Viesītes vidusskolas komanda atgriezusies no fizikas konkursā nopelnītās atpūtas vasaras nometnē

Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” uzvarētāju vasaras nometne. Viesītes vidusskolas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

Nometnes laikā jauniešu ikdiena bija piepildīta dažādām izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm – no fizikas eksperimentu veikšanas, lego robotikas konstruēšanas un Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta radošās laboratorijas aktivitātēm līdz mandalu konstruēšanai, smaržu darināšanai, laivošanai, slidošanai, boulingam, zumbai, dažādām meistarklasēm un sportam.

„Man kā skolotājam konkurss jau vairākus gadus ir lielisks palīgs skolēnu ieinteresēšanai fizikā, savukārt bērniem – ļoti labs dzinulis darīt un censties sevi pierādīt. Konkursa laureātu nometne, kur jaunieši sastapās ar sev līdzīgi domājošajiem, tam visam ir ļoti vērtīgs papildinājums. Te ir izveidojušās jaunas, motivējošas draudzības iesākto fizikas izzināšanas ceļu turpināt,” stāsta Viesītes vidusskolas komandas skolotāja Līga Blumbeka.

„Nometne galvenajā balvā sešām fizikā zinošākajām komandām tika organizēta pirmo reizi, un tikai pēc tās varam patiesi novērtēt, cik daudz iespējams paveikt, ja vienkopus pulcējas tik daudzpusīgi un talantīgi jaunieši! Latvenergo koncerna vārdā pateicos skolotājiem, kas pašaizliedzīgi strādājot ir virzījuši jauniešus uz fizikas padziļinātu iepazīšanu. Vēlu skolotājiem tikpat daudz enerģijas, bet jauniešiem arī turpmāk, lai interese par fiziku palīdz sasniegt arvien jaunas virsotnes,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa „Fizmix Eksperiments” Zemgales reģiona uzvarētāju komandā „Entropija” startēja Viesītes vidusskolas skolēni Artūrs Kovrigo, Vīgants Endijs Elpers, Kristaps Mols, Ilvija Aldiņa un Viesturs Zaļakmens. Komandas skolotāja – konsultante Līga Blumbeka.

Citu reģionu konkurencē uzvaras laurus plūca – komanda „Veiksmes formula” no Daugavpils Centra vidusskolas, „Gamma Deluxe” no Valmieras Valsts ģimnāzijas, „Oposumi” no Skrundas vidusskolas, „Lambda džeki” no Limbažu novada ģimnāzijas un „Elementāri Vatson” no Rīgas 25. vidusskolas.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

Inga Cīrule

erudīcijas konkursa koordinatore

tālr.: 67242503; 20279688

info@eksperiments.lv

Ivita Bidere

AS „Latvenergo”

preses sekretāre

tālr.: 67728809; 29279158

ivita.bidere@latvenergo.lv

Drukāt

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other