Mazi brīnumiņi Evijas Gulbes grāmatās

Kā tika informēts “Viesītes Novada Vēstīs”, 24. novembrī pie mums, Viesītē, vajadzēja viesoties bērnu rakstniecei Evijai Gulbei. Diemžēl īsi pirms paredzētā datuma sekoja atteikums, bet arī reizē cerīgs solījums šo tikšanos pārcelt uz nākošo gadu. Mēs, bibliotēkas darbinieces, esam apņēmības pilnas sazināties ar rakstnieci un gaidīt tikšanos.

Šajā datumā Viesītes vidusskolas mazās skoliņas 1. a un b klases skolēni un audzinātājas N. Ribicka un E. Kalnieša vismaz “neklātienē” gribēja iepazīties ar šo rakstnieci. Bērniem tika sagatavota prezentācija un stāstījums par autores dzīvi, viņas darbu, hobijiem un aizraušanos. Interesants ir fakts, ka rakstniece daudzus gadus bijusi skolotāja, kas mācījusi latviešu valodu un literatūru, bet tagad jau divus gadus strādā radio SWH rīta raidījumā Rīta svīta ar pseidonīmu Juta Rasmusena jeb Juta Jazz.

Tāpat viņa nav aizmirsusi arī par rakstīšanu, savām sešām jau izdotajām grāmatām nupat pievienojot septīto. Popularitāti ieguvusi ar savu pirmo grāmatiņu par žurkulēniem Koko un Riko. Tai pamatā ir pasaciņas par žurciņām, ko viņa stāstījusi savām meitām, bet, izdotas grāmatā, tās iepatikušās arī citiem Latvijas bērniem, kas gaida aizvien jaunus Koko un Riko piedzīvojumus. Tagad tie ir lasāmi jau trīs grāmatās.

Pasākuma gaitā bibliotekāre skolēniem stāstīja par autores grāmatiņām un lasīja fragmentus no tām. Stāstot par žurkulēniem Koko un Riko, atklājās, ka bērni ir gatavojušies gaidāmajam pasākumam ar rakstnieci un čakli lasījuši šīs grāmatas, daudz ko interesantu un aizraujošu no žurku zēnu dzīves varēja pastāstīt arī paši. Tā kā visas autores grāmatas ir skaisti noformētas, bērniem tika pastāstīts arī par divām māksliniecēm, kas zīmē ilustrācijas E. Gulbes grāmatām.

Bibliotēkas sagatavotā grāmatu izstāde tika izvietota klasē, lai bērni ar tām varētu iepazīties pamatīgāk. Tāpat viņi saņēma uzdevumu arī pašiem kļūt par dzejniekiem un māksliniekiem (E. Gulbe bērniem raksta arī dzejoļus) un katram par savu vārdu uzrakstīt īsu dzejolīti, un to glīti noformēt, lai varētu izveidot kopīgu grāmatiņu.

Labu veiksmi bērniem!

Viesītes vidusskolas bibliotekāre G. Plēsuma

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other