Uz Grāmatu svētkiem un bibliotēkas atklāšanu Variešos

Viena no mūsu novada bibliotēku sadarbības formām ir kopīgi organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī dažādu profesionālo pasākumu apmeklējumi. Šoruden par šādu kopīgu aktivitāti mums izvērtās Krustpils novada Grāmatu svētku apmeklējums Variešos 22. septembrī, kur savus atklāšanas svētkus piedzīvoja jaunā Variešu bibliotēka.

Domāju, ka šajos laikos, kad ekonomiskā ziņā neklājas viegli, par samērā unikālu var uzskatīt faktu, ka tiek atvērta jauna bibliotēka. Pareizāk gan būtu teikt, ka Variešu pagastā ir notikusi bibliotēku reorganizācija – pagasta centrā ir atvērta jauna – Variešu – bibliotēka, bet jau esošās Medņu un Antūžu bibliotēkas pārveidotas par ārējās apkalpošanas punktiem, kas apkalpo lasītājus divas reizes nedēļā. Manuprāt, apsveicama ir ideja bibliotēkas atklāšanu apvienot ar novada Grāmatu svētkiem, kas radīja svētku sajūtu ne tikai pašiem bibliotekāriem, bet arī plašam lasītāju lokam.

Svētku atklāšana notika Variešu bibliotēkā, bet jau pavisam drīz varējām baudīt plašu svētku programmu pieaugušajiem un bērniem Variešu kultūras namā un Variešu sākumskolā. Patīkami, ka šie Grāmatu svētki iztika bez politiskām diskusijām. Interesenti varēja tikties ar grāmatas “Krustpils hronikas” autoru Spodri Bērziņu, ieklausīties profesores, farmācijas doktores Vijas Eniņas padomos sarunā par ārstniecības augiem, kā arī tikties ar rakstnieci, publicisti Daci Judinu un komponistu, dzejnieku Artūru Nīmani. Paši mazākie svētku apmeklētāji rītu pavadīja kopā ar Pepiju un meklēja pasaku tēlus kopā ar mākslinieci Jolantu Ābeli. Sarunā ar mākslinieci Ilzi Dambi bērni un jaunieši noskaidroja, kā top ilustrācijas grāmatām, un būvēja papīra pilsētu, vēroja Zemessargu paraugdemonstrējumus, iepazina hennas zīmējumu mākslu un izbaudīja frizieru radošās darbnīcas pārsteigumus. Svētku dalībniekiem visas dienas garumā bija iespēja apskatīt izstādi “Variešu pagasts laiku lokos” Variešu bibliotēkā, bet pusdienās visus kopā pulcēja rudenīgi gardā svētku zupa.

Svētki noslēdzās ar iluzionistu šovu kultūras namā un balvu izlozi, kurā varēja piedalīties ikviens, kurš, ierodoties uz svētkiem, saņēma pasākumu kartīti un apmeklēja vismaz trīs pasākumus.

Viesītes bibliotēkas vadītāja L. Griškena

Griškenas, K. Verečinskas foto

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other