Notikusi 7.Ābolu balle Lonē

Ja tu dziesmu par ābelēm zini,
Ļauj, lai ābeļdārzs sirdī tev zied.
Maigo ziedlapu smaržīgā elpā
Vieglāk taku pret kalnu būs iet.

Ar šādām rindām tika atklāta 7.Ābolu balle, kura notika 24.novembrī Lones Tautas namā. Tas ir īpašs vakars, kurā satiekas ābolu audzētāji un viņu strādnieki pēc labi padarīta darba, jo raža ir zem jumta – noliktavās, bet domas un darbi nerimst, jo raža jārealizē, un tas esot grūtākais.

Mēs, projekta ietvaros, 2017. gadā izveidojām nomināciju ”Zelta ābele”, kuru pirmajā gadā par rezultātiem ieguva saimniecība ”Zīlāni”. Saimniecības ļaudis teica, ka raža 2018.gadā bijusi necerēti liela, iestādījuši jaunas ābeles, tās labi ieaugušas. Ar Dievpalīgu, un nominācija “Zelta Ābele” šogad tika nodota glabāšanai k.s. “Poceri”. Jāpiemin, ka nominācijai ”Gada uzņēmējs Zemgalē -2018″ Viesītes novada pašvaldība izvirzīja k.s. “Poceri” par labu 2018.gada rezultātu sasniegšanu, kā arī ilgdarbīgu ābolu audzēšanu.

Labus vārdus un pateicību par sadarbību teica lauku konsultante Irēna Butkus no LLIKC Jēkabpils. Tāpat arī sirsnīgus un uzmundrinošus vārdus teica Saukas pagasta pārvaldniece un Viesītes novada izpilddirektore Sanita Lūse.

Esam priecīgi, ka otrās simtgades pirmā balle ir 7.Ābolu balle ar pārsteidzoši lielu apmeklētāju skaitu dažādās paaudzēs. Mīļie jaunieši Jūs tik daudzi man uzdevāt jautājumu:“Vai  gaisma tiks izslēgta?” Atcerieties, ko es, Inta, Jums katram atbildēju? “Mums vajag vairāk gaismas sirdīs, gan dvēselēs un prātos. Jāiemācās parādīties, ieraudzīt vienam otru deju zālē skaidrām acīm, un apgaismojumā!”

Paldies burvīgajai vakara vadītājai Rudītei un grupai “”Laimīgs gadījums”” no Sunākstes. Paldies māksliniecei Ligitai par mājīgi skaisto zāles dekorējumu! Paldies saimniecībām par gardajiem āboliem! Paldies Donaseviču ģimenēm par skaisto, garšīgo svētku kūku!

Tiekamies 8.Ābolu ballē 2019.gada novembra nogalē!

Lones Tautas nama vadītāja Inta

Drukāt