Viesītes novads “Balttour 2018”

No 2. līdz 4. februārim Ķīpsalā notika 25. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2018”, kurā tradicionāli piedalījāmies arī mēs – Viesītes novada pārstāvji – kopā ar citiem Sēlijas pudura novadiem (Aknīstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas, Viesītes). Koši zaļais Zemgales Tūrisma stends patīkami piesaistīja apmeklētāju uzmanību, piedāvājot  tūrisma un atpūtas iespējas Zemgalē un arī Sēlijā, apceļojot Latviju.

Mūsu novadu pārstāvēja pieci dalībnieki: Jolanta Kovnacka, Sabīne Zupa, Ilma Svilāne, Rita Ratniece un Elvīra Murāne. Apmeklētāji labprāt nobaudīja jauno Jolantas veidoto kafeju “Viesīte”, interesējās par citām šīs savdabīgās kafijas šķirnēm, kas nu jau visā Latvijā daudziem kļuvusi iemīļota. Jolantas ģimenes ražotne laipni sagaida tūristu grupas, un ir iecienīts ceļotāju maršrutu objekts. Tāpat liela interese gadatirgū bija par Sabīnes piedāvājumu tūristiem, kas grib redzēt un sajust lauku vidi un tur mītošos mājdzīvniekus. Šis piedāvājums iepriecināja ģimenes ar bērniem, kas plāno nākošās vasaras ceļojumus.  Šoreiz novada amatniekus pārstāvēja Elkšņu pagasta rokdarbnieces, kam rokdarbi kļuvuši par viņu dzīves daļu. Arī Rita un Elvīra darina rotas un suvenīrus no pērlītēm, kur katrs darbiņš ar mīlestību radīts savam un citu priekam.

Piedalīšanās šādās izstādēs ir vērtīga iespēja sarunām ar potenciālajiem apmeklētājiem, jo īpaši tad, ja varam piedāvāt interesentiem rakstītu informāciju. Viesītes muzejs “Sēlija” izstādē aicināja apmeklēt Viesīti un mūsu muzeju, piedāvājot savu vizītkarti, bukletus par Viesīti, muzeju “Sēlija” un atjaunoto bukletu “Sēlija” ar kvalitatīvu un vērtīgu šī reģiona karti. Informācijas aktualizēšanai un visiem sagatavošanās darbiem Balttour gadatirgum lielu darbu ieguldījusi Viesītes TIP vadītāja Ligita Levinska – Drozdova.   Aizvadīts nopietns darba cēliens, jau ziemā gatavojoties jaunajai tūrisma sezonai, kas sāksies ar maiju. Šķietami klusajā ziemas laikā tūrisma informācijas punktā daudz darāmā. Nozīmīgi veidot ne tikai bukletus un citus informatīvos materiālus, bet arī uzturēt informācijas apriti internetā un būt ziņu sniedzējam Zemgales tūrisma koordinatoriem un apmeklētājiem. Vērtīgi piedalīties dažādos ar tūrisma nozari saistītos pasākumos, lai uzturētu Viesītes novada vārdu pazīstamu un atpazīstamu ar novadā ražoto, radīto un padarīto.

Šādi gadatirgi dod daudz labu ideju un ierosmju, kas gūstamas sarunās  un, apskatot citu stendu piedāvājumus. Lai gan muzejs neko neražo, tomēr ir vērts ar savu piedāvājumu censties ieinteresēt apmeklētājus un aicināt ceļotājus iegriezties Viesītē, apmeklēt mūsu novada kultūrvēsturiskās un atpūtas vietas, tikties ar novada cilvēkiem un baudīt viņu viesmīlību, kā arī piedalīties Viesītes novadā notiekošajos pasākumos. Tā kā šis gads mums iesācies Viesītes 90 un Latvijas 100 gadu zīmē, plānoti arī šīm jubilejām veltīti notikumi. Aicinām sekot informācijai Viesītes pašvaldības un muzeja “Sēlija” mājas lapās: www.viesite.lv un www.muzejsselija.lv.

 Ilma Svilāne, Viesītes muzeja “Sēlija” vadītāja

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other