Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstādes anotācija

Mirdzas Brūniņas rokdarbu izstāde skatāma līdz 30. novembrim Paula Stradiņa skolas kamīnzālē.

Auga man gari lini,

Mirka balti ezerā;

Rībēt rīb man aužot,

Skan vālīte velējot.

Esmu dzimusi gleznainajā Jāņa Jaunsudrabiņa dzimtenē – Neretā. Mācījos Neretas baltajā skolā. Jau agrā bērnībā iepazinos ar adīšanu, tamborēšanu, aušanu. Mūsu dzimtā ar rokdarbiem nodarbojās visi – vecvecmamma, vecmamma un māte. Klabēja stelles, zibēja adāmadatas, un tamboradata meta savus līkločus. Mans pirmais darbs, ko atceros, bija uz zaļa auduma gabala ķēžu dūrienā dažādu krāsu diegiem uzšūta svītriņa pie svītriņas.

Skolā darbojos rokdarbu pulciņā, jo gribēju iemācīties aust. Darbmācības skolotāja mani ievadīja aušanas mākā, un tā man reizē ar tamborēšanu un adīšanu iet līdzi jau daudzus gadus.

Kopš 2000. gada piedalos dažādos projektos, kas saistīti ar aušanu, organizēju pati aušanas apmācības projektus un arī mācos.

 Lielākie projekti:

2006.gadā – „Lauku iedzīvotāju – mājamatnieku apmācības un konsultācijas komercdarbības veicināšanai”;

2010.gadā – „Tradicionālo prasmju skola 2010 Augšzemes novada tautas tērpa brunču aušanā Neretā”.

Piedalos dažādās izstādēs Neretas novadā, Rīgā un tagad arī Viesītes novadā.  Jau trīs gadus ar saviem darbiem esmu Zemgales novada stendā starptautiskajā izstādē „Riga Food”.

Mani rokdarbi aizceļojuši uz daudzām vietām Latvijā, kā arī uz Itāliju, Vāciju, Angliju, Ukrainu un Īriju.

2016.gada jūlijā Jaunjelgavas kultūras namā pasākuma „Magdalēnas svētki Fridrihštatē” ietvaros tika atvērta mana pirmā personālizstāde, savukārt rudenī manu darbu izstādi varēja skatīt Neretas bibliotēkā un Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā “Riekstiņi”.

Šajā izstādē skatāmi pēdējo trīs gadu darbi. Uzaustie dažādu veidu Neretas novada brunči jau nonākuši to nēsātāju īpašumā.

Mirdza Brūniņa ( ex. Strautiņa)

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other