Viesītes novada jaunietes piedalās Sēlijas novadu apmācībās par līderības, iniciatīvas un līdzdalības prasmju veicināšanu

No 8. – 9.augustam Raiņa muzejā “Tadenava” nosisinājās apmācības Sēlijas novadu jauniešiem „Līderis ārpus robežām”. Apmācības jau otro gadu organizēja Sēlijas novadu apvienības Jauniešu padome „SēJa” sadarbībā ar Jēkabpils novada pašvaldību. Apmācībās piedalījās  jaunieši no Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadiem. No Viesītes novada uz apmācībām devās trīs novada jaunietes.

Pirmajā apmācību dienā „Tadenavā” viesojās latviešu aktrise Anna Šteina, kura jauniešiem stāstīja par uzstāšanos publikas priekšā.Tāpat arī nodarbības saistītas ar līderību un līdzdalību jauniešiem vadīja izaugsmes trenere Ieva, kā arī Salas novada jaunatnes lietu speciāliste Elīna. Jaunieši lektoru vadībā apguva līderības prasmes, ieguva iedvesmu un aktīvi iesaistijās dažādās aktivitātēs un diskusijās. Savukārt, dienas otrajā pusē norisinājās diskusija ar līderiem. Uz sarunu bija uzaicināti 3 līderi no Jēkabpils novada, kuri stāstīja par sevi, savu profesionālo darbību, parto, kas viņuprāt ir līderis, kā arī iedvesmoja jauniešus iet uz savu mērķi. Tāpat jaunieši aktīvi uzdeva sev interesējošos jautājumus.

Dienas noslēgumā jaunieši pulcējās pie ugunskura, kur dalījās pieredzē  par dienas laikā apgūto un pieredzēto.

Apmācību otrā diena sākās ar “SēJas” vadīto rīta rosmi. Turpinājumā ar savu pieredzi dalījās  biedrības “Piedzīvojumu Gars” izaugsmes treneris Atis. Izaugsmes trenera vadībā jauniešiem bija iespēja saliedēties, pildot dažādas līderības, kā arī komandas aktivitātes. Par dalību apmācībās jaunieši saņēma sertifikātus.

Par apmācībām “Tadenavā” stāsta novada jauniete Zanda. “Patika nodarbības pie izaugsmes treneres Ievas un aktrises Annas Šteinas. Iemācijos lietas, kuras, visticamāk, noderēs turpmāk. Iemācījāmies komandas vadīšanas pamatus ar dažādiem praktiskiem un jautriem uzdevumiem pie “Piedzīvojuma Gars” izaugsmes trenera Ata.”

Kopumā šādas apmācības ir lielisks veids kā vasarā Sēlijas novada jauniešiem pavadīt 2 dienas, kurās iegūt ne tikai zināšanas, bet arī jaunus kontaktus un draugus. Liels paldies Jauniešu padomei “Sēja”, kā arī Jēkabpils novada pašvaldībai. Līdz nākamajam gadam!

Sabiedrisko att. un Jaunatnes lietu speciāliste Dita Sala

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other