Pasākumi Rites pagastā jūlija mēnesī

Dažādiem pasākumiem un notikumiem bagāts ir aizvadīts jūlija mēnesis Rites pagastā. Ikgadējie pagasta svētki, māla veidošanas nodarbības bērniem un jauniešiem, atjaunoties bērnības svētki – šos un vēl citus pasākumus ikviens varēja apmeklēt jūlijā Rites pagastā.

Biedrība “Ritten” pavasarī rakstīja projektu ,, Māla veidošanas nodarbības bērniem, pusaudžiem un jauniešiem’’ un iesniedza Viesītes pašvaldības izsludinātajā projektu konkursā. Projekts tika atbalstīts un realizēts jūlija sākumā. Rites pagasta Tautas namā pulcējās bērni un jaunieši, kas iepazinās ar māla veidošanas tehniku, veidoja dažādus radošus darbus Zandas Rageles vadītajās interesantajās nodarbībās. No māla tika darinātas vāzes, krūzes, puķu podi ar paliktni, vēja zvani, laimes pogas, pakavi, un citi skaisti priekšmeti. Projekta ietvaros tika veidotas piemiņas medaļas bērnības svētku gaviļniekiem. Veidotos darbiņus varēja redzēt izstādītajā izstādē Tautas namā. Paldies visiem dalībniekiem un māla meistarklases pasniedzējai Zandai, par jaukajām nodarbībām.

Rites Tautas namā šogad tika atjaunoti vēl vieni skaisti svētki bērniem – ,”Bērnības svētki”. Pieteicās 10 bērniņu vecāki, kuri vēlējās savām atvasītēm oficiāli piešķirt krustvecākus. Pēc svinīgām runām, apsveikumiem un izsniegtām apliecībām pie bērniem ciemos ieradās draiskā Vāverīte ar svētku torti, dažādām jautrām rotaļām un dejām. Paldies vārdus Vāverītei Intai un tautas nama vadītājai Ainai teica bērnu vecāki un krustvecāki par jauko pasākumu.

Kā katru gadu, arī šogad jūlijā Rites pagasts svinēja savus pagasta svētkus. Nu jau devīto gadu Rites pagasta centrā pie pārvaldes ēkas pulcējās vietējie iedzīvotāji un pagasta ciemiņi, lai jautri un aktīvi pavadītu dienu dažāda veida jautrajās aktivitātēs. Pirmie dalībnieki kā vienmēr bija makšķernieki, kuri pulcējās pie Pagastmājas jau plkst. 7.30. , lai dotos pēc lielā loma uz dīķi. Pagasta parka dīķis pēc tīrīšanas un sausā laika dēļ vēl nav piepildījies ar ūdeni, tāpēc sakām paldies Uldim, kurš atļāva izmantot savu dīķi, lai ,,nelauztu,, pagasta svētku tradīciju, ,,makšķerēšanu’’. Šogad makšķernieku pulciņš bija krietni lielāks kā citus gadus. Lielā loma titulu vēlējās iegūt gan lieli, gan mazi makšķernieki.

Kad veiklākais makšķernieks, lielākās, mazākās zivs īpašnieks tika noskaidrots un noķertās zivtiņas palaistas brīvībā pagasta dīķī, sākās jautrās atrakcijas lieliem un maziem svētku dalībniekiem.
Sakām paldies stafešu sarūpētājām Ainai un Jolantai. Tās bija ne tikai interesantas, bet pa spēkam jebkuram dalībniekam. Svētku dalībnieku vārdā paldies biedrības ,,Ritten’’ meitenēm par sarūpētajām garšīgajām, sātīgajām pusdienām un salātu konkursa dalībniekiem par dažādiem salātiem. Visas dienas garumā bērnus priecēja milzīgā piepūšamā atrakcija no Daugavpils. Paldies mazajām dejotājām, kas sniedza savus priekšnesumus makšķerniekiem un pagasta balvas ieguvējiem.

Dienas noslēgumā pagasta iedzīvotājiem un ciemiņiem bija iespēja noskatīties grupas ,,Tikai tā’’ no Aizkraukles burvīgo dziedājumu. Pēc koncerta tika pasniegtas medaļas un balvas veiklākajiem, stiprākajiem un atraktīvākajiem dalībniekiem un izteiktas pateicības svētku atbalstītājiem J. Budrim, U. Briedim, L. Guoģim, J. Strumskim, D. Tučam, V. Levinskim, M. Levinskim, A. Aleksim.

Pagasta pārvaldes vārdā saku paldies organizētājiem un palīgiem par jauko svētku dienu, palīgiem . Pagasta tehniskajiem darbiniekiem par svētku noformējumu, laukumu sagatavošanu.

Rites pagasta pārvaldes vadītāja L.Bārdule

print