Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvju tikšanās ar Viesītes novada domes priekšsēdētāju Alfonu Žuku

10.augustā Viesītes novada domē iepazīšanās vizītē pie jaunievēlētā Viesītes novada domes priekšsēdētāja Alfona Žuka bija ieradies Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis, LPS ģenerālsekretāre Mudīte Priede un Padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Jana Bunkus.

Tikšanās laikā LPS vadība tika iepazīstināta ar Viesītes novada aktualitātēm- plāniem par plašāka un mūsdienīgāka sociālās aprūpes centra izveidi, elektroniskās lietvedības sistēmas ieviešanas gaitu pašvaldībā, komunālajiem jautājumiem  un aktualitātēm izglītības sistēmā. LPS priekšsēdētājs A. Jaunsleinis uzsvēra Sēlijas sporta skolas un Viesītes Mūzikas un mākslas skolas labo praksi. Abas skolas ir izveidojušas vairākas filiāles arī kaimiņu novados un attīstība turpinās. No šī gada septembra Viesītes Mūzikas un mākslas skola atvērs divas jaunas filiāles Neretā un Mazzalvē. Viesītes novada domes priekšsēdētājs A. Žuks informēja LPS pārstāvjus, ka, sākot no septembra,  pašvaldība nodrošinās brīvpusdienas visiem skolēniem  no 1. līdz 9. klasei, ieskaitot. Tāpat pašvaldība jau trešo gadu daļēji apmaksā iespēju 11.klases skolēniem iegūt autovadītāja apliecību.

Abas puses pārrunāja arī aktuālos nacionālā līmeņa jautājumus par gaidāmajām nodokļu sistēmas izmaiņām, minimālās algas celšanas ietekmi uz pašvaldību budžetiem un sadarbības iespējām un formātiem LPS un pašvaldību starpā.

Sabiedrisko att. un Jaunatnes lietu speciāliste Austra Niķe

Drukāt