Paldies novada ļaudīm par kopīgi paveiktajiem vērtīgajiem darbiem 2017. gadā

Gadumija ir domu un lietu sakārtošanas laiks, kurā mēs atskatāmies uz aizvadīto gadu, pārdomājam notikušo un izdarām secinājumus.

Šis gads gan man, gan Viesītes novadam ir bijis pārmaiņām un lieliem notikumiem bagāts. Pirmkārt, jūnija pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēta jaunā novada dome, un pateicoties Jūsu atbalstam man bija tas gods kļūt par jauno Viesītes novada domes priekšsēdētāju. Taču šis laiks kopš ievēlēšanas nebūt nav bijis viegls- pēc spēcīgajām un ilgstošajām lietavām augustā un septembrī vērsāmies Zemkopības ministrijā ar aicinājumu izsludināt ārkārtas situāciju mūsu novadā, diemžēl mūsu lūgums tika noraidīts. Otra smagākā cīņa, kas nebūt vēl nav galā, saistīta ar oktobra nogalē publicēto pētījumu par skolu tīkla optimizāciju. Viesītes vidusskola, pēc šā pētījuma autoru secinājuma, būtu jāpārveido par pamatskolu. Novembrī es pats personīgi devos tikties ar Izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, lai pārrunātu šo jautājumu un iesniegtu rakstisku protesta vēstule. Mēs nepieļausim skolas slēgšanu, jo pašvaldība ir skolas dibinātāja un tikai pašvaldība var lemt par skolas reorganizāciju.

2017. nav bijis tikai izaicinājumu gads, bet arī skaistiem un interesantiem notikumiem bagāts. Viesītes novada vārdu gada garumā Latvijas mērogā nesuši mūsu sportisti, Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, mācību olimpiāžu laureāti, uzņēmēji un citi aktīvisti. Ievērības cienīgs un iespaidīgs ir fakts, ka 2017.gadā par mūsu novadu izdotas piecas jaunas grāmatas un nodibināta jauna sabiedriska organizācija “Stendera Biedrība”. Šajā gadā nosvinētas arī nozīmīgas jubilejas- pie mums vasarā tika atzīmēti 5. Tautas mākslas svētki “Sēlija Rotā”, Viesītes novada pašvaldības informatīvais izdevums “Viesītes Vēstis” svinēja savu 15 gadu pastāvēšanas jubileju, SIA “Viesītes veselības un sociālās aprūpes centrs”- 20 gadu jubileju, bet Viesītes Kristīnes aptiekas ēka šoruden atzīmēja 130 ēkas pastāvēšanas gadus, kas to padara par vienu no vecākajām aptiekām Latvijā.

Arī  Jaunais 2018.gads ieies svinību zīmē- pirmkārt, simtgadi svinēs mūsu valsts, otrkārt, 2018.gada 7.februārī deviņdesmit gadi atzīmēs Viesītes pilsēta un, treškārt, Sēlija kā kultūrvēsturisks Latvijas reģions svinēs 810. jubileju.

Par godu simtgadei ir izveidots īpašs dāvanu komplekts, lai sveiktu katru simtgadē dzimušo novadnieku. Un Lāčplēša dienā par godu Viesītes novada Lāčplēša ordeņa kavalieriem tiks atklāta piemiņas stēla.

2018.gadā tiks realizēti vairāki nozīmīgi projekti: turpināsies esošās arodskolas ēkas pārbūve ar funkcijas maiņu Sporta skolas un Veselības un sociālās aprūpes centra vajadzībām, tiks pabeigta ceļa ”Jaunkančuki- Priede- Ikšķiles” rekonstrukcija; un  labiekārtoti bērnu laukumi Viesītē un Elkšņos.

Paldies novada ļaudīm par kopīgi paveiktajiem vērtīgajiem darbiem 2017. gadā! Lai nākamajā gadā nezūd apņēmība paveikt lielus un mazus darbus, enerģija īstenot pārdrošākās ieceres un dzīvesprieks!

Es vēlu, lai jums pietiek spēka mīlestībai, laika un uzmanības saviem tuviniekiem un draugiem. Gadu mijas gaišumu un kopības sajūtu ņemsim līdzi Jaunajā gadā un dāvāsim to cits citam ikdienā.

Paldies par 2017.gadu un lai mums visiem izcils 2018.gads!

Viesītes novada domes priekšsēdētājs

 Alfons Žuks

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other