Par jauno Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētāju ievēlēts Gints Kaminskis

18. augustā Alūksnē aizritēja Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 28. kongress, kurā tika ievēlēts jauns priekšsēdētājs- Auces novada domes priekšsēdētājs Gints Kaminskis, piedalījās valsts augstākās amatpersonas, tika apstiprinātas piecas jaunas rezolūcijas, kā arī debatēti vairāki pašvaldībām aktuāli jautājumi un sveikti ilggadējie pašvaldību vadītāji. Šī kongresa moto bija: “Esiet kopā, un būsiet stipri!”

LPS priekšsēža amatam līdz kongresam tika izvirzīti vairāki kandidāti, tomēr tikai Gints Kaminskis piekrita kandidēt. LPS līdzšinējais priekšsēdis Andris Jaunsleinis par savu aiziešanu paziņoja pirms gada. Viņš LPS vadīja 23 gadus.

LPS jaunais priekšsēdis tika ievēlēts aizklātā balsošanā ar balsu vairākumu, vienbalsīgi.

“Mana prioritāte bija un būs stipra pašvaldību interešu pārstāvniecība, ieklausoties visu viedoklī, neizceļot kādas vienas grupas intereses. Latvijas Pašvaldību savienības stiprā puse vienmēr ir bijusi kompromisa meklēšana, tāpēc atrast zelta vidusceļu ir prioritāte joprojām. Pašvaldību savdabība ir to pamats attīstībai,” uzskata G. Kaminskis.

Gints Kaminskis ir Auces pilsētas, novada pašvaldības deputāts un domes priekšsēdētājs kopš 2001. gada. LPS priekšsēža Andra Jaunsleiņa vietnieks, kas pārstāv novadus un novadu apvienības vadītājs kopš 2013. gada. Jaunais LPS priekšsēdis ir arī Eiropas Savienības Reģionu komitejas loceklis un Latvijas delegācijas vadītāja vietnieks.

28. LPS kongresa ietvaros tika sveikti ilggadējie pašvaldību vadītāji, kuri šogad pašvaldību vēlēšanās vairs nestartēja. Apbalvojumu saņēma arī Viesītes novada ilggadējais mērs Jānis Dimitrijevs.

Jaunatnes lietu un sabiedrisko att. spec. Austra Niķe

 

Jaunais LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other