Viesītē aizvadīts piektais jauno grupu konkurss HOMESICK 2019

Pēc viena gada pārtraukuma, 28. aprīlī Viesītē atgriezās nu jau 5. Jauno grupu konkurss HOMESICK 2019. Konkursu rīko Viesītes jauniešu dome sadarbībā ar Viesītes Kultūras pili un Viesītes novada pašvaldību. Šogad konkurss pulcēja 6 jaunās grupas no visas Latvijas – Rūjienas, Ogres, Rīgas, Neretas, Gulbenes un Aizkraukles.

Konkursa rezultāti:

1. vieta –  Marlēna (Rīga)

2. vieta – Sekstets “Gandrīz oktāva” (Aizkraukle)

3. vieta – One too many (Nereta)

Skatītāju simpātija: Marlēna (Rīga)

Labākais autordarbs – sekstetam “Gandrīz oktāva”

Labākais solo ģitārists –  Raimonds Batura (Tikai Runājiet)

Labākais basģitārists – Vilhelms Balodis (Marlēna)

Labākā vokāliste – Samanta Cvetkova (One too many)

Labākais bundzinieks– Vladislavs Šmagris-Bondars (Higher State of Mind)

Īpašie šī gada žūrijas viesi bija Aldis Hofmanis, kurš ir pirmais grupas “Prāta Vētra” menedžeris, kā arī mūziķis no Madonas Intars Zommers.

Savukārt nemainīgi, jau piekto gadu, žūrijā mūziķu sniegumu vērtēja viens no Latvijas labākajiem bundziniekiem un Homesick konkursa “krusttēvs” Gundars Lintiņš. Bet jau ceturto gadu žūrijas krēslu ieņēma festivāla “Sinepes un Medus” un Madonas ģitāristu sesijas organizators Imants Pulkstenis.

Kā stāsta šī gada konkursa laureāti – grupa Marlēna: “Vispirms vēlamies teikt paldies par iespēju piedalīties jauno grupu konkursā Homesick 2019. Latvijā nemaz tik daudz nav šāda veida jauno grupu konkursu, tāpēc šādu pasākumu rīkošana ir īpaši atbalstāma. Šķiet, ka uz vienas rokas pirkstiem var saskaitīt, cik šādu pasākumu pagājušogad ir bijis (vismaz tādu, kuri pienācīgi reklamējās).” 

Par kvalitatīvu konkursa norisi rūpējās Viesītes jauniešu domes komanda – Alise Germane, Marta Kristiāna Kāršeniece, Elīna Liepiņa, Viesturs Zaļakmens, Kristaps Mols, Ilvija Aldiņa, Delfija Damiāna Balzere, Annija Estere Skvarnaviča, Anita Labonarska, Kate Katrīna Jaškova, Zanda Zaļakmene, Diāna Beļavska.  Jaunieši visas dienas garumā gan sagaidīja grupas, gan organizatoriski rūpējās par to, lai konkurss ritētu raiti un bez aizķeršanās. Šogad pasākumu vadīja komiķis Maksims Trivaškevičs.

Paldies jauniešu komandai, dalībniekiem, pasākuma vadītājam, žūrijai un Kultūras pils kolektīvam, bez kuriem konkurss nebūtu iespējams! Paldies Jolantai Kovnackai par Alīdas kafeju. Alitai Kuzņecovai par skaistajiem ziediem un KS “Poceri” par gardajām ābolu sulām.

Tiekamies nākamgad!

Konkursa organizatore:

Viesītes novada pašvaldības

Jaunatnes lietu spec. Dita Sala

FOTO: Evelīna Bantauska

print