Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstādes atklāšana Paula Stradiņa skolā

6.oktobra pēcpusdienā tika atklāta neretietes Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstāde “Visapkārt rakstu raksti,/Vidū savu sirdi liku”.

Rokdarbniece jau agrā bērnībā iepazinusies ar adīšanu, tamborēšanu, aušanu. Izstādes autore stāsta, ka prasme meistarot darbus, kas prasa rūpīgumu, roku veiklību un izdomu, bija likumsakarīga, jo ar rokdarbiem viņas dzimtā nodarbojās visas ģimenes sievietes – gan vecvecmamma, gan vecmamma, gan mamma. Mirdza atceras: “Klabēja stelles, zibēja adāmadatas, un tamboradata meta savus līkločus. Mans pirmais darbs, ko atceros, bija uz zaļa auduma gabala ķēžu dūrienā dažādu krāsu diegiem uzšūta svītriņa pie svītriņas.” Līdz ar pirmajiem soļiem rokdarbu pulciņā darbmācības skolotājas vadībā rokdarbu prasme un vēlme radoši darboties saglabājusies līdz pat šai dienai.

Kopš 2000. gada rokdarbniece piedalās dažādos projektos, kas saistīti ar aušanu. Pirmā personālizstāde bijusi 2016. gada jūlijā Jaunjelgavā. 2016. gada rudenī nelielu daļu rokdarbu interesenti varēja aplūkot Neretas centrālās bibliotēkas organizētajā izstādē, kā arī Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”. Daudzi rokdarbi aizceļojuši uz dažādām vietām Latvijā, kā arī uz ārzemēm – Itāliju, Vāciju, Angliju, Ukrainu un Īriju. Trīs gadus Mirdza ar saviem darbiem piedalās arī Zemgales novada stendā “Riga Food”.

Šajā izstādē skatāmi pēdējo trīs gadu darbi. Uzaustie dažādu veidu Neretas novada brunči jau nonākuši to nēsātāju īpašumā. Tuvojoties Latvijas simtgadei, palielinājies pieprasījums pēc tautiskajiem brunčiem.

Izstāde skatāma līdz 30. novembrim muzeja darba laikā no otrdienas līdz sestdienai (10.00-17.00).

Izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem speciāliste Ligita Levinska-Drozdova

Foto: Ligita Levinska-Drozdova un Ilma Svilāne

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other