Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākums Viesītes bibliotēkā

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa – tas ir projekts, kas Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs risinās kopš 1997. gada. Šī projekta galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Ziemeļvalstīs šo projektu administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā Nedēļas rīkotāji ir Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar biedrību “Norden” un Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Gada vistumšākajā laikā bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Katru gadu tiek izvēlēta tēma. Dažu iepriekšējo gadu tēmas: 2011. gadā – Humors Ziemeļos; 2012. gadā – Dažādība Ziemeļos; 2013. gadā – Ziema Ziemeļos; 2014. gadā – Troļļi Ziemeļos, 2015. gadā –Draudzība Ziemeļos; 2016. gadā – Nākotne Ziemeļvalstīs. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma bija Ziemeļu salas.

Šogad Nedēļa notika no 13. līdz 19. novembrim un pirmdiena, 13. novembris, bija lielā lasīšanas diena. Tas ir kaut kas unikāls – viena fragmenta kopā lasīšana dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās. Kopīgā lasīšana šogad notika Ālandu salu 34 bibliotēkās, Dānijā – 272 bibliotēkās, Farēru salās – 15 bibliotēkās, Grenlandē – 5 bibliotēkās, Igaunijā – 134 bibliotēkās, Islandē – 60 bibliotēkās, Latvijā – 352 bibliotēkās, Lietuvā – 576 bibliotēkās, Norvēģijā – 257 bibliotēkās, Somijā – 145 bibliotēkās, Zviedrijā – 376 bibliotēkās, arī Baltkrievijā – 16 bibliotēkās un vēl sešās citu valstu bibliotēkās.

Mūsu bibliotēkā šajā kopīgajā lasīšanā piedalījās Viesītes vidusskolas 5. b klase kopā ar savu latviešu valodas un literatūras skolotāju Ivetu Daņiļeviču. Lasīts tika fragments no Zviedrijā dzīvojošās somu rakstnieces Marijas Turtšaninovas grāmatas “Marēsi”. Jāpiebilst, ka Somija šogad svin savu 100 gadu jubileju. Lai to atzīmētu, Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas laikā tika iepazīta somu literatūra.

I. Jančevska

I. Jodgudes foto

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other