Aizvadīti Viesītes pilsētas svētki “Viesītei – 90″

No 2. – 4.augustam tikai aizvadīta Viesītes pilsētas apaļā jubileja – Viesītes pilsētas svētki “Viesītei – 90”. Kā jau lielos svētkos pienākas, programma bija ļoti bagātīga ar virkni pasākumu, kuros varēja piedalīties ikviens interesants.

Svētku programma tika atklāta 2.augustā Viesītes katoļu baznīcā ar aizlūgumu veltītu pilsētai un visu notikumu veiksmīgai norisei. Dievkalpojuma muzikālajā daļā uzstājās Jauktais koris “Viesīte” ar koncertprogrammu “Ko vārdos nevar izteikt…”.

Savukārt, no 1. – 3.augustam ikvienam bija iespēja atbalstīt un just līdzi Sēlijas sporta skolas futbolistiem, kuri stājās pretī Ukrainas un Latvijas komandām Viesītes pilsētas 90 gadu un Sēlijas Sporta skolas 10 gadu jubilejas Starptautiskajā futbola turnīrā Viesītes stadionā. Šajā turnīrā Latvijas komandas piekāpās Ukrainas futbola komandām, ļaujot plūkt uzvaras laurus, bet apsolot revanšēties nākamajā turnīrā!

3.augustā, pēc futbola turnīra pēdējās spēles, viesītieši  tika aicināti uz velo-foto orientēšanās sacensībām “Pa Āža takām”. Savukārt jau plkst. 20:00 pie Viesītes Kultūras pils laukuma bija skatāma dienas kulminācija –  moto paraugdemonstrējumi no STUNTFIGHTERS. Plkst. 18.00 Lones estrādē notika Baltkrievijas viesu koncerts. “Paldies Viesītes novadam par iespēju piektdienas vakarā Lones estrādē baudīt Baltkrievu delegācijas kolektīva koncertu! Mums prieks, ka svinot svētkus Viesītē, katru gadu Lonē koncertu sniedz ciemiņi no citām valstīm. Paldies arī saviem ļaudīm, kuri atbalsta šādas tikšanās! Paldies Gundaram Malceniekam par medu, Marijai Kriškānei par sieto sieru, ar kuru mēs varējām pateikties dziedātājiem. Lai vieno mūs visus dziesma, svētki! Viesiem ļoti patika, pat ietērpa manas mazmeitas vainadziņos un gribēja foto!” par koncertu stāsta Lones Tautas nama vadītāja Inta Malceniece.

4.augustā, svētku kulminācijas dienā, jau no paša rīta, pilsētas iedzīvotājus modināja Viesītes pūtēju orķestris. Pēc viesītiešu pamodināšanas Zaļā tirgus laukumā pārdot un pirkt gribētāji tikās amatnieku un mājražotāju tirdziņā. Sākot no plkst. 12:00 Zaļā tirgus teritoriju ieskandināja ārzemju viesu no Baltkrievijas, Lietuvas un Polijas amatierkolektīvu dziesmas un dejas, ļaujot gan baudīt koncertu, gan pārdot un pirkt amatnieku izstrādājumus muzikālā gaisotnē.

Muzeja Sēlija teritorijā bērniem bija bezmaksas piepūšamās atrakcijas un dažādas radošas aktivitātes, kuras nodrošināja Viesītes Baptistu draudze. No plkst.  11:00 – 13:00 norisinājās Viesītes baptistu draudzes rīkotā akcija “Skolas soma”, kas sniedza iespēju novada bērniem saņemt skolas somas, kas piepildītas ar skolai vajadzīgām lietām.

Plkst. 11:00 ikviens interesents varēja apmeklēt BETSAFE spēkavīru čempionāta 6.posmu, kur sacentās desmit spēcīgi atlēti.  Sacensību laikā skatītājiem tika sniegta iespēja ne vien vērot spēkavīru cīņas, bet arī iejusties muskuļoto atlētu lomā. Drosmīgākie varēja izmēģināt dažus no spēka vingrinājumiem, pārliecinoties par savu spēju robežām. Skatītājiem, arī pašiem mazākajiem, notika konkursi, kuros varēja iegūt lieliskas čempionāta atbalstītāju sarūpētas balvas.

Kad spēcīgākais atlēts, kā arī savas spēka robežas tika noskaidrotas, Viesītes Kultūras pils koncertzālē bija iespēja atslābināties un baudīt izrādi pēc  A.Brigaderes lugas motīviem – komēdiju “LIELAIS LOMS” . Dzīves prieku un dullības garu varēja sajust kopā ar aktieriem: Arti Drozdovu, Romānu Bargo, Eviju Skulti, Voldemāru Šoriņu, Anci Kukuli u.c.

Tāpat arī pilsētas svētku dienā norisinājās projekta “Ilgtspējīgas, sociālas un aktīvas Viesītes un Rokišķu kopienas” Nr. LLI-295. atklāšanas pasākums. Tā laikā iedzīvotāji tika iepazīstināti ar projekta mērķi, turpmākajām aktivitātēm un veicamajiem uzdevumiem. Pasākuma izskaņā gaisā tika palaisti baloni kā simbols turpmākai sadarbībai starp Viesīti un Rokišķiem, kā arī veiksmīgai projekta norisei!

Plkst. 17:00, vakara vadītāja Kārļa Anitena un  Latvijas Kultūras koledžas studentu  Ivara Gātera un Ričarda Murāna vadībā, tika ieskandināta Viesītes Pilsētas svētku svinīgā daļa – lielkoncerts. Viesītes pilsētas svētku īpašo muzikālo sveicienu sniedza dziedātāja Ieva Kerēvica. Pēc muzikālā sveiciena sekoja apbalvojuma “Viesītes Goda pilsonis” pasniegšana. Šogad balva tika piešķirta pedagogam un  tautas deju kolektīvu vadītājam Andrim Kivleniekam. Pateicoties Andra Kivlenieka aktīvajai darbībai, dejotpriekam un profesionalitātei Viesītes deju kolektīvi ir plaši pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Stiprās deju tradīcijas un augstais mākslinieciskais līmenis nodrošina dejotāju konkurētspēju koncertos, festivālos un skatēs. Andra Kivlenieka vadītie Viesītes deju  kolektīvi ir piedalījušies 1990., 1993., 1998., 2003., 2008. un 2013. gada un arī 2018.gada Vispārējos Latviešu Dziesmu un deju svētkos. Jāpiebilst, ka Andris Kivlenieks ir devis nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts un savas dzimtās pilsētas Viesītes vārda nešana pasaulē, identitātes stiprināšanā un tradicionālās  kultūras vērtību popularizēšanā.

Pēc “Goda pilsoņa” balvas pasniegšanas, svētkos viesītiešus sveica arī sadraudzības pilsētu delegāciju pārstāvji no Čeladžas Polijā, Postavas Baltkrievijā, Židačevas Ukrainā un Rokiškiem Lietuvā. Tāpat svinīgi Viesītes novadam tika nodota “Tautas Saimes grāmata”, lai ļautu novadniekiem ierakstīt savu vēstījumu, novēlējumu, pārdomas Tautas Saimes grāmatā Latvijas valstij jubilejā! Sīkāku informāciju par grāmatas pieejamību skatīt: http://www.viesite.lv/?p=41591 .Pēc apsveikumiem muzikālus priekšnesumus sniedza pašdarbības kolektīvi no Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas un Viesītes.

Svētku koncerta turpinājumā uzstājās “Trīs Latvijas Tenori”  – Nauris Puntulis, Miervaldis Jenčs un Guntars Ruņģis, pēc kā sekoja Mārtiņa Brauna koncertprogramma “Dzied ar mani tautumeita”, kurā piedalījās komponists Mārtiņš Brauns, dziedātājas Ieva Sutugova un Zane Gudrā. Savukārt ar tumsas iestāšanos ikviens varēja griezties deju ritmā un dziedāt līdzi  koncertprogrammā “Par vasaru, puķēm un mīlestību”, kurā piedalījās aktieris Mārtiņš Egliens, dziedātāji Dainis Skutelis, Kristīna Zaharova, Andris Ērglis, Oranžo Meiteņu Trio, muzikālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, dejotājas Ievas Kemleres duets.

Vakarā ballīti iegrieza “Slavenais Jersikas orķestris”  un Dj Elfs. Svētku kulminācijā pusnaktī bija krāšņs salūts.

Paldies Viesītes Kultūras pilij, muzejam “Sēlija”,  Sēlijas sporta klubam, Viesītes Baptistu draudzei. Tāpat lielu paldies sakam brīvprātīgā darba veicējiem un pārējiem iesaistītajiem svētku organizatoriem un visiem, visiem svētku apmeklētājiem! Jo tikai mēs kopā varam radīt lieliskus svētkus!

Sabiedrisko att. un Jaunatnes lietu speciāliste Dita Sala

Foto: D. Sala, R.Orups, I.Malceniece

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other