Sveicam Adriānu ar panākumiem mākslā

Viesītes Mūzikas un mākslas skolas 6.klases audzēkne Adriāna Juškeviča (15 g.) aktīvi piedalās dažādās mākslas skolas aktivitātēs, konkursos, kas saistīti ar mākslu. Šogad meitene jau trešo gadu veiksmīgi startēja Jēkabpils BJC organizētajā mākslas nedēļā “Extreme sketching”, kas nu jau kļuvusi starptautiska un ieguva 1.vietu. Apsveicam!

Adriāna vairākkārt ir guvusi panākumus Valsts konkursos Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina izglītības programmu audzēkņiem , tiekot izvirzīta uz II kārtu Rēzeknes DMV. Šajā mācību gadā Valsts konkursa tēma bija dabas objekta izpēte. Adriānas pētniecības objekts I kārtā bija sarkanais sīpols. Senajā Ēģiptē sīpols bijis pat pielūgsmes objekts, kā mūžīgās dzīvības simbols  savas perfektās, apaļās formas dēļ . Adriāna: “Es kā Pērs Gints lobīju sīpolu, meklējot kodolu, bet tur tā nebija…” Izvēlētais dabas objekts tika veiksmīgi izpētīts – gan tā forma, gan krāsu nianses, gan “iekšiņa” un “āriņa”, gan izsmaržots un izgaršots. Pārsteigums – audzēkņiem, kuri nemīl sīpolus, ļoti garšoja pašu gatavoti sīpolu čipsi. Ziemas mēnešos gleznošanas klase regulāri smaržoja pēc sīpoliem, atbaidot visus baciļus.

Šogad Valsts konkursa II kārtā, kura 22.martā norisinājās Rēzeknes DMV, Adriāna, pētot piepi, ieguvusi Atzinību. Lepojamies! Paldies Adriānas mammai par atbalstu!

Meitenes mīļākā krāsa ir zaļa. Tā ir dzīvības krāsa….Šobrīd Adriāna strādā pie Sēlijas ainavas, kurā attēlots agrs pavasaris, dabas atmoda un tajā dominē dažādi zaļie toņi. Ar šo darbu Adriāna piedalīsies J. Pīgožņa Latvijas ainavu glezniecības konkursā.

Šogad Adriāna absolvēs Viesītes MMS , izstrādājot noslēguma darbu “Saulrietā” – gleznošanā, kas ir meitenes mīļākais priekšmets.

Savu talantu mākslā Adriāna izkops ,pēc 9.klases tālāk dodoties mācīties uz Rēzekni vai Daugavpili. Vēlam veiksmi, izdarot izvēles! Lai daudz radošu panākumu turpmāk!

Mākslas skolotāja Inga Kovaļevska        

Drukāt