spēku flotiles komandierim flotiles admirālim Ingum Vizulim, flotiles štāba priekšniekam komandkapteinim Valdim Stankam, patruļkuģa P-07 “Viesīte” apkalpes komandai, tā krustmātei Dainai Vītolai, gleznotājai Gitai Stūrei, kā arī NBS orķestrim, svinīgi tika atklāta ceļojošā izstāde “Jūras spēkiem 25”.

Rites Tautas nama amatierkolektīvu kopdarbs “Dzīve kā teātris”

No februāra Rites TN atkal atsācis darboties amatierteātris, kura sastāvu papildināja trīs jauni dalībnieki.

Tā kā esam uzaicināti piedalīties teātra karuselī 1. aprīlī Jēkabpils novada Kalna pagastā , nācās pacensties un iestudēt kaut ko ne pārāk apjomīgu. Tāpēc tapa divas mazas izrādes – skeči par aktuālām tēmām.

Viesītē notiek Zemgales muzeja vadītāju sanāksme

14. martā Viesītē ciemojās Zemgales muzeju vadītāji, šāda sanāksme norisinās 4. gadu, tāpēc esam gandarīti, ka šogad par satikšanās vietu tika izvēlēta Viesīte. Arī šogad sanāksmē piedalījās Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns, kā arī ICOM Latvija priekšsēdētāja Gundega Dreiblate. Ievadvārdus muzeju vadītājiem sacīja Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks. Pasākuma pirmajā daļā tika izvērtēts muzeju darbs 2016. gadā, savukārt otrajā daļā tika diskutēts par nozares aktualitātēm.

Pavasara zolītes turnīrs Ritē

Ceturto gadu Rites Tautas namā kopā pulcējas tie vīri un sievas, kam tuva ir zolītes spēle. Tā ir iespēja mēroties prasmē un prāta veiklībā, gan izaicinājums veiksmei, kā arī iespēja atkal satikties ar domu biedriem.

Ziedu darināšana Lonē

14.martā pēc pulksten 14.30 Saukas pārvaldes zālē sāk pulcēties klubiņa Hortenzijas sievas, skolēni, jo kopā ar vecmāmiņām ir jādarbojas skolas brīvlaikā, un tā 15.00 ierodas Puķu bodes Olita, Evita un 2,5 mēnešus vecā meitiņa  no Viesītes, sākam nodarbību!

Skolu tautas deju skate

9. martā Viesītes Kultūras pilī norisinājās ikgadējā skolu tautas deju skate. Tajā piedalījās Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas, Viesītes novadu skolu tautas deju kolektīvi.