Sveicam Petru un Leonoru Daumes 60 gadu kāzu jubilejā

30. novembrī 60.gadu kāzu jubileju atzīmēja Petrs un Leonora Daumes no Rites pagasta.

Abiem dzimtas saknes meklējamas Lietuvā. Petrs līdz pat otrajai klasei skolā mācījies Pandeļu rajona Taiņonē, Lietuvā. Petra tēvs strādājis pie saimnieka, vedis graudus, bet māte bijusi mājsaimniece. Viņai paticis aust uz stellēm. Tēvu nošāvuši bandīti, bet Petra mamma un vecākā māsa vēlāk pārcēlušās dzīvot uz Krieviju. Petrs uz Latviju, sākotnēji Ērberģi, bija atnācis pēc  armijas un strādājis kolhozā par strādnieku.

Leonora nāk no Mazzalves, bet viņas vecāku saknes arī meklējamas Lietuvā. Leonorai ir divas māsas un brālis, mamma strādājusi par audēju, tēvs bijis seglinieks. Leonora Mazzalvē  beigusi četras klases, strādājusi par slaucēju kolhozā.

Petrs un Leonora pirmo reizi satikās nejauši uz ceļa. Leonora nākusi  no fermas, kad ieraudzījusi pretī braucam divus velosipēdistus. Tas bijis Petrs un viņa draugs. Abi jautājuši pēc Karpuškas. ‘Karpuška’ bija Leonoras tēva uzvārds un tajā laikā arī viņas. Leonora teikusi puišiem: “Es esmu Karpuška!”. Puiši gan bija domājuši seglinieku Karpušku… Tā nu Leonora šos aizvedusi pie tēva. Pēc šīs tikšanās reizes Petrs aizvien biežāk sācis braukt ciemos, abi sākuši satikties. Sākotnēji randiņos runājuši pa pusei latviski, pa pusei lietuviski. Pēc gada Mazzalvē sarakstījušies.  Vēl pēc diviem gadiem piedzimusi meita Inta. Ap to laiku arī saņemta vēstule no Petra mammas- abas ar māsu aicinājušas ciemos un pārcelties pie sevis uz Krieviju.  Vēl pēc gada Daumes pārdevuši visu, kas bijis un aizbraukuši uz Kirovas rajona Slobocku. Tomēr kaut kā svešajā zemē nav izdevies iedzīvoties un gribējies atpakaļ uz Latviju. Tad nu visu, kas pieder atkal pārdevuši, pārcēlušies uz Riti un sākuši dzīvi no jauna. Leonora strādājusi Zariņu fermā un Rites skolā par apkopēju, bet Petrs- klētī. Abi pašmācības ceļā bija iemācījušie spēlēt akordeonu un piepelnījušies spēlējot un dziedot kāzās.  Arī šodien, viesojoties pie Daumēm, Leonora mums nospēlēja vienu jestru gabalu un viņu mīlulis, suņuks Diksis braši dziedāja līdzi!

Abu meita Inta nu jau 15 gadus kā dzīvo un strādā Spānijā. Viņai ir divas meitas un trīs mazbērni- visi puikas! Intas jaunākā  meita ar dēlu arī dzīvo Spānijā, bet vecākā ar ģimeni Rīgā.

Daumju pāra brīvā laika hobiji ir TV skatīšanās. Leonorai ļoti patīk tamborēt un adīt un mājās gandrīz visas mēbeles ir ar košiem un krāsainiem pašas radītiem pārsegiem. Daumju mājās dzīvo arī divi runči un mājas mīlulis, suns Diksis- viņš saimniekiem palīdz ienest malku un braši dzied līdzi akordeonam! Pāris ir ar dzīvi apmierināts- ir labi, atsaucīgi kaimiņi, autoveikals piebrauc pie pašas mājas, un ar pensiju pietiek un vēl pāri paliek!

Sirsnīgi sveicam Daumju pāri Dimanta kāzu jubilejā! Novēlam labu veselību un saglabāt tikpat  lielu dzīvesprieku un optimismu!

Jaunatnes lietu un sabiedrisko att. spec. Austra Niķe

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other