Filmas un ceļojošās izstādes “Izgaismot Latviju” Viesītes pieturvieta

18. martā plkst. 13:00 aicinām ikvienu Viesītes novada iedzīvotāju apmeklēt Viesītes Kultūras pilī, kur, ar īpašu filmas seansu un tās veidotāju dalību, tiks atklāta ceļojošā izstāde “Izgaismot Latviju” Viesītes pieturvieta.

Izstādē un filmā apskatāmas fotogrāfijas no fonda “1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā. Kultūras notikums “Izgaismot Latviju” īstenots ar AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Eiropas Sociālā fonda un BlueOrange bankas atbalstu.

Ar kuratores Velgas Vītolas palīdzību tapušās tematiskās izstādes “Izgaismot Latviju” ietvaros ikvienam tās apmeklētājam būs iespēja noskatīties arī režisora Jāņa Rēdliha un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” studentu un mācībspēku kopīgi veidoto filmu – cilvēcīga sirsnīguma pilnu atskatu par ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai, kas, piedaloties tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, norisinājās 43 pašvaldību teritorijās Latvijas pierobežā un kulmināciju piedzīvoja Latvijas simtgades akcijas “Izgaismot Latviju” laikā pagājušā gada 21. jūnijā.

Akcijas laikā ikviens bija aicināts noiet vienu sev īpašu kilometru paša izvēlētā vietā par godu valsts simtgadei. Ekspedīciju gājienu rezultātā tika iezīmēts “1836 ceļš” – maršruts, kas ved apkārt mūsu valstij un ļauj iepazīt Latvijas krāšņo pierobežu un tās stāstus gluži kā Imanta Ziedoņa grāmatā “Leišmalīte”.

Izstāde “Izgaismot Latviju” Viesītē būs apskatāma no 18.marta līdz 28.martam darba dienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00.

28.martā plkst. 18:00 filmas papildus seanss Viesītes Kultūras pilī.

Filmā un izstādē apkopoti materiāli no fonda “1836” organizētajiem un Imanta Ziedoņa muzeja atbalstītajiem ekspedīciju gājieniem apkārt Latvijai vairāk nekā trīs gadu garumā.

“Kultūras notikums “Izgaismot Latviju” ir daļa no muzeja projekta “Imanta Ziedoņa muzejs ir ceļš” paredzētajām aktivitātēm, kas realizēts ar AS “Attīstības finanšu institūcija Altum” un Eiropas Sociālā fonda projekta NR 9.1.1.3/15/I/001 “Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” atbalstu. Granta līguma NR 234287/SU0000072.”

Vairāk informācijas:

Maija Jaunzeme

E: maija.jaunzeme@ziedonamuzejs.lv

M: 26199366

Drukāt