Viesītes novads pārstāvēts “Uzņēmēju dienas” 2018 Aizkrauklē

Š.g. 17. martā Aizkraukles Sporta centra telpās aizvadīta „Uzņēmēju diena”, kurā jau sesto gadu piedalās arī Viesītes novada pašvaldība kopā ar sava novada uzņēmējiem un mājražotājiem. Uzaicinājumam kopīgi veidot vienotu novada stendu šogad atsaucās 6 novada uzņēmēji.

Vietējie ķiploki- pārtikai, stādīšanai, dāvanai

Novada uzņēmēji aicināti piedalīties izstādēs

viesite razo2Viesītes novada pašvaldība uzņēmējdarbības atbalstam arī 2015. gadā, kā vienu no pasākumiem, ir paredzējusi kopēju dalību dažādās izstādēs un gadatirgos.  Kā jau iepriekš tika informēts, Viesītes novada mājražotājiem un amatniekiem no šī gada 6. līdz 8. februārim bija iespēja piedalīties pašvaldības apmaksātā stendā starptautiskajā gadatirgū „Balttour 2015”.

Tūrisma izstāde „Balttour 2015” aizritējusi veiksmīgi FOTO

10854180_598437923589099_6827336878345613800_oNo 6.02. – 8.02. Ķīpsalas hallē tika aizvadīta nu jau 22. Starptautiskā tūrisma izstāde – gadatirgus “Balttour 2015”. Šogad Viesītes novads bija plaši pārstāvēts. Viesītes novada pašvaldība deva iespēju vietējiem amatniekiem un mājražotājiem pārdot un iepazīstināt apmeklētājus ar savu produkciju, nopērkot galda vietu Latvijas labumu tirdziņā. Tajā piedalījās kafejas „Alīda” pārstāvji, amatnieks Inārs Dreijeris un biedrība „Zīle ar rokdarbiem, kā arī progresīvie uzņēmumi: RixWood un Bug Wooden Accessories, ļaujot iegādāties koka smokingus Iphoniem un etvijas vizītkartēm, kā arī koka tauriņus un aproču pogas vīriešiem, un matos liekamos koka tauriņus sievietēm.

SIA „RA 5” – kafeja

db69a97ae8d6309SIA „RA 5” ražotnē no apkārtējo lauku labumiem – cigoriņiem, miežiem, ozolzīlēm un burkāniem top garšīga kafeja „Alīda” un „Paulīne”. Tā ir sena vecmammas Alīdas recepte, kas nu celta gaismā, lai daudzi atcerētos bērnības garšu.

Biedrība “Zīle” – amatniecība

db69a97ae8d6309Biedrība „Zīle” darbojas vietējā Mākslas un amatniecības centrā – ada latviešu tautiskās zeķes un cimdus, tamborē, auž un izšuj krustdūrienā. Savos darbos iestrādā senču ornamentus un zīmes.

KS „Poceri” – augkopība

db69a97ae8d6309Kooperatīvajai sabiedrībai „Poceri” ir augļu audzēšanas darba pieredze. Jau kopš pagājušā gadsimta Lones āboli ir iecienīti tuvākā un tālākā apkārtnē. Augļu koku stādījumi plešas vairāk kā 50 hektāru teritorijā. Rudenī var pieteikties uz ražas novākšanu.

Z/S Priekšāres – siera ražošana

db69a97ae8d6309Z/S Priekšāres jau 20. gadus pamatnodarbošanās ir siera ražošana. Sieri tiek realizēti lielākajos Latvijas tirgos un gadatirgos. Saimniecība ražo 15 veidu sierus, kuru daudzumu un sortimentu regulē pircēju pieprasījums. Populāro sieru topā nenoliedzami ir ķimeņu, dažādu sēkliņu un pikantie ķiploku sieri.

„Ozolkalni” – biškopība

db69a97ae8d6309Bišu sadarbības partneris Dainis Gedušs nodarbojas ar biškopību vietā ar spēcīgu auru „Ozolkalni”, kuri atrodas kalnainajā Viesītes apvidū. Pieredze biškopības nozarē nodota jau trešajā paaudzē. Vietas „Ozolkalni” apkārtnē ir daudz liepu aleju, kalnu ar reibinošu pieneņu aromātu un priežu jaunaudžu ēterisko eļļu bagātību.

Polijas mājsaimnieces ābolu kūkas cep no Viesītes āboliem?

17ad1ec17abf9c9Ābols ir auglis, kurš ir zināms vismaz no akmens laikmeta – tam ir zinātniski pierādījumi. Kristietībā ābols ir attēlots kā mīlestības un skaistuma simbols. Tāpat arī kā aizliegtais auglis, kuru ēda Ieva un deva to Ādamam. Bet nu viss aizliegtais tomēr ir tik kārdinošs!? Kā tiek uzskatīts, tad ābeles dzimtene ir Vidusāzija. Vārds ābols ir cēlies no indoeiropiešu vārda saknes abel-, ābl-. 13 gs. pirms mūsu ēras Ēģiptes faraons Ramzess II deva pavēli ābolus kultivēt Nīlas ielejā. Mūsu ēras 1. gs. beigās Reinas ielejā tika audzētas aptuveni 35 dažādas ābolu šķirnes.

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other