Rakstniecei Margaritai Stārastei 105

M.Stārastes darbos izvēlēta ilustrāciju stilistika – apaļas formas, dabas tematika, košo un silto krāsu palete, bērni pēc šīm ilustrācijām atpazīst autores darbus.Autores darbos katrs iegūst savu seju cilvēki un dzīvnieki, koki un augi, arī dabas parādības. Rakstnieces ilustrācijām un tekstiem ir raksturīga pozitīva un sirsnīga emocionālā intonācija.

Nozīmīga vieta latviešu bērnu literatūrā ir autores radītajam brīnišķīgajam pasaku tēlam Zīļukam, piparkūku vīriņam Kraukškītim, ka arī citiem tēliem.

Kopumā māksliniece ir ilustrējusi aptuveni 100 gan pašas, gan citu autoru sarakstītas grāmatas, viņas darbi tiek publicēti kopš 1942.gada un tie vēl joprojām ir populāri bērnu un jauniešu vidū.

Februārī –  Rites pagasta bibliotēkā arī ir apskatāma Margaritas Stārastes darbu izstāde. Izmantojot Stārastes darbus , pasakas, Viesītes vidusskolas izglītības programmas īstenošanas vietas – Rites pamatskolas 3-4.klases bērniem tika rīkota nodarbība. Kopīgi tika lasīts fragments no Stārastes Ziemas pasakas un tad bērniem bija jāsacer sava pasaka un jāuzzīmē ilustrācija pasakai. Paldies bērniem par atsaucību un radošumu!

Rites pagasta bibliotēkas vadītāja K.Verečinska

 

print