Viesītē viesojas Amerikas latvietis, filmu režisors Holivudā Tom Davies

15.novembra pēcpusdienā Viesītes Kultūras pils Kino zālē viesojās Amerikas latvietis, filmu režisors Holivudā Tom Davies.

Vieslekcijā Toms stāstīja par to kā sapratis, ka vēlas kļūt par filmu režisoru, kāds bijis ceļš līdz Holivudai, par savu dzīvi un ikdienu Amerikā un, protams, par režisora ikdienu, filmēšanas aizkulisēm un projektiem pie kuriem šobrīd tiek strādāts. Lekcijas laikā uz lielā ekrāna Toms rādīja nelielus video par saviem projektiem un stāstīja par filmēšanas gaitu un niansēm, kas parastam skatītājam citādi paslīdētu garām nemanāmas, kā piemēram, kaušanās ainu visi skaņu efekti tiek pielikti klāt pēc tam ar datorprogrammas palīdzību;  un viss uzfilmētais materiāls, lai labāk izskatītos, montējot tiek pārkrāsots spilgtāks… un šādu nianšu ir ļoti daudz!

Toms iedvesmoja jauniešus noticēt sev un iedrošināja tiekties pēc saviem sapņiem, lai cik neprātīgi un nereāli tie šobrīd šķistu.

Arī mums izdevās pārsteigt Tomu. Viesītes Kultūras pils direktore Raisa Vasiļjeva bija viņam sarūpējusi īpašu ekskursiju pa kino zāles aizkulisēm, kurā glabājas vēl funkcionālā kārtībā esoša senā video lenšu projicēšanas tehnika. Ar tās palīdzību uz lielā ekrāna tika nodemonstrēta filmiņa “Melioratora vēstule”, kurā redzams atpūtas komplekss “Pērlīte” padomju laikos.

Paldies Tom Davies par atsaucību un entuziasmu,piekrītot apciemot Viesītes novadu!

Pasākumu organizēja Viesītes Jauniešu dome.

Jaunatnes lietu un sabiedrisko att. spec. Austra Niķe

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other