Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki “Satiksimies Viesītē”

Kā katru gadu, arī šogad augusta sākums Viesītē tika aizvadīts svētku noskaņā. 2.augustā Viesītes muzeja “Sēlija” parka teritorijā norisinājās ikgadējie Mazā Bānīša svētki, kas pulcēja bijušos dzelzceļniekus un interesentus baudīt koncertu, darboties aktivitātēs un dalīties kopīgās atmiņās.

Savukārt, 3. augustā, Viesītes 91.dzimšanas dienā, jau no paša rīta, pilsētas iedzīvotājus modināja Viesītes pūtēju orķestris. Kad visi viesītieši pamodināti, ikviens interesents varēja iepirkties Viesītes īpašajā svētku tirgū «Radītprieks», kur savus darinājumus un gardumus piedāvāja amatnieki, mājražotāji, stādu audzētāji un citi. Sportiskākajiem iedzīvotājiem un viesiem no plkst. 10:00 bija iespēja pārbaudīt savu spēku sporta sacensībās volejbolā un strītbolā. Šogad par godalgotām vietām cīnījās 12 vīriešu komandas un 5 sieviešu komandas volejbola disciplīnā, bet strītbolā – 8 komandas.

Kamēr citi sporto, tikmēr mazākie Viesītes iedzīvotāji un viesi varēja apmeklēt muzeja «Sēlija» parku, kas svētku laikā pārvērtās par bērnu pasauli. Kopā ar “Pasaku nama” tēliem un Viesītes Baptistu draudzi ikviens varēja darboties dažādās aktivitātēs, iesaistīties radošajās darbnīcās, mēģināt uzpūst vislielāko burbuli, apmeklēt piepūšamās atrakcijas. Savukārt, no plkst.  12:00 – 14:00 norisinājās Viesītes baptistu draudzes rīkotā akcija “Skolas soma”, kas sniedza iespēju novada bērniem saņemt skolas somas, kas piepildītas ar skolai vajadzīgām lietām. Sadarbojoties ar Simonu Jeluškinu no Sunākstes, pilsētas svētkos bija iespēja ikvienam izjāt ar diviem gracioziem un sapucētiem zirgiem.

Tāpat arī pilsētas svētku dienā norisinājās projekta “Radošās rezidences Viesītē” Nr.2018/AL24/4/A019.22.05/1. atklāšanas pasākums “Pa fotogrāfa BUCLERA pēdām”. Tā laikā iedzīvotājiem bija iespēja iepazīties ar projekta mērķi, turpmākajām aktivitātēm un aplūkot projektā paveikto. Atklāšanas pasākuma īpašie viesi bija fotogrāfi, kuri projektā izveidotās telpas svētku laikā apdzīvoja. Pasākums notika neformālā gaisotnē, kur fotogrāfi dalījās pieredzē un ar klātesošajiem apsprieda skaistākās vietas novadā, kuras būtu vērts iemūžināt fotogrāfijās.

Pēc sarunām un diskusijām ar fotogrāfiem jaunatklātajās radošajās rezidencēs, Viesītes Kultūras pils koncertzālē bija iespēja atslābināties un baudīt radošās apvienības «Teātris un ES» muzikālu anekdošu šo­vu «Briseles kāposti jeb Kur vēl ņemt naudu».

Svētku vakara daļu centrālajā laukumā ievadīja Dailes teātra aktieris Gundars Silakaktiņš, aicinot Viesītes novada priekšsēdētāju Alfonu Žuku atklāt pilsētas svētku svinīgo daļu ar oficiālo uzrunu un vēlējumiem. Pēc priekšsēdētāja apsveikuma pilsētas svētkos, tika pasniegti Viesītes Goda pilsoņa un Viesītes novada Goda pilsoņa pašvaldības apbalvojumi. Viesītes Goda pilsoņa apbalvojuma pasniegšana pilsētas svētkos ir ikgadēja tradīcija, tomēr šis gads ir īpašs, jo aprit 10 gadi, kā tika izveidots vienots novads. Par godu šim notikumam tika godināti un paldies vārdi teikti arī novada ļaudīm – pagasta pārstāvjiem. Viesītes Go­da pilsoņa nosaukums piešķirts novadpētniecei Ilmai Svilānei, bet Viesītes novada Goda pilsoņa nosaukums – Veltai Lācei, Edvīnam Kam­pem, Vilmai Kovnackai un Valdim Piekusam.

Pēc “Goda pilsoņa” balvu pasniegšanas, svētkos viesītiešus sveica arī patruļkuģa P07 “Viesīte” komanda, novēlot labus vārdus gan Viesītes pilsētai, gan pasakot paldies patruļkuģa P07 “Viesīte” krustmātei Dainai Vītolai.
Svētku koncerts turpinājās ar muzikāliem sveicieniem. Pilsētas viesus priecēja folkloras un seno cīņu kopa «Vilkači», pēc kā sekoja muzikāla programma “Mīlestības dziesmas”, kurā apvienojušies aktieris Artūrs Skrastiņš, aktiere Ilze Ķuzule – Skrastiņa, dziedātājs Marts Kristiāns Kalniņš un grupa «Putnu balle».

Vakarā ballīti iegrieza rock’n’roll grupa “Keksi”, latviešu roka grupa “Līvi” un DJ Elfs. Svētku kulminācijā pusnaktī bija krāšņs salūts.
Paldies Viesītes Kultūras pilij, muzejam “Sēlija”, Sēlijas sporta klubam, Viesītes Baptistu draudzei par atbalstu svētku organizēšanas procesā. Tāpat lielu paldies vēlamies teikt saimniecības pārzinim un viņa komandai par ieguldīto darbu gan pasākuma laikā, gan pirms tam. Liels paldies arī pārējiem iesaistītajiem svētku organizatoriem un visiem, visiem svētku apmeklētājiem! Jo tikai mēs kopā varam radīt lieliskus svētkus!

Sabiedrisko att. un Jaunatnes lietu speciāliste Dita Mažeika
FOTO: D. Mažeika

print