Lāčplēša dienas lāpu gājiens

Viesītes novada iedzīvotāji 11.novembra vakarā bija aicināti vienoties lāpu gājienā no Viesītes Kultūras pils līdz piemineklim Viesītes atbrīvotājiem. Pie pieminekļa sanākušie iededza svecītes un atstāja degošās lāpas. Gājienā piedalījās novada domes pārstāvji, jaunsargi un pilsētas iedzīvotāji. Īpaša pateicība par aktīvu darbu jaunsardzē tika izteikta četriem jaunsargiem- Annijai Liepiņai, Kristapam Moļam, Kristapam Melderim, Alisei Germanei.

Arī Viesītes novada pagastos aizdegtas svecītes un pieminēti kritušie.

Lāčplēša diena ir kopš 1920. gada 11. novembra rīkota Lāčplēša Kara ordeņa svētku un pasniegšanas diena, kas vēlāk kļuvusi par visu Latvijas brīvības cīņās kritušo varoņu piemiņas dienu.

Viesītes kauja norisinājās 1919.gada 14.oktobrī starp bermontiešiem no vienas puses un Latvijas armijas 3.Jelgavas kājnieku pulka vienībām un Viesītes aizsargu nodaļu no otras puses. Šajā dienā bermontieši uzbruka Latvijas armijas 3.Jelgavas pulka vienībām un Viesītes komandanta komandai, taču bija spiesti atkāpties. Uzvaras rezultātā tika apturēta bermontiešu vienību virzīšanās Augškurzemē un Latgales virzienā.

Jaunatnes lietu un sabiedrisko att. speciāliste A. Niķe

Foto: Eiva Krista Dronka

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other